Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Робота серед ветеранів у 2014 році 2

Продовження. Початок тут.

 

Тернопільщина

 

Протягом 2014 року робота серед нечуючих ветеранів на Тернопільщині проводилася згідно з планом, затвердженим президією обласного правління УТОГ.

 

Станом на 01.01.2015 року обласна Рада ветеранів налічує 592 нечуючі людини поважного віку, в тому числі:

• інвалідів І групи — 41 особа;

• інвалідів ІІ групи — 114 осіб.

Очолює обласну Раду ветеранів УТОГ Марія Теодорівна Петруник.

Основний обсяг запланованих заходів проводився в обласному Будинку культури УТОГ у м. Тернополі і в рамках діяльності клубу «Надвечір’я». Заходи у цьому культзакладі відвіду­вали переважно члени Тернопільської ТО УТОГ, у складі якої нараховується 201 ветеран УТОГ.

Організаційно-масова робота здійснювалась також і в Кременецькій та Чортківській ТО УТОГ, які мають на обліку:

• Кременецька ТО УТОГ — 194 ветерани УТОГ;

• Чортківська ТО УТОГ — 197 ветеранів УТОГ.

 

 

І. Організаційно-масова робота

За рік відбулося 3 засідання обласної Ради ветеранів УТОГ.

Для належної підготовки до Міжнародного дня глухих і участі нечуючих ветеранів у проведенні заходу, у вересні був проведений семінар для активу ОРВ.

На засідання обласної Ради ветеранів запрошувалися члени активу обласної Ради ветеранів і обласного Будинку культури УТОГ, голови територіальних організацій, ветерани-активісти.

Під час проведення заходів до річниці створення УТОГ, Міжнародного дня глухих та Міжнародного дня інвалідів нечуючі ветерани завжди в числі перших. В обласній Раді ветеранів уже стало традицією до цих заходів готувати стенди з фотографіями. Люди старшого віку залюбки вишукують старі знімки зі своїх альбомів і, впізнаючи на них себе в молодості, діляться з друзями спогадами минулих років.

У Будинку культури УТОГ ветерани організовують спільні заходи з молоддю, проте при проведенні масових заходів кількість ветеранів завжди переважає.

Ветерани УТОГ задіяні в таких творчих угрупуваннях, як: «Надвечір’я», «Галицький господар», «Умілі руки», «Школа катехизму», «Здоров’я».

 

Рада ветеранів УТОГ здійснює роботу з контролю за станом могил колишніх керівників обласної організації УТОГ:

• Губанової Г.Г., голови облорганізації (роки діяльності — 1972 — 1995);

• Скульського Є.П., голови облорганізації (роки діяльності — 1996 — 2007);

• Хоменко О.Я., директора ОБК УТОГ (роки діяльності — 1967 — 1972);

• Гарника З.П., нечуючого поета.

Всі їхні могили доглянуті, є надмогильні пам’ятники. Активісти ОРВ відвідують місця поховання до Дня створення УТОГ і перед проведенням вечорів пам’яті в обласному культзак­ладі УТОГ. Є фотографії, які підтверджують нормальний стан могил і провідування їх членами УТОГ.

28 вересня 2014 року, до Міжнародного дня глухих, у клубі «Надвечір’я» відбулося вшанування пам’яті колишніх голів обласної організації УТОГ — Губанової Г.Г. і Скульського Є.П., на вечорі під назвою «Світла, вдячна, невмируща пам’ять».

 

Подвірні обходи ветеранів УТОГ проводяться головами територіальних організацій і, при необхідності, головою обласної Ради ветеранів. За 2014 рік обстежено побутові умови 29 ветеранів УТОГ, із них:

• 19 ветеранів у сільській місцевості;

• 10 ветеранів у містах.

Після їх проведення надана необхідна допомога.

За звітний період питання про роботу серед нечуючих ветеранів 8 липня 2014 року обговорювали на президії обласного правління УТОГ, що підтверджено протоколом. Голова ОРВ УТОГ відзвітувала про проведену роботу, зазначивши позитивні факти і невирішені проблеми, над якими ще потрібно працювати.

 

Зустрічі членів ОРВ УТОГ з нечуючою молоддю організовуються в Будинку культури досить часто:

• разом вони 12 січня 2014 року святкували старий Новий рік;

• 18 квітня ветерани зустрічалися з молоддю під гаслом «Старість і молодість — вічні поняття»;

• віддавали шану пам’яті героям вій­ни до Дня Перемоги;

• 4 червня, на заході до 81 річниці створення Товариства «УТОГ і я — моя сім’я», ветерани УТОГ ділилися спогадами про створення обласної організації УТОГ та про її діяльність протягом 46 років;

• 12 жовтня відбувся захід «Зустріч поколінь» за ініціативи нечуючої молоді, на який були запрошені старшокласники Тернопільської спецшколи-інтернату для дітей зі зниженим слухом;

• 27 грудня всі разом святкували зустріч Нового року.

В рамках відзначення Міжнародного дня глухих, протягом вересня 2014 року, в обласному Будинку культури УТОГ під гаслом «Вивчаємо історію УТОГ разом» проводилися спільні читання про діяльність Товариства і його структурних підрозділів.

В обласній Раді ветеранів УТОГ опікуються одинокими пенсіонерами, яких перебуває на обліку 27 осіб, із них в сільській місцевості проживає 11 ветеранів, у місті — 16.

 

Протягом року до 12 одиноких осіб завітали під час подвірних обходів голови ТО і голова ОРВ УТОГ. До речі, у сільській місцевості одинокими нечуючими ветеранами опікуються родичі і соціальні працівники, вони звикли до своєї самот­ності і не хочуть оформлятися в геріат­ричні будинки для людей похилого віку.

Міські одинокі нечуючі ветерани поки що дають собі раду самі, а про будинок для пристарілих і слухати не хочуть.

Зараз у геріатричному будинку с. Пет­рики перебуває Я.Т. Гурей — колишній житель м. Підгайці. В свій час він був активістом нашої первинної організації, часто приїжджав до Тернополя, цікавився роботою в організації, брав участь в обласних заходах. Він – інвалід першої групи, і тому для отримання інформації про діяльність УТОГ йому передплачена газета «Наше життя», яку обслуговуючий персонал приносить до кімнати.

Голова обласної Ради ветеранів УТОГ здійснює прийом ветеранів УТОГ у першу і третю середу місяця. За 2014 рік до неї звернулося 38 осіб. Найчастіше люди просять про матеріальну підтримку. По можливості їх включають до списків на отримання фінансової допомоги за державні кошти, через соцзабез. У 2014 році таку допомогу отримали 49 нечуючих ветеранів.

Звертаються нечуючі ветерани і з питань влагодження сімейних конфліктів у сім’ях, бо не завжди дорослі чуючі діти знаходять спільну мову зі своїми глухими батьками.

Приходять на прийом до голови ОРВ ветерани з проханням вирішити інші життєві проблеми, і голова завжди знаходить слова підтримки і розради. Якщо необхідна допомога перекладача, спільно з ТО вирішується й це питання.

Культурно-масова робота

У клубі «Надвечір’я», основний склад якого — нечуючі ветерани, цікаво і змістовно проводяться заходи для людей поважного віку. Він збирає ветеранів в обласному Будинку культури УТОГ двічі на місяць. У клубі вже стало традицією вшанування ветеранів-іменинників (зимових, весняних, літніх, осінніх). Люди збираються, вітають іменинників, придумують цікаві сюрпризи для них, організовують ігри, конкурси, накривають солодкий стіл з чаєм та кавою і відпочивають у колі друзів.

У клубі «Галицький господар» ветерани передають досвід молодим господиням, як готувати смачні страви, навчають і самі навчаються господарювати на дачних та присадибних ділянках.

У клубі «Умілі руки» нечуючі ветерани в’яжуть крючком, спицями, вишивають рушники, серветки, а до свят демонструють свої вироби на виставці. Навчає їх майстерності ручних робіт нечуюча майстриня-ветеран — О.М. Журихіна.

До 81 річниці створення УТОГ в обласному культзакладі 4 червня 2014 року був проведений урочистий захід. Перед початком присутні переглянули фільм «Історія УТОГ», а потім були виступи, конкурси, вікторини, концерт. Після переглянутого фільму нечуючі влучно відповідали на запитання вік­торини, найбільше правильних відповідей було від ветеранів УТОГ.

7 вересня 2014 року була організована виставка «Щедрі дари осені» з вирощених овочів та фруктів, на якій було визначено кращого господаря року. Переможцями стала сім’я Черкасів.

Вечір-вшанування нечуючих ветеранів «Якби молодість знала — якби старість могла», приурочений до Дня людей похилого віку, був організований 1 жовтня 2014 року. Кожному присутньому в залі ветерану від нечуючої молоді прозвучало особисте привітання. На честь «винуватців події» був накритий солодкий стіл, за яким зі словами пошани і поваги виступили: голова обласної організації Н.Д. Коцовська, голова обласної Ради ветеранів М.Т. Петруник, голова Тернопільської ТО УТОГ Д.Є. Скульський.

Під час засідань клубу «Школа катехизму» нечуючі ветерани не тільки збагачуються духовно у бесідах з отцем Ігорем, а й завдяки йому щороку мають можливість побувати на пізнавальній екскурсії в Зарваницькому Маріїнському духовному центрі.

В 2014 році така екскурсія була організована 16 серпня для 29 членів УТОГ.

Реабілітаційна робота

Безкоштовну передплату на газету «Наше життя» на 2015 рік оформлено 62 нечуючим ветеранам УТОГ через обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

У 2014 році засобами сурдотехніки забезпечено два нечуючих ветерани. Один з них отримав слуховий апарат, а другий — телефон з підсилювачем.

За звітний період оздоровились 5 ветеранів УТОГ, із них один, що проживає в місті, а 4 ветерани — із сільської місцевості. Вони поправляли своє здоров’я в санаторіях місцевого значення.

Матеріальну допомогу від місцевих органів влади отримали 49 ветеранів УТОГ. Така підтримка надавалася до Дня глухих (21 особі), до Дня інвалідів — 26 ветеранам від Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільської міської ради, і 2 ветеранам — від Кременецької міської ради.

Сподіваємось, що й надалі робота серед людей поважного віку проводитиметься на належному рівні, і будемо робити все від нас залежне, щоб все заплановане здійснилося.

 

Продолжение следует.


По материалам, высланным областными СВТ УТОГ,

Підготувала Г. МЕРЕЖКО.

 газета Наше Життя

Робота серед ветеранів у 2014 році 2

2015-04-23
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-02/1423818891_vrv_utog.jpg

Протягом 2014 року робота серед нечуючих ветеранів на Тернопільщині проводилася згідно з планом, затвердженим президією обласного правління УТОГ.

Станом на 01.01.2015 року обласна Рада ветеранів налічує 592 нечуючі людини поважного віку, в тому числі: інвалідів І групи — 41 особа; інвалідів ІІ групи — 114 осіб.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ