Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

На конференції у Кіровоградській ТО УТОГ

У Кіровоградській ТО УТОГ 29 серпня відбулась звітно­виборна конференція, на якій з доповіддю про роботу за 2011—2015 роки виступила голова ТО Л.В. Адаменко. До обрання на цю посаду вона 25 років працювала інструктором з культурно­масової роботи Кіровоградського БК УТОГ.

Людмила Володимирівна відзначила, що робота голови ТО дуже відповідальна, бо щодня зустрічаєшся з чужими проблемами, які по можливості стараєшся вирішити.

 

 

У складі правління — і ветерани, і молодь

 

Голова територіальної організації підкреслила, що проводила роботу разом з попереднім складом правління ТО, до якого, крім неї, входили: В.О. Майстренко, Л.О. Дроговоз, К.М. Кулак, Є.В. Медяник. Вона подякувала членам правління за їхню роботу, адже вони працювали на громадських засадах, витрачали свій власний час. Крім того, всі вони є активними учасниками художньої самодіяльності, беруть участь у всіх концертах, які готують працівники Будинку культури.

Голова ТО зазначила, що засідання правління проводились щоквартально, а якщо за різних обставин не всі члени правління мали змогу прийти на засідання, проводились відкриті обговорення питань разом з активістами — відвідувачами клубу «Ветеран». Питання розглядались різні, а саме: перег­ляд основних показників оргмасової та культмасової роботи; організація відпочинку членів ТО; стан передплати газети «Наше життя»; сплата членських внесків; організація відвідування ветеранів, які хворіють і потребують догляду; розподіл наданої спонсорами допомоги; догляд за могилами активістів УТОГ, які вже пішли з життя.

 

 

Соціальне обслуговування: і напрацювання, і проблеми

 

Основним напрямком роботи територіальної організації є соціальне обслуговування всіх членів УТОГ. Щороку надавалась допомога на 2 тисячі, а то й більше звернень. Люди приходили з різними проблемами: вирішували питання щодо отримання пенсії; потребували допомоги перекладача при відвіданні лікаря; просили оформити документи на отримання субсидій чи надати допомогу у пошуках роботи; зверталися, щоб порадитися у вирішенні сімейних проблем тощо.

Часом, коли до ТО УТОГ зверталося дуже багато відвідувачів і всім потрібно було терміново вирішити питання, на допомогу працівникам ТО приходили перекладачі облорганізації та Будинку культури УТОГ.

На жаль, у роботі ТО УТОГ за звітний період були недоліки і проблеми. Стався прикрий випадок, коли під впливом перекладачів, які обслуговують нечуючих поза УТОГ, 5 осіб подали заяви про вихід з Товариства. Ці люди скаржилися, що їх погано обслуговували і відмовляли їм у наданні допомоги. Вони зверталися зі скаргою та наріканням на погану роботу ТО УТОГ до місцевої влади та до Центрального правління УТОГ. До міста приїжджала комісія, яка перевіряла нашу роботу, неодноразово проводились загальні збори членів ТО УТОГ.

Всі ми тоді дійшли висновку, що все це робилося для того, щоб розвалити нашу організацію, якій вже не один десяток років, і чужими руками створити аналогічну структуру, де б працювали інші перекладачі за особисту оплату. Шкода, що ці люди, які писали на нас скарги, забули, скільки разів ми їм допомагали, надавали матеріальну допомогу, звертаючись до керівників на місцях, де вони працюють.

На сьогоднішній день ці неприємні моменти всі вже позаду. Одна жінка, яка тоді вийшла з УТОГу, знову написала заяву на вступ до нашої організації і, більше того, навіть виявила бажання брати участь у художній самодіяльності БК УТОГ.

Що стосується нашої діяльності в цілому, то велика увага приділялася роботі серед ветеранів та молоді. На засіданні правління затверджувались плани роботи міської Ради ветеранів та Молодіжної ради на наступні роки.

У цій роботі взірцем були наші члени правління. Так, Клавдія Кулак завжди на заходах виконувала Гімн УТОГ, а це є велика честь. Вона своїми піснями завжди радувала глядачів на кожному концерті. Клавдія закликала молодь передплачувати газету «Наше життя», вчасно сплачувати членські внес­ки, брати активну участь у діяльності УТОГ.

Ще один член правління ТО УТОГ — Володимир Майстренко, як голова обласного осередку Спортивної федерації глухих, організовував цікаві спортивні змагання серед молоді. Володимир — справжній майстер клоунади та інтермедій. Крім того, він за власні кошти естетично прикрасив кімнату, де збирається молодь, щоб там було і гарно, і затишно.

 

 

Робота серед ветеранів

 

Великої подяки також заслуговують члени правління — ветерани нашого Товариства: голова обласної Ради ветеранів Л.О. Дроговоз та голова міської Ради ветеранів Є.В. Медяник. Незважаючи на вік, вони є активними учасниками художньої самодіяльності, виступають на всіх концертах, беруть участь у всіх заходах, які проводяться в БК та ТО УТОГ. Ці дві жінки ведуть активну роботу серед ветеранів праці. Особливо багато вони допомагають нам у подвірних обходах, щомісяця відвідують пристарілих ветеранів удома, надаючи їм і моральну, і фізичну допомогу. Вони також передають тим ветеранам, що не мають змоги відвідати Будинок культури та ТО УТОГ, продуктові набори, які надають спонсори.

Територіальна організація підтримує тісний зв’язок з головою міської Ради ветеранів Є.В. Медяник. Вона працює на громадських засадах, тому працівники ТО УТОГ надають їй максимальну допомогу: щороку уточнюють списки ветеранів праці, ведуть їхній облік, складають списки ювілярів, допомагають у проведенні запланованих культ­масових заходів.

 

Конкурс серед ветеранів праці «Дід плюс Баба».

 

Практично щороку проводяться конкурси серед ветеранів праці: «Наші бабусі», «Веселі щебетушки», «Дід плюс Баба», «Гуморина». При проведенні таких конкурсів учасники отримують гарні подарунки від спонсорів, а переможці мають ще й безкоштовні призові бонуси: можливість зробити зачіску у салоні краси чи пообідати в піцерії. Безумовно, наші бабусі заслуговують на найкраще, бо вони дуже гарно готувалися до конкурсів: виконували пісні, декламували вірші про кохання і навіть демонстрували моду. Але, на превеликий жаль, у залі було дуже мало людей, хоча цей конкурс нічим не поступався молодіжному…

Далі у своєму виступі голова ТО зазначила, що в організації постійно опікуються збереженням пам’яті про активістів УТОГ, які вже пішли з життя. Зокрема, разом з ветеранами здійснюється дог­ляд за могилою колишньої нашої працівниці й активістки Рясної Клавдії: поставили хрест, підфарбовують його, насаджують квіти. При відзначенні 80­-ї річниці з дня народження УТОГ відвідали могилу засновника Кіровоградської організації Цуканова Пилипа. Шкода, що ще не змогли з’ясувати, де поховання учасника Великої Вітчизняної війни, активного члена УТОГ — Гавриленко Катерини, бо діти поховали її, нікому не повідомивши про це. Є й недоліки у цьому питанні, наприклад: жодного разу не відвідали місце поховання Лапіної Тамари, яка все своє життя була активним учасником художньої самодіяльності. За могилами інших колишніх активістів доглядають родичі.

 

 

Робота серед молоді

 

Дбають у ТО УТОГ не лише про старше покоління, а й про молодь. Робота проводиться з обласною Молодіжною радою УТОГ, головою якої є Артем Горбенко.

Працівники ТО УТОГ, разом з працівниками «Інваспорту», майже щороку збирають молодіжну команду та відправляють її на відпочинок у спортивні табори. Така підготовка забирає багато часу, оскільки потрібно оформити кожному з нечуючих спорт­сменів індивідуальну програму реабілітації інваліда.

У роботі з молоддю основна увага надається працевлаштуванню. Здебільшого за допомогою у цьому питанні звертаються молоді жінки, яким за сприяння ТО УТОГ надають роботу в супермаркетах та магазинах.

Але є такі члени УТОГ, яких праце­влаштувати дуже важко. На жаль, є такі сім’ї, де батьки зовсім нічому не навчили своїх дітей і до школи їх не пускали. А цим вже дорослим дітям зараз дуже важко в житті: вони неграмотні, не вміють себе нормально поводити в колективі і з ними працювати дуже складно. Одну таку дівчину, якій вже 18 років, змогли оформити до школи­інтернату, яка знаходиться в іншому районі, гадаючи, що хоч рік навчання у школі її змінить. Але вона пробула там тиждень і… втекла. То про що тоді мова, коли люди самі не хочуть змінюватися?

Щороку до складу територіальної організації вступають нові члени УТОГ: це переважно люди, які втратили слух. Але є й винятки, коли бажання стати членами нашого Товариства виявляють і особи з нормальним слухом. Вони випадково прийшли до нашого клубу подивитися концерт, у якому брали участь нечуючі артисти, зацікавилися життям нечуючих, стали вивчати жестову мову і брати активну участь у діяльності нашого Товариства. Саме таким людям — Лілії Мельниковій та Владиславі Федосовій — ми дуже вдячні за їхню небайдужість та бажання бути поряд.

Велика увага приділяється проведенню різноманітних заходів. За рік в ТО УТОГ планується організувати 18 таких заходів, у тому числі 6 — культурно­масових, але майже завжди цей план перевиконується.

 

 

Заходи для молоді

 

Що стосується заходів для молоді, то в цих рамках проводяться різноманітні розважально­ігрові програми, а в цьому році відбулися обласні спортивні змагання «Ігри патріотів». Приємно було спостерігати, як наші юнки, що раніше ніколи не виходили на сцену, брали участь у конкурсі «Веселі дів­чата». Але найпрекраснішим, на мою думку, був безкоштовний відпочинок молоді на льодовому катку «Слайз», який вдалося організувати у лютому 2015 року.

Також, щоб урізноманітнити такі заходи не лише для молоді, а й для всіх членів УТОГ, протягом п’яти років проводилися вікторини, виїзди на природу — до озера, походи та екскурсії по історичних місцях Кіровоградщини.

 

«Ігри патріотів».

 

Безкоштовний відпочинок молоді на льодовому катку «Слайз».

 

Завдяки зверненню до міської ради вдалося організувати виступи наших учасників художньої самодіяльності на літніх сценах нашого міста у святкові дні. У 2010 році територіальна організація за спонсорські кошти організувала виїзний концерт нашої художньої самодіяльності до Херсона.

 

На виставку художніх творів.

 

Приділялася увага і пропагуванню талантів нечуючих у галузі образотворчого мистецтва. Нещодавно в «НЖ» була розповідь про виставку художніх творів юної художниці Аліни Дудник, яка брала участь у багатьох художніх виставках, обласних та міжнародних конкурсах. Аліна — інвалід зі слуху, але на обліку у ТО поки що не перебуває — будемо над цим працювати.

 

 

Інформаційна робота

 

Щомісяця проводиться інформаційно­роз’яснювальна робота, особливо серед ветеранів праці на засіданні клубу «Ветеран». Пенсіонери завжди цікавляться політикою і ніколи не залишаються байдужими до подій, які зараз відбуваються в державі. Тому працівники ТО УТОГ стараються подати відвідувачам клубу свіжі новини. Зараз часто змінюються закони, зростають тарифи на комунальні послуги, і обов’язок працівників територіальної організації завжди повідомляти про це членам УТОГ. Щоб інформаційна робота була більш цікавою, на зустріч запрошують працівників з різних організацій, священнослужителів.

 

Нечуючі прихожани біля собору.

 

У цьому році на зустріч з нечуючими дуже часто приходив їхній духовний наставник — священик Андрій, якого вони завжди раді бачити. На його запрошення група членів УТОГ була присутня на святковій літургії до Преображення Господнього (про це також була публікація в «НЖ»).

 

 

Наші спонсори

 

Зрозуміло, що для проведення культ­масових заходів необхідні кошти. Обласна організація не може їх надати у зв’язку з скрутним матеріальним становищем в УТОГ. Тому працівники ТО УТОГ постійно тримають зв’язок з місцевою владою, громадськими організаціями, шукають спонсорів. На жаль, не всі йдуть назустріч. Тому особ­лива подяка тим організаціям, які підтримують і допомагають. За п’ять років у касу обласної організації від різних організацій було перераховано певну суму коштів, а при проведенні блакитних вогників та культмасових заходів надавалися різні кондитерські вироби, напої та інші продукти.

Приємно, коли приходять на допомогу навіть у господарських справах: фірма «Єлизавета» надала допомогу у безкоштовному викошенні трави поблизу нашої будівлі, а працівники МНС безкоштовно прибили нам карнизи (адже стелі в БК УТОГ дуже високі).

Наш обласний драматичний театр надавав квитки членам УТОГ на безкош­товний перегляд вистави; обласна філармонія виділила нам багато костюмів та тюль на вікна.

Також постійним нашим спонсором є голова громадської організації «Рідний Кіровоград» Андрій Табалов, який впродовж цих років дуже допомагав як нашій організації в цілому, так і особисто членам ТО, надаючи їм продуктові набори. Тільки в цьому році члени УТОГ сім разів отримували таку допомогу (кожного разу — по 150 подарунків).

Наша організація вдячна міській раді, яка в такий важкий для країни час знаходить можливість надавати матеріальну допомогу інвалідам зі слуху до Міжнародного дня глухих та Міжнародного дня інвалідів.

Можна похвалитися тим, що повністю за спонсорські кошти і своїми силами працівники ТО УТОГ відремонтували свій робочий кабінет: побілили стелю, поклеїли нові шпалери, утеплили вікна, настелили новий лінолеум та придбали нові стільці.

 

На звітно­виборній конференції її делегати одноголосно знову обрали головою ТО УТОГ Л.В. Адаменко, а також повністю оновили склад правління ТО, обравши до його складу: пенсіонерку, активну учасницю художньої самодіяльності Надію Якимівну Лободу; учасницю художньої самодіяльності Галину Миколаївну Шакалій; молоду багатодітну матір Тетяну Сергіївну Супрун; активного відвідувача ТО та Будинку культури УТОГ Евгенія Вік­торовича Малицького.

Людмила Володимирівна щиро подякувала людям за довіру і пообіцяла, що, разом із членами правління ТО УТОГ, буде старатися з новими силами працювати і допомагати всім нечуючим.

 

Інформація Кіровоградської територіальної організації УТОГ.

 







газета Наше Життя

На конференції у Кіровоградській ТО УТОГ

2015-10-15
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-10/1444733741_igri_patriotiv_2015.jpg

У Кіровоградській ТО УТОГ 29 серпня відбулась звітно­виборна конференція, на якій з доповіддю про роботу за 2011—2015 роки виступила голова ТО Л.В. Адаменко. До обрання на цю посаду вона 25 років працювала інструктором з культурно­масової роботи Кіровоградського БК УТОГ.

Людмила Володимирівна відзначила, що робота голови ТО дуже відповідальна, бо щодня зустрічаєшся з чужими проблемами, які по можливості стараєшся вирішити.

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ