Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

На пленумі Київської організації УТОГ 2

 

Закінчення. Початок тут.

 

Н.А. ЗБОРОВСЬКА, голова ревізійної комісії Київської організації УТОГ:

 

 

Ревізійною комісією Київської організації УТОГ була здійснена перевірка діяльності Київської організації УТОГ за 2014 рік. Її результати показали, що організація працює на належному рівні, має тісні та хороші зв’язки з центральними та місцевими органами влади.

Три роки поспіль ми перевіряємо фінансовий стан та ведення бухгалтерського обліку в організації, виявляємо певні помилки або плутанину, сприяємо усуненню допущених помилок.

Хочу особливо підкреслити важливість роботи первинних організацій УТОГ, де голови працюють на громадських засадах і виконують значну роботу щодо соціального захисту, надання необхідної інформації та інших питань. Адже від того, як будуть працювати низові первинні організації, залежить подальша ефективна робота Київської організації і Товариства в цілому.

Визначальне значення для долі молодого покоління нечуючих має діяльність первинних організацій УТОГ у школах. Адже як вони працюватимуть, такі й результати роботи з випускниками з питань проф­орієнтації та працевлаштування або навчання; важливим є й інформованість молоді про діяльність УТОГ.

З власного досвіду роботи з школярами знаю, яким актуальним є своєчасне інформування учнів про мету, цілі та діяльність УТОГ, про можливості, які наша організація надає нечуючій молоді.

На жаль, ми зараз маємо складнощі з випускниками, які після закінчення навчання не виявляють бажання працювати на УВП УТОГ. Присутні на пленумі директори наших підприємств — Людмила Миколаївна Тюхта і Тетяна Юріївна Захарченко, підтвердять, що їм потрібні кадри, але, на жаль, профорієнтаційна робота з молоддю проводиться не на належному рівні. Пропоную Київській організації УТОГ тісніше співпрацювати зі школами і вищими навчальними закладами та скеровувати їхніх випускників на наші підприємства. Сприятиме закріпленню кадрів і вирішення проблеми з гуртожитками.

В цілому роботу Київської організації за 2014 рік вважаю задовільною.

Однак у мене особисто є прохання щодо вирішення на майбутнє питання з організації роботи членів ревізійної комісії у більш повному складі, бо вже два роки поспіль ревізію проводимо лише я і Валентина Захарівна Скурчинська, а до складу РК входять 5 осіб. Незважаючи на таку ситуацію, хочу все ж подякувати всім співробітникам Київської організації УТОГ за вчасно надану інформацію й усіляку допомогу в роботі комісії.

 

 

Т.Ю. ЗАХАРЧЕНКО, директор СПКТБ УТОГ:

 

 

Нам на підприємство направляють на практику нечуючих юнаків та дівчат, ми їх навчаємо, а потім, на жаль, не можемо прийняти на роботу, бо не маємо, де їх поселити.  Наприклад, цього року працювали у нас учні з ПТУ № 26. Хлопці проходили практику, під час якої зробили у виробничих приміщеннях СПКТБ косметичний ремонт, звик­ли до колективу, а залишити їх у себе ми не можемо через проблеми з житлом.

Ми вже давно користуємося гуртожитком КДВП «Контакт» (вул. Кустанайська, 4), але він переповнений. Там проживають наші співробітники, але їх всього п’ять осіб, а рахунок на компенсацію оплати їхнього проживання нам виставляють зависокий.

Ми пропонували не один раз свою допомогу щодо ремонту у гуртожитку своїми силами,  але питання так і не вирішено.

 

 

В.М. ГОНЧАРЕНКО, директор Культурного центру УТОГ:

 

 

— Сьогодні дуже приємний формат спілкування, дійсно жвавий та дієвий.

Хочу сьогодні поговорити про те, як будемо жити далі.

Є потреба організувати та провести відповідну нараду з питань щодо розвитку свого інформаційного серверу, адже час плине, а ми нічого не робимо в плані запровадження новітніх технологій. Наразі проходить звітно­виборна кампанія, у людей виникає багато питань, які ми не в змозі всі охопити.

Підкреслю, що наші пленуми — це «дороговкази», і вважаю, що на таких заходах мають бути обов’язково присутні всі голови не тільки ТО, а й п/о УТОГ. Підтримую виступ Н.А. Зборовської, що первинні ланки — основа нашої роботи.

Культурний центр УТОГ є основним осередком роботи з культурно­масової діяльності Київської організації УТОГ. Але обсяг робіт, який ми виконуємо, досить великий, а питання накопичуються і не вирішуються. Вже два роки немає ніякої фінансової підтримки театру «Райдуга» — єдиного професійного закладу, де працюють нечуючі актори. У такому стані ці питання залишатись не можуть. Прошу Київську організацію УТОГ звернутись до КМДА щодо виділення нам коштів.

На пленумі ЦП УТОГ, який відбувся наприкінці березня, був присутній перший заступник міністра соціальної політики, який пообіцяв нас включити в систему інформування про соціальні реформи.

Є домовленість з представниками Департаменту соціальної політики, щоб провести роз’яснення щодо оформлення субсидій.

Нам варто продумати питання про інформування глухих різними засобами: флаєрами, інтернет­ресурсами.

У цілому відзначу, що не дивлячись на всі перепони, які є на шляху нашої роботи, Київська організація їх долає належним чином, і її діяльність я вважаю доброю.

 

 

Г.С. МАКСИМЕНКО, Почесний член УТОГ:

 

 

— Я вже три роки на заслуженому відпочинку, але постійно відвідую СПКТБ УТОГ і проводжу інформаційну роботу з його працівниками.

На жаль, на підприємстві немає перекладача жестової мови. Нові працівники потроху вивчають жести задля спілкування з нечуючими. Але їм ніхто не допомагає в перекладі. А нещодавно стався інцидент: наші працівники проходили комісію МСЕК для оформлення картки ІПР у Голосіївському районі, і у той день на обслуговуванні був присутній перекладач Київської організації, а коли підійшла черга працівників СПКТБ, то перекладач сказала, що не буде їх обслуговувати. Ця позиція дуже обурила людей, адже вони (працівники СПКТБ) є членами Київської організації УТОГ.

Є у мене ще одне питання, вірніше, пропозиція щодо літнього відпочинку для членів УТОГ похилого віку. Молодь у змозі обрати будь­який відпочинок, а от пенсіонерам як бути? Пропонуються бази «Одіссей», «Берізка», але для багатьох людей літнього віку це не дуже рекомендований відпочинок: жарке сонце, далеко їхати, додаткові витрати на проїзд. А чому б не відпочити під Києвом, на базі НВЦ УТОГ? Адже там можна відпочивати весь рік. У серпні 2014 року у Пущі відпочили 15 ветеранів УТОГ. Це був прекрасний відпочинок! Взимку проводили також відпочинок з розвагами і зимовими гуляннями, В.М. Гончаренко привіз для учасників заходу пов­ну валізу костюмів.

На підприємствах і в організаціях УТОГ є ветерани і пенсіонери, тож керівникам варто над цим питанням замислитись і забезпечити ветеранам можливість цікавого відпочинку і оздоровлення.

 

 

Т.М. КОРНІЄНКО, перекладач­дактилолог Бориспільської ТО УТОГ:

 

 

— Я наразі заміщаю голову Бориспільської ТО УТОГ В.Г. Яковлєва, який в даний час знаходиться на лікарняному.

Наша організація виконує всі доведені нам основні показники діяльності з оргмасової, реабілітаційної та культмасової роботи. Але хочу наголосити, що маємо все ж дуже серйозні проблеми з питання працевлаштування нечуючих у районних центрах та в сільській місцевості. Ми стараємося це питання вирішувати, останнім часом тісно співпрацюємо з районними центрами зайнятості. Вони беруть наших членів УТОГ на облік, але пропонують дійсно непрестижні види робіт або взагалі нічого не пропонують.

Зараз ще додалась проблема, пов’язана з вимушеними переселенцями. Такі особи з числа нечуючих звертаються до нас.

Останнім часом все більше непорозумінь і невдоволень нечуючих, коли при працевлаштуванні в них вимагають ІПР. Оформлення складне, а користі мало, бо слухові апарати виділяють вкрай рідко (у нас в районі це поодинокі випадки).

Також непокоїть наших підопічних ситуація з тарифами. Як виживати на пенсії, якщо немає додаткового заробітку? Це просто жахає людей.

Також у нас в районі велика проблема з перекладачем, який один на всі райони.

І все ж хочу акцентувати увагу на тому, що є в нас і позитивні моменти: ми маємо офіс, деяку техніку, що допомагає в роботі, маємо змогу спілкуватися на відстані за допомогою «Skype». Нечуючі досить швидко освоюють користування комп’ютерами та інтернет­зв’язком. Завдяки цьому ми маємо змогу поліпшити надання допомоги членам УТОГ, які проживають у сільській місцевості.

 

Інформація Київської організації УТОГ.

 газета Наше Життя

На пленумі Київської організації УТОГ 2

2015-06-03
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-06/1433242395_dsc_5863_.jpg

Н.А. ЗБОРОВСЬКА, голова ревізійної комісії Київської організації УТОГ:

Ревізійною комісією Київської організації УТОГ була здійснена перевірка діяльності Київської організації УТОГ за 2014 рік. Її результати показали, що організація працює на належному рівні, має тісні та хороші зв’язки з центральними та місцевими органами влади.

газета Наше Життя