Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Робота серед ветеранів у 2014 році

Минув 2014 рік — чи не найтяжчий з усіх прожитих нам. Немає у нас Криму, немає частини ої й Луганської областей, йдуть бойові дії, страждають люди, серед яких є і наші нечуючі… Ще зовсім недавно, у мирному житті, ми були разом, їздили один до одного в гості на різні заходи, які проводились для ветеранів. Тепер все змінилося. Але ветерани продовжують спілкування з друзями, які з різних причин залишились «по той бік», хоча тепер важко додзвонитися, пошта не працює. Але ми знаємо, хто і як живе, чим дихає, і головне — ми сподіваємося, що колись (хочеться, щоб якнайшвидше!) цей жах скінчиться і ми будемо знову разом.

Та як би там не було, робота серед ветеранів проводилась у всіх обласних та територіальних організаціях УТОГ. У цей тяжкий для кожного час нестабільності в Україні наші ветеранські організації ще тісніше згуртувались та надають допомогу одна одній.

Сьогодні ми починаємо друкувати інформацію про роботу, проведену серед нечуючих ветеранів в деяких областях і робимо висновок, що всі обласні ради ветеранів, разом з працівниками організацій та культзакладів УТОГ, працювали на належному рівні і дбали про старше покоління, яке є гідним прикладом для молоді.

 

Г. МЕРЕЖКО.

 

Закарпаття

 

Протягом 2014 року Закарпатська обласна рада ветеранів УТОГ проводила свою роботу згідно з затвердженим планом й у відповідності з потребами нечуючих людей похилого віку.

 

Голова обласної Ради ветеранів Л.І. Бумбак організовувала дозвілля ветеранів Товариства, проводячи заходи «За чашкою чаю», бесіди по роз’ясненню діючого пенсійного законодавства, вечори вшанування ветеранів.

Радою ветеранів спільно з БК та Ужгородською ТО в гуртожитках наших підприємств — ВП «Синевір» та УВП № 2 УТОГ— були проведені цикли бесід про нововведення в пенсійному законодавстві, про створення Товариства — «Історія становлення УТОГ», вечори-розповіді про історію обл­організації, вікторини «Що ти знаєш про УТОГ», зустрічі ветеранів з молоддю та політінформації. Питання щодо значення Товариства в житті нечуючих піднімались і обговорювались також на інших заходах — вечорах-зустрічах з ветеранами, з керівниками облорганізації і УВП, з учнями Ужгородської спеціальної школи-інтернат для глухих дітей.

7 січня звітного року нечуючі ветерани Ужгородської ТО УТОГ відзначали Різдво Христове в кафе «Гурман». На святковий захід було запрошено 60 членів ТО УТОГ, серед них — ветерани, одинокі люди, малозабезпечені, багатодітні та молоді сім’ї, нечуючі працівники ВП «Синевір» та УВП № 2 УТОГ.

14 лютого минулого року ветерани УВП та ТО були запрошені у кафе «Рубін», де після благодійного обіду виступили з концертною програмою учасники художньої самодіяльності ОБК.

У Мукачівській ТО Радою ветеранів був проведений вечір вшанування ювіляра — ветерана УТОГ, голови Мукачівської Ради ветеранів І. Литвиненко. Також привітання ювіляру було надруковано в газеті «Наше життя».

Традиційно члени УТОГ поважного віку взяли участь у заходах по відзначенню Великодня, на яких отримали 400 безкоштовних пасок.

Ветерани — активна категорія як глядачів, так і учасників усіх наших заходів. Вони брали участь у Новорічних колядках та Різдвяних і Пасхальних святах, заходах до Дня Тетяни, до Дня святого Валентина, Міжнародного дня 8 Березня, Дня глухих, Дня інвалідів та інших заходах.

Під час заходів до Дня 8 Березня відбувся конкурс «Місіс бабуся УТОГ». Після урочистої частини для відвідувачів було проведено концерт та ігрову програму.

Журі обласної виставки декоративно-прикладного мистецтва нечуючих майстрів Закарпатської обласної організації УТОГ, присвяченої 81-й річниці УТОГ та 68-й річниці Закарпатської обласної організації УТОГ, відзначило вишивку Г.М. Гнатів, яка є постійним активним учасником самодіяльності нашого клубу.

Радою ветеранів разом з Ужгородською ТО, ОБК та підприємствами УТОГ у травні цього року проведено святковий вогник «Їх імена — наша історія», присвячений відзначенню чергової річниці створення Закарпатської облорганізації УТОГ. На захід було запрошено ветеранів праці, самодіяльності та спорту обласної організації. Кожному з присутніх вручені продуктові набори. Вечір традиційно завершився концертною програмою.

Також ветерани УТОГ спільно з колективом ОБК, облорганізацією УТОГ та Ужгородською ТО УТОГ провели заходи, присвячені Дню глухих та Дню інвалідів.

В ОБК та гуртожитках підприємств УТОГ були проведені вечори-розповіді «Почесні члени УТОГ», жестові читання газети «Наше життя», цикл інформаційних вечорів про становлення та розвиток Товариства, вікторина «Що ти знаєш про УТОГ?».

27 вересня 2014 року в Ужгородському ОБК УТОГ спільно з облорганізацією УТОГ та Ужгородською ТО УТОГ було проведено тематичний вечір. Під час цих заходів відвідувачі ОБК були ознайомлені з історією розвитку та сучасним життям нашого Товариства, його досягненнями і проблемами.

3 грудня, до Дня інвалідів, проведено тематичні вечори та благодійні обіди для 250 членів Товариства області. Всі учасники отримали продуктові пакети від спонсорів та благодійників. Для 118 ветеранів проведена передплата на газету «Наше життя» за кошти Фонду інвалідів та за програмами підтримки громадських організацій місцевого самоврядування.

Кожен ветеран неодноразово звертався за соціально-побутовою допомогою в ТО УТОГ. Відповідна допомога надавалась головами та перекладачами ТО. Скарг і нарікань не надходило.

Оновлено стенд «Інформаційний дайджест». Підготовлено випуск чергового номера газети «Ветеран».

 

 

За 2014 рік Закарпатською обласною Радою ветеранів була проведена наступна робота:

 

1. Всього на обліку перебуває: ветеранів УТОГ — 647 осіб,

— у т. ч . інвалідів І гр. — 32;

— інвалідів ІІ гр. — 180.

2. Проведено подвірних обходів, всього — 62,

— у т. ч. в містах — 32,

— в селах — 30.

3. Оздоровлено в санаторіях осіб, всього — 4.

4. Забезпечено сурдотехнікою, всього осіб — 21,

— у т. ч.  слуховими апаратами — 1;

— батарейками до них — 40.

5. Отримали картки «Лайф» для мобільного зв’язку — 20.

6. Отримали грошову допомогу (1–2 рази за рік):

— всього, осіб — 550;

— на загальну суму — 12000 грн., з них: через президію облправління (за програмою «Турбота» та з власних коштів) — 95 осіб; на загальну суму — 950 грн.

— із місцевих бюджетів та органів соцзахисту — 455 осіб; на загальну суму — 11050 грн.

7. Надано допомогу ветеранам з різних питань — понад 600 особам, деяким — по 2–3 рази.

8. Працевлаштовано — 1 особа.

9. Проведено зустрічей в спецшколах — 2.

10. Проведено культзаходів за участю ветеранів, всього по області — 12 заходів.

11. Передплачено газету «Наше життя» — 118 прим.

12. Беруть участь у художній самодіяльності БК — 4 особи.

13. Проведено засідань обласної ради ветеранів — 2.

14. Випущено стінгазету «Ветеран Закарпаття» — 1.

15. Надруковано вітань ювілярам в газеті «Наше життя» — 2.

 

Далі буде.

 

 

За матеріалами, наданими обласними радами ветеранів.газета Наше Життя

Робота серед ветеранів у 2014 році

2015-02-16
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-02/1423818891_vrv_utog.jpg

Минув 2014 рік — чи не найтяжчий з усіх прожитих нам. Немає у нас Криму, немає частини ої й Луганської областей, йдуть бойові дії, страждають люди, серед яких є і наші нечуючі… Ще зовсім недавно, у мирному житті, ми були разом, їздили один до одного в гості на різні заходи, які проводились для ветеранів. Тепер все змінилося. Але ветерани продовжують спілкування з друзями, які з різних причин залишились «по той бік», хоча тепер важко додзвонитися, пошта не працює. Але ми знаємо, хто і як живе, чим дихає, і головне — ми сподіваємося, що колись (хочеться, щоб якнайшвидше!) цей жах скінчиться і ми будемо знову разом.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ