Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

На пленумі Київської організації УТОГ

Як ми вже повідомляли, 2 квітня відбувся V пленум правління Київської організації УТОГ. На цьому важливому заході, крім 25 членів правління і 3 членів ревізійної комісії, були присутні: представник ЦП УТОГ — перший заступник голови УТОГ І.І. Чепчина, представник Київської міської державної адміністрації — начальник відділу по роботі з інвалідами Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів вій­ни та праці О.В. Оксак, керівники підприємств УТОГ м. Києва та Київської області, почесні члени УТОГ. На порядку денному пленуму було питання про підсумки роботи Київської організації УТОГ за 2014 рік та реалії 2015 року. Після виступу голови Київської організації УТОГ М.М. Левицького з доповіддю-відеопрезентацією і її обговорення, прий­нято відповідну постанову. Подаємо тексти виступів членів правління та гостей пленуму.

 

О.В. ОКСАК, начальник відділу по роботі з інвалідами Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці КМДА:

 

 

— Наше Управління зараз знаходиться у стані реорганізації. Зокрема, нас планують приєднати до Департаменту соціальної політики.

Основне наше завдання — це робота з громадськими організаціями інвалідів.

Як відомо, у м. Києві діють різні програми щодо соціального захисту осіб з інвалідністю.

Так, у 2010 році була розроблена міська програма «Соціальне партнерство», яка діяла протягом п’яти років. Активну участь у розробці цієї програми брала ваша організація. Завдяки їй, Київська організація УТОГ мала можливість отримувати від КМДА фінансову підтримку на здійснення своєї статутної діяльності.

Ми сподіваємось на продовження цієї програми на подальші п’ять років. Просимо Київську організацію долучитись до цієї роботи, звернувшись з відповідними пропозиціями на адресу Департаменту соціальної політики. Нам дуже важливо зберегти такі соціальні програми, як «Соціальне партнерство» і «Турбота».

Хочу поінформувати також, що нещодавно міською владою запропоновано продавати хліб по соціальній ціні за «Карткою киянина». Ви як інваліди маєте можливість скористатись цією карткою.

Також маю нагоду в черговий раз подякувати Київській організації УТОГ за співпрацю щодо надання соціальної допомоги інвалідам зі слуху. Ваша організація — це одна із найдієвіших громадських організацій столиці, які роблять добро для людей.

Окрема подяка Культурному центру УТОГ за безвідмовність у проведенні всіх міських заходів для інвалідів.

Хочу поінформувати, що останніми днями було організовано спільно з організацією «Донна» обстеження жінок у мамолога, до чого були залучені 25 нечуючих жінок.

У Києві протягом двох днів проводилися курси підвищення кваліфікації, де відбулось ознайомлення з проектом закону про держслужбу, але, на превеликий жаль, жодного слова в цьому законі немає стосовно перекладачів жестової мови і того, що стосується безбар’єрності для людей з порушеннями слуху.

Ще раз дякую за спільну плідну роботу.

 

 

Н.Д. ДЯЧЕНКО, голова Київської міської територіальної організації УТОГ:

 

 

— Київська ТО УТОГ, яку я очолюю, налічує 1988 членів. Ми надаємо нечуючим киянам усіляку допомогу. Зокрема, останнім часом збільшилась кількість звернень глухих членів УТОГ з квартирних питань, через те, що їх ошукано при оформленні спадщини та ін.; багато виникає юридичних питань. Нам допомагає те, що у Культурному центрі щомісячно проводять для нечуючих безкош­товні юридичні консультації.

Хочу висловити одну претензію, пов’язану із наданням допомоги нечуючим в юридичних установах некваліфікованими або псевдоперекладачами, що потім, у свою чергу, призводить до різних проблем. Тому маємо прохання при видачі перекладачам посвідчень вказувати в них, що даний перекладач має певну компетенцію щодо перекладу в юридичних установах.

Є ще одне проблемне питання — це працевлаштування нечуючих. Жити на одну пенсію зараз просто нереально, і багато хто шукає роботу, підробіток. Але, на жаль, глухим здебільшого пропонують непрестижну і малооплачувану роботу, а частіше за все їм відмовляють у працевлаштуванні, особливо тим, кому більше 45 років. Хоча є й позитивні моменти у цьому питанні, зокрема супермаркети фірми «Ашан» пішли на ризик і першими посадили за касові апарати нечуючих. Але і тут є нюанс негативного характеру: приймають на таку роботу за умови тримісячного випробувального терміну, таким чином, людина пропрацює, а потім їй під будь-яким приводом можуть відмовити у постійному праце­влаштуванні. Буває і таке.

Та все ж, незважаючи на важкі часи та умови, ми всім колективом Київської організації УТОГ вирішуємо багато питань з соціального захисту нечуючих.

Активно діють наші громадські осередки — Рада ветеранів та Рада молоді. Вони завжди в нас вселяють бадьорість своїми справами, тож і ми стараємось не відставати від них.

 

Л.М. ТЮХТА, директор Білоцерківського ВП «Весна» УТОГ:

 

 

— Вітаю всіх учасників пленуму і хочу відзначити, що доповідь М.М. Левицького оформлена дуже наочно і цікаво подана для сприйняття нечуючими. Є також побажання при наступних зустрічах надати інформацію з працевлаштування за окремими спеціальностями, щоб побачити, наприклад, яка кількість швачок є на даний час. Мене особисто цікавить інформація щодо цієї професії. Адже ми на підприємстві маємо потребу в робочих кадрах, у нас є вакансії, але вони не популярні сьогодні, бо заробітна плата не відповідає сучасним вимогам. Мене особисто радує, що ми останнім часом перебуваємо в певній динаміці, цифра з працевлаштування все ж трохи зростає. Наприклад, ми шиємо для німецької фірми, маємо сучасне обладнання. Сьогодні дуже актуальним критерієм на ринку готової продукції є якісний продукт.

Зазначу, що кваліфікована швачка може заробляти 3000 грн., а є й такі, які заробляють 500—600 грн., тобто не виконують норму виробітку. Звичайно, все це позначається на собівартості та якості продукції.

Наше підприємство є підприємством соціального спрямування, і нас не можна порівнювати з іншими організаціями та підприємствами. Ви ж розумієте, скільки іде затрат на утримання приміщень, комунальні послуги, електро- та теплоносії, на відрахування до бюджету Товариства та ін.

Хоча зараз в Україні важко і вкрай невигідно займатись підприємництвом, та все ж ми працюємо, маємо дружний і спрацьований колектив, а також маємо потребу в молодих кадрах.

Колись, у радянські часи, ми мали замовлення від «Мосгосснабсбыта», потім був час, коли ми купували «катанку» у наших металообробних підприємств і виробляли гвіздки та дріт, продавали, заробляли гроші, купували сировину і шили одяг і робочу форму. В 2010 році ми були без роботи. Але, завдяки іноземним фірмам, пос­тупово змогли повністю переоснастити технічну базу підприємства, маємо свою систему «САПР». Ми справилися з випробуваннями, зараз працюємо з інтернатними установами в Україні, з управліннями соціальної політики, наразі працюємо з волонтерами — шиємо замовлення на АТО. Тісно співпрацюємо з Товариством сліпих: у нас склалися дуже дружні стосунки.

На підприємстві функціонує гуртожиток, де є окремі кімнати, кухня та інші зручності для наших працівників.

Ми дбаємо про завтрашній день, про те, як підняти якість роботи, як підготувати фахівців з числа нечуючих, у нас працюють хороші спеціалісти і ми розраховуємо, що спільно з Київською організацією УТОГ будемо долати наявні проблеми.

 

Т.М. ПАРУБЕЦЬ, заступник директора з навчально-виховної роботи Київського ДВП «Контакт» УТОГ:

 

 

— На нашому підприємстві, як і на інших металообробних підприємствах системи УТОГ, багато проблем, але основною нашою задачею в умовах кризи є збереження трудового колективу, який формувався протягом багатьох років. Наразі наше підприємство є нерентабельним. На жаль, попит на нашу продукцію зменшився, а ціни на енергоносії постійно підвищуються. Вже практично два роки підприємство працює в режимі скороченого робочого часу.

На підприємстві числиться 154 робітники, з них 92 особи з порушеннями слуху, діє первинна організація УТОГ та профспілковий осередок. Пенсіонерам надається всіляка допомога, у т.ч. матеріальна.

На балансі підприємства є гуртожиток за адресою: вул. Кустанайська, 4, побудований у 1966 році. Тут проживають 160 осіб: працівники КДВП «Контакт», Київської організації УТОГ, Культурного центру, СПКТБ та Цент­рального правління Товариства, з якими ми заключаємо договори і які несвоєчасно сплачують відповідну компенсацію за проживання в гуртожитку своїх працівників.

Будівля гуртожитку стара і потребує ремонту. Ми намагаємось своїми силами щось міняти, але каналізаційні труби, труби водовідведення та водопостачання, теплотраси вже досягли піку зношеності. Ми маємо замінити старі вікна та систему опалення, а це великі кошти, яких у нас немає.

Звертаюсь до керівників підприємств і організацій системи УТОГ: допоможіть з коштами, не ігноруйте наше прохання.

У нас є ще один гуртожиток по вул. Полупанова, але ми ним не користуємось, приміщення здаємо в оренду, виживаємо за рахунок цих коштів, утримуємо підприємство та маємо перераховувати 50 % до бюджету УТОГ.

Вчора на підприємстві відбулися профспілкові збори, на яких були присутні голова Київської організації УТОГ М.М. Левицький, начальник виробничого відділу апарату ЦП УТОГ О.А. Просоленко та представник міської профспілки підприємців Л.В. Шевченко. На зборах обговорювалось виконання колективного договору за 2014 рік та колективний договір на 2015 рік.

 

Далі буде.

 

Інформація Київської організації УТОГ.

 газета Наше Життя

На пленумі Київської організації УТОГ

2015-05-12
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-05/1431335998_dsc_5744_.jpg

Як ми вже повідомляли, 2 квітня відбувся V пленум правління Київської організації УТОГ. На цьому важливому заході, крім 25 членів правління і 3 членів ревізійної комісії, були присутні: представник ЦП УТОГ — перший заступник голови УТОГ І.І. Чепчина, представник Київської міської державної адміністрації — начальник відділу по роботі з інвалідами Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів вій­ни та праці О.В. Оксак...

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ