Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Приклад стійкості і мужності

Напередодні всенародного свята — 70-річчя Великої Перемоги, працівники Кіровоградської обласної організації УТОГ відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни — Георгія Пилиповича Цуканова.

 

 

Георгій Пилипович народився 20 червня 1925 року. Його батько — Пилип Цуканов, стояв біля витоків створення осередку глухих на Кіровоградщині. Син змалечку був поруч з ним на різних заходах, допомагав у перекладі на жестову мову. Його сестра — Тамара Цуканова-Аксьонкіна, теж допомагала нечуючим, працюючи перекладачем.

Братові й сестрі судилося покинути рідний дім, коли запалала пожежа вій­ни. Тамара була фронтовою медсестрою і героїчно загинула у запек­лих боях за Україну. Георгій став до лав діючої армії вже після звільнення рідної землі у 1944 році. Під час окупації він допомагав нечуючим землякам уникнути арештів та вивезення на невільницькі роботи. Довелось йому виручати з арешту і свого рідного батька, але натомість сам потрапив у біду… Невільницькі дороги привели його аж до Молдови, де його звільнила Радянська Армія, до лав якої він і вступив.

За ратні подвиги він нагороджений орденом Слави III ступеня, двома медалями «За відвагу», медалями: «За перемогу над Німеччиною», «За взяття Берліна» і «За визволення Варшави».

Після демобілізації Георгій Пилипович з 1949 року став працювати головним бухгалтером Кіровоградського УВП УТОГ. У 1952—1963 роках він був головою Кіровоградського обласного відділу УТОГ, а в 1963—1985 роках — директором Кіровоградського УВП УТОГ. У 1967 році закінчив Кіровоградську філію Харківського політехнічного інституту. В 1972—1981 роках був членом президії ЦП УТОГ.

Після виходу на пенсію у 1985 році, десять років на громадських засадах очолював обласну Раду ветеранів УТОГ. У 1990 році, за звитяжну працю та велику громадську роботу, удостоєний звання «Відмінник УТОГ».

Гідний шлях за його плечима, чимало довелося пройти і пережити… Тож вітаючи ветерана з ювілеєм Великої Перемоги, працівники Кіровоградської обласної організації УТОГ ще й ще раз подякували Георгію Пилиповичу за його значний внесок у розбудову організації глухих на Кіровоградщині і побажали миру, здоров’я й добробуту.

Зі святом вас, дорогі наші ветерани й усі члени нашого Товариства! Не забуваймо уроків минулого, і нехай будуть усім нам прикладом стійкості та мужності дороги життя, які пройшло старше покоління захисників Віт­чизни!

 

За інформацією Кіровоградської обласної організації УТОГ.газета Наше Життя

Приклад стійкості і мужності

2015-05-09
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-05/1431144073_veteran-90-let_.jpg

Напередодні всенародного свята — 70-річчя Великої Перемоги, працівники Кіровоградської обласної організації УТОГ відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни — Георгія Пилиповича Цуканова.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ