Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

В гостях у Бердичівській ТО УТОГ

28 вересня до Бердичева, що на Житомирщині, в гості до друзів по УТОГ вирушила делегація від Житомирської облорганізації в складі голови міської ТО УТОГ О.В. Яворської, голови ревізійної комісії Н.В. Середи та автора цих рядків К.В. Башинської.

Нас радо зустріли: голова Бердичівської ТО УТОГ Ж.А. Новіцька, перекладач жестової мови К.С. Решовська та колишня голова ТО В.В. Шаповал.

 

 

Валентина Василівна 33 роки свого трудового життя віддала Товариству й не мислить життя без людей, позбавлених слуху. Завжди в турботах, вона й цього разу покинула всі домашні справи і поспішила на вогник до ТО УТОГ, хоча давненько вже на заслуженому відпочинку. Правильніше б сказати, вона й надалі тримає тісний зв’язок з Товариством. Валентина Василівна є членом соціально-побутової комісії при міській Раді ветеранів і допомагає глухим людям, потреби яких дуже добре знає. Також вона є заступником окружного голови та куратором міського штабу міста Бердичева. Це теж важливо для глухих людей міста.

У цей день в БК УТОГ було людно: нечуючі відзначали Міжнародний день глухих. На захід прибули почесні гості: мер Бердичева В.К. Мазур, його заступник І.О. Демусь, депутат облради О. В. Ревега, помічник депутата Верховної Ради Анжеліки Лабунської — В.В. Паламарчук, єпіскоп Євагельської віри П.М. Залізний та представники преси. Заповнене вщент приміщення, розташоване у напівпідвалі, не вмістило всіх присутніх (з натяжкою можна назвати його залом). Та все ж люди були раді й тому, адже вони не так уже й часто зустрічаються, тому що клуб розташований далеко від центру.

Захід відкрила голова ТО Ж.А. Новіцька. Вона коротко розповіла про роботу організації, про її досягнення та труднощі. Далі виступили мер міста і його заступник, котрі пообіцяли нечуючим бердичівцям нове приміщення для ТО, розташоване ближче до центру, куди б людям було легше добиратись. Вони подарували присутнім солодощі.

 

 

Депутат Житомирської облради О.В. Ревега теж у своєму виступі дав обіцянку відремонтувати приміщення, в якому зараз знаходиться ТО, бо тут під час дощів протікає стеля. Помічник депутата ВР А. Лабунської В.В. Панамарчук привіз в подарунок системний блок до комп’ютера.

О.В. Яворська, за дорученням голови Житомирської облорганізації УТОГ В.С. Дем’янчука, вручила грамоти та премії за плідну роботу в системі УТОГ Раїсі Олексіївні Антонюк та Миколі Івановичу Марченку, а також ще 3 членам УТОГ передала матеріальну допомогу, якої вони гостро потребували.

Єпіскоп П.М. Залізний вручив усім присутнім солодощі.

Промови гостей перемежалися захоплю­ючими номерами художньої самодіяльності. Зокрема, перекладач К.С. Решовська, незважаючи на свій поважний вік, захоплююче виконала дві ліричні пісні. Вона робила це так артистично, що дала б ще фору молодим!

Василина Василівна Шаповал виступила з промовою, у якій щиро, від усього серця, розповіла про наболіле, а потім жестами заспівала «Я люблю тебя, жизнь». І здавалося, що в цій пісні йдеться саме про неї, її турботи про людей, її життя! Недаремно нечуючі так тягнуться до неї, люблять і поважають її!

Гості були дуже приємно вражені тим, що захід проходив без офіціозу і пафосу, а по-домашньому, у родинному колі.

По закінченні нечуючі оточили гостей з різними запитаннями. Відчувалося, що є потреба в інформації і в регулярних зустрічах, хоча б у проведенні одного інформаційного дня на тиждень. Але виявилось, що з цим є проблема, бо заклад знаходиться у віддаленому місці й людям важкувато до нього добиратися. Залишається сподіватись, що міський голова дотримає свого слова і невдовзі глухі топтатимуть доріжку до нового приміщення, наближеного до місця проживання більшості з них.

 

 

Висловлюємо велику подяку працівникам Бердичівської ТО УТОГ, адже, побувавши у них в гостях, ми одержали велике задоволення від побаченого та від спілкування з нечуючими людьми.

 

К. БАШИНСЬКА.газета Наше Життя

В гостях у Бердичівській ТО УТОГ

2014-10-28
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-10/1414307285_p9280250.jpg

28 вересня до Бердичева, що на Житомирщині, в гості до друзів по УТОГ вирушила делегація від Житомирської облорганізації в складі голови міської ТО УТОГ О.В. Яворської, голови ревізійної комісії Н.В. Середи та автора цих рядків К.В. Башинської.

Нас радо зустріли: голова Бердичівської ТО УТОГ Ж.А. Новіцька, перекладач жестової мови К.С. Решовська та колишня голова ТО В.В. Шаповал.

газета Наше Життя