Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Калейдоскоп новин культури з Полтавщини

«Міс та містер Полтава УТОГ— 2015»

 

13 лютого 2015 року на сцені Полтавського будинку культури УТОГ був проведений обласний конкурс «Міс і містер Полтава УТОГ—2015». Вперше участь у цьому конкурсі взяли і хлопці, що приємно вразило всіх глядачів і додало популярності Полтавському вищому професійному училищу ім. Бірюзова, в якому в 6 групах навчається молодь з порушеннями слуху. Саме учні цього навчального закладу складали більшу частину конкурсантів.

 

 

Бути членом журі морально важко, бо всім неможливо вгодити. Але цьогоріч склад журі задовольнив примхливу утогівську аудиторію, бо до нього увійшли: Н. Бутенко, директор Полтавської студії краси «Едем»; О. Бабенко — голова громадського об’єднання «Полтава», та її заступник М. Кашпіровський; А. Сидорик — інструктор-перукар салону «Едем»; В. Браташ — експерт по роботі з ключовими клієнтами об’єднання «Лайф»; єдиний представник спільноти глухих — М. Кулинич, учасниця колективу художньої самодіяльності Полтавського ОБК УТОГ. Головою журі була Н. Пушкіна — інструктор Полтавської обласної організації УТОГ з культмасової роботи.

Крім звичайних стандартних конкурсних програм «Візитка», «Стиль», «Інтерв’ю», «Дефіле», «Я можу», «Спортивна сторінка», ще був фотоконкурс «Ну, як я вам?» серед претендентів на звання «міс» і «містера»: на екрані слайдами пропливали обличчя хлопців і дівчат з гамою різних емоцій на лиці та різноманітними зачісками. Саме цей конкурс показав, якою є молодь у повсякденному житті, відкрив завісу щодо темпераменту кожного учасника конкурсу.

 

 

Всі конкурсанти отримали подарунки, які придбала Полтавська обласна організація УТОГ, враховуючи смаки сучасної молоді. А хто ж переможці? Ось вони:

— «Міс Полтава УТОГ — 2015» стала Анна Костенко;

— звання «Віце-міс Полтава УТОГ — 2015» завоювала Аліна Лисенко;

— «Міс глядацьких симпатій» знову обрано Анну Костенко;

— «Міс фотогенічність» стала Єлизавета Савенко;

— «Містер Полтава УТОГ — 2015» — Олександр Оленич;

— звання «Віце-містер Полтава УТОГ — 2015» завоював Тарас Скляренко;

— «Містером глядацьких симпатій» обрано Ігоря Перчика;

— «Містером фотогенічність» став Олександр Кравченко.

…Радісні емоції від свята краси у Полтавському ОБК УТОГ ще довго навівали приємні спогади. І хоч на сцені Культурного центру УТОГ, під час Всеукраїнського конкурсу «Міс і містер УТОГ», не було полтавця чи полтавчанки, ми не сумніваємося в тому, що наступного разу в Київ поїде і полтавська молодь.

 

 

Вистава «Вечеря на трьох»

 

В результаті зацікавленості голів Полтавської та Харківської обласних організацій УТОГ в обміні досвідом на мистецькій ниві своїх «господарів сцени», 6 березня 2015 року до славного міста Полтави прибули з не менш славетного Харкова учасники народного самодіяльного театру «Аріадна». Групу супроводжувала голова Харківської обласної організації УТОГ О.В. Яковлєва, щоб подивитися на те, як приймає Полтава її артистів.

 

 

 

Харків’яни привезли на показ полтавській публіці прем’єру вистави «Вечеря на трьох» М. Камолетті. Цю французьку комедію поставила режисер Надія Мигунова, а зіграли цікаві і талановиті актори: Віталіна Кудрявцева, Олена Бобирева, Володимир Мусатов, Олена Біла, Віктор Коротовський і Дмитро Лисенко. Майже всіх полтавчани добре знають, бо життєві дороги глухих часто перетинаються на різних конкурсах і дозвіллєвих заходах.

Слід сказати, що полтавці, які понад усе люблять свою мову і пишаються нею, прийняли на «ура» майстерну гру артистів. Їх захопила виразна сценічна мова героїв вистави, чудова емоційна гра акторів, реальне втілення митців сцени в іншому вимірі часу і ситуації.

 

 

Полтавські утогівці щиро вдячні харківським аматорам за чудове театральне дійство. Сподіваємося, що і в Полтавському БК з’явиться свій театральний колектив, який гратиме вистави відомих авторів. А поки чекаємо на нас­тупну виставу від друзів з Харкова.

 

 

Гастролі «Полтавських галушок» у Кременчуку

 

З великим нетерпінням чекали члени Кременчуцької ТО УТОГ на гостей з Полтави. Одна справа — приїжджати, щоб проводити збори, диспути, опитування тощо, і все це на серйозні соціальні теми. І зовсім інша справа — усім народом поринути у вир сміху та безупинного реготу. Бо дивитися на те, що виробляють «галушки» з обласного міста і просто лузати насіння — вкрай складно.

Отже, 14 березня 2015 року група клоунів колективу «Полтавські галушки» виїхала до великого районного міста Кременчука. Голова Кременчуцької ТО Г. Сіренченко заздалегідь передбачив, що втиснути всіх бажаючих до приміщення, орендованого під ТО, не вдасться, і домовився про надання іншої концертної зали. Треба сказати, що всі вмістилися, хоча зайняті були і стоячі місця.

Глядачі дивилися і нові, і старі пос­тановки, які ніколи не набридають. Бо у грі полтавців завжди присутній елемент імпровізації, до якого вдаються всі, без винятку, а пальму першості слід віддати Івану Пономаренку.

Полтавчанам не вперше приїжджати до Кременчука, проте є бажання налагодити постійні систематичні поїздки. Будемо сподіватися, що пільги на проїзд міжміським транспортом не заберуть, і такі поїздки стануть звичною справою.

 

 

Сольний концерт Євгенія Мельникова

 

У Євгенія Мельникова ретельно розписані гастрольні дні. Але Полтаву він не забув і домовився з головою облорганізації про день виступу. Нема секрету, що полтавчани добре знають жанр, в якому виступає Женя. І колективи художньої самодіяльності з інших міст знають, що для нашого міста потрібен особливий репертуар. Чомусь так повелося віддавна, що пісні у жестовому виконанні не посідають чільне місце в житті глухих полтавчан. Хоча є і в нас чимало любителів сприймати очима і душею різні пісні. Так от, Женя заявив, що він знає про примхи полтавської публіки і все передбачив. Залишилося працівникам БК донести кожному потенційному відвідувачу клубу про те, що Мельников задовольнить своїм одеським гумором і настроєм духовні потреби полтавчан.

 

 

 

І от 20 березня 2015 року Євген вийшов на сцену Полтавського БК. Пісні, сценки і гра із залом таки прийшлися до душі глядачам. Незважаючи на те, що Євгеній привіз сольну програму, він встигав заходити за лаштунки для переодягання. Що ж, Полтава оцінила блискучий виступ Мельникова і чекає на нього наступного разу.

 

 

Гастролі «Полтавських галушок» у Харкові

 

Настав і наш час відвідати Харків. Перемовини йшли з уточнення дати, бо треба було об’єднати можливості полтавчан з’їздити не в робочий час і можливості Харківської організації оповістити своїх любителів утогівської сцени. І хоча у Г. Валюха тиждень не спадала температура, колектив «Полтавські галушки» взяв під свою відповідальність стан його здоров’я та можливі наслідки — і вирушив на Харків.

 

 

Як зазвичай, наша «перша столиця» гостинно приймала гостей. Так і на цей раз ніяких відхилень від звичного ритуалу не було. Голова Харківської обласної організації О. Яковлєва на свої тендітні плечі взяла тягар організації влаштування полтавців, бо директор Харківського БК також температурила.

Як «Полтавські галушки» виступили — не скажемо. Хай про це скажуть харків’яни. Але відмітити одну цікавинку варто: харківські дітки були такими активними, так щільно тулилися до сцени і напрошувалися до участі в іграх із залом, що нашим клоунам це було лише на втіху. Гарні дітки в славетному Харкові!

 

 

Це цікаво!

 

У Полтаві відбулася незвичайна подія, яка є, певно, новою в історії глухих України. Про що мова? А про те, що 28—29 березня 2015 року в Полтаві, на одній із найкращих льодових арен України, пройшло незабутнє, видовищне змагання серед аматорів з фігурного катання «Poltava CUP spring 2015». Гостями змагання були артисти продюсерського центру «GOLDEN SOUND».

 

 

 

Зазвичай, в таких змаганнях беруть участь особи з нормальним слухом. Але на цей раз, крім шанованих гостей з продюсерського центру, на змагання прийшло багато глухих, які дізналися, що на льодовій арені виступить учениця Полтавської загальноосвітньої школи для глухих дітей Ліза Бондар. Саме через неї, крім її родини, прийшло багато вболівальників — як глухих, так і чуючих.

Ліза виступила чудово! Всі з хвилюванням слідкували за її піруетами, плавними рухами рук і гнучким тілом. По закінченні номера, каток був усіяний квітами… Ліза Бондар посіла перше місце! Безумовно, це ще один доказ того, що глухий може ВСЕ!

 

Дивіться відео:

 

О. СИДОРЕНКО, директор Полтавського ОБК УТОГ;

Н. ПУШКІНА, інструктор Полтавської обласної організації УТОГ з культмасової роботи.газета Наше Життя

Калейдоскоп новин культури з Полтавщини

2015-05-23
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-05/1432104959_kostenko_a_.jpg

13 лютого 2015 року на сцені Полтавського будинку культури УТОГ був проведений обласний конкурс «Міс і містер Полтава УТОГ—2015». Вперше участь у цьому конкурсі взяли і хлопці, що приємно вразило всіх глядачів і додало популярності Полтавському вищому професійному училищу ім. Бірюзова, в якому в 6 групах навчається молодь з порушеннями слуху. Саме учні цього навчального закладу складали більшу частину конкурсантів.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ