Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Виступи на V пленумі ЦП УТОГ

Володимир Григорович СІРОШТАН —
перший заступник голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України.

 

Від Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України вітаю всіх учасників V пленуму Цент­рального правління Українського товариства глухих.

Організація УТОГ є однією з найвпливовіших в Україні, однією з найстаріших, однією з найефективніших у своїй роботі і найблагороднішою у своїй поведінці.

Я нічого не перебільшую, я констатую факт, об’єктивну реальність. Дай Бог кожному з вас блага і наснаги у цій роботі, бо кожен з вас заслуговує великої шани, великої поваги, як каже наша молодь — великого респекту.

Дуже складна ситуація в Україні, надскладна. Україна зараз тримає удар під великі виклики, більш чітко, зважено, системно відповідає на вик­лики часу. Ми вже можемо говорити про те, що вже потроху повертаються в Україну інвестиції і відповідним чином збережені соціальні стандарти. Вони мають навіть перспективу підвищення до кінця цього року. Такі у нас поки що розрахунки. А тому на вашому пленумі треба обговорити питання оптимізації ваших планів у прив’язці до тієї складної ситуації, яка є, і, відповідно, до викликів сьогодення.

Державна служба безпосередньо має відношення до фінансування невиробничої сфери УТОГ. На сьогоднішній день, я вам скажу, ви в найкращому стані, з урахуванням того антикризового пакету, який у нас в Україні діє, але Служба разом з Фондом соціального захисту інвалідів бере на себе зобов’язання максимально забезпечити всі ті планові суми, які вам прописані.

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України забезпечує дуже широкий спектр питань соціального захисту людей з особливими потребами. І не тільки через вивчення потреб, а й підготовку пропозицій. Приміром, на минулому тижні проводили засідання колегії нашої Служби, на якій розглядались питання по технічних та інших засобах реабілітації, і по безперешкодному середовищу. З першого питання була досить жорстка дискусія з приводу того, що всі засоби реабілітації треба осучаснювати, переглядати їх перелік і підводити під запити сьогодення. Уже пішли в усі відповідні структури наші письмові запити, за відповідями ми зробимо аналіз та будемо відпрацьовувати більш сучасний підхід.

Що стосується безперешкодного середовища, в якому живе вся Європа, то ми розуміємо, що в самій великій біді залишаються дві структури — УТОГ і УТОС. Коли ми заслуховували це питання, зрозуміли, що все опрацьоване та затверджене на державному рівні, що стосується людей з проблемами слуху, не просто застаріло, а має примітивний вигляд у порівнянні з європейськими стандартами. Ми домовилися і прийняли відповідне рішення, що це все буде переглядатися в найближчий час, але вже з консультаціями з вашим Товариством. На превеликий жаль, до цього це проводилося без взаємної роботи, без взаємних консультацій.

Стосовно житла. Так, ми в 2011 році забезпечили 12 квартир для вашої структури, в 2012 — 26 квартир. На жаль, з не дуже зрозумілих причин, ми не змогли забезпечити фінансування цієї програми в 2013 році і вона призупинена в 2014 році. Але є домовленість з Міністерством фінансів, щоб при перегляді державного бюджету, за підсумками першого півріччя нинішнього року, все-таки виділити якісь кошти для вирішення цієї важливої проблеми.

Що стосується виробничої сфери УТОГ, то Держслужба прямого відношення до цього не має, але я подивився ваші документи, проекти ваших рішень, де зазначені і цифри ваших доходів за рахунок виробничої сфери. Я скажу, що в нинішній політичний, економічний, соціально складний для України час, випущена і реалізована продукція підприємств УТОГ — це є подвиг, і в цьому також вам шана. І слава Богу, що ви до менеджменту вирішення цих проблем підключаєте молодь, а це звучало з вашого першого кадрового питання на пленумі. З цього відчувається, що ви цим по-справжньому сучасно переймаєтесь.

І, наостанок, дай Бог, щоб у кожного з вас, ваших колег, у вашої спільноти були домашні гаразди, всі блага і що, мабуть, дуже важливо на сьогодні, щоб у кожного з нас було мирне небо над головою і комфорт у нашій загальній українській душі.

Дякую за увагу.

 


 

 

Вікторія Миколаївна НАЗАРЕНКО — генеральний секретар Всеукраїнської
громадської організації «Національна асамблея інвалідів України».

 

Слава Україні! Дорогі друзі! Дозвольте привітати вас від імені голови Національної Асамблеї України, голови комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів — Валерія Михайловича Сушкевича. Він щойно телефонував мені і сказав про те, що продовжується засідання Верховної Ради і його з фракції не відпускають.

Валерій Михайлович передав для вас наступне: «Я люблю УТОГ, я поважаю УТОГ, я був завжди з УТОГом і буду з УТОГом».

По-перше, хочу сказати, що, не дивлячись на такий складний час, Цент­ральне правління УТОГ робить гарні справи. Я сьогодні почула про те, що у вас проводять багато цікавих заходів. Тому Юрію Петровичу і вам усім велика подяка за це.

Хочу розповісти, що у минулому році Національна Асамблея інвалідів України залучила три мільйони грантових коштів. Я закликаю вас створити групу людей, які знають іноземну мову, можуть працювати з урахуванням європейських підходів. Адже зараз дуже багато коштів йде в Україну, тому я прошу вас зайти на сайт Асамблеї і прочитати там детальну інформацію.

Щодо наших підприємств. Ви знаєте, що коли я ще працювала керівником секретаріату Міжвідомчої комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, щорічно 400 підприємств громадських організацій інвалідів отримували дозволи на право користування пільгами з оподаткування. Наприкінці 2012 року законодавчо цієї Комісії вже не стало, наші функції передані обласним державним адмініс­траціям та Міністерству соціальної політики, і за минулий рік лише 287 підприємств прийшли за державною підтримкою по пільгах, і лише 35 з них звернулося до Міністерства соціальної політики. Півроку був колапс з пільгами, але ми всі вже виходимо на фінішну пряму. Це не тільки проблема адміністрування, а й проб­лема економічна.

Те, що сказав у своєму виступі на пленумі ваш заступник голови В.Ф. Цимбалюк, що зараз нуль на рахунку Фонду соціального захисту інвалідів на підтримку підприємств громадських організацій у 2013 році — ви розумієте, що це також не позитивний результат.

Нещодавно Валерій Михайлович спільно з Асоціацією підприємців та працюючих інвалідів України і я особисто потрапили на зустріч до першого заступника міністра доходів Ігоря Олеговича Білоуса з однією метою: знайти підтримку у питаннях ПДВ і продовження нульової ставки.

Валерій Михайлович розповів, що в Раді зареєстрований законопроект № 3623, він є його автором. Там передбачено, що після 1 січня 2015 року діє норма пункту 8 підрозділу 2 перехідних положень стосовно нульової ставки ПДВ (директорам ваших підприємств знайоме це питання). Тільки він це озвучив, Ігор Олегович сказав: «Без проблем, зрозуміло».

Далі мова йшла про роботу з контрагентами, знову ж таки, наші директори підприємств знають про те, що фактично кінцевий покупець, який купує товари ваших підприємств, при нашому законі і законодавчих нормах, має пов­ністю сплачувати ПДВ. Але базою оподаткування для тих, хто у вас купує, повинна бути торгова націнка.

Валерій Михайлович буде відкликати законопроект № 3623, бо там є проблеми. Тому у ваших спеціалістів ще є шанс переглянути його і запропонувати деякі корективи.

Далі йшлося про відшкодування ПДВ. За інформацією Міндоходів УТОГом і УТОСом протягом січня-квітня задекларовано 23 млн. гривень, а відшкодовано 26 млн. гривень, тобто з урахуванням минулого періоду. Але всі ми знаємо, що фактично є заборгованість 16,1 млн. гривень УТОГу і УТОСу спільно, але Міністерство доходів каже про те, що 15 млн. гривень з цих 16-ти зараз знаходиться в стадії перевірки і 400 тис. гривень в оскарженнях у різних інстанціях. Тобто якщо є (і про це сказав Білоус) якісь проблеми щодо облігацій, піднімайте ці проблеми.

Стосовно процесу законодавчого врегулювання питань про державні замовлення нас усі підтримують: і підприємства громадських організацій інвалідів, і Міністерство соціальної політики, і Держслужба (тільки що В.Г. Сіроштан виступав). Але цей закон передчасно, до завершення обговорення, був проголосований. Валерій Михайлович Сушкевич почав воювати за те, щоб дати інвалідам 15 % преференції. На що нам відповіли, що за вимогою Європейського Союзу не повинно бути жодних преференцій, але Сушкевичу пообіцяли, що пройде два-три місяці, і тоді включать 15-відсоткову преференцію. Тому стежте на сайті, коли Валерій Михайлович і ще декілька депутатів зареєструють цей законопроект.

Ми сподівалися, що Міноборони буде закуповувати продукцію підприємств інвалідів безпосередньо у виробників. Але поки що конкретно з цього питання нічого сказати не можу.

Наступне питання — адміністрування пільг. Якщо є якісь проблеми, або довго розглядають питання надання вам пільг чи якісь вимоги виставляють, будь ласка, інформуйте нас, бо ми повинні це знати та контролювати.

Далі — Податковий кодекс. Це проб­лема № 1 на сьогодні. В Міністерстві фінансів створили 9 робочих груп, але жодного представника від громадських об’єднань чи підприємств інвалідів там немає. Ми обов’язково повинні об’єднатися і зробити все, щоб наші представники були в кожній з робочих груп. Така ж група створена і в Мінекономіки.

І подивіться, будь ласка, законопроект Сушкевича № 1129, може напишете пропозиції до нього.

Шановні колеги, вже фактично півроку закінчилось. Скажіть мені, будь ласка, хто з вас подавав на фінансування до Фонду соціального захисту інвалідів проекти на технічне оснащення або переоснащення підприємств?

Фонд налаштований на конструктив з нами. Але є інший момент. Є законопроект Кужель, яка пропонує змінити норматив. Є Федерація роботодавців, яку важко переконати, а тим більше зараз, коли у нас показник 2013 року по нулях. Нам зараз потрібно думати і цю ситуацію змінювати, у тому числі залучаючи професіоналів, які є в УТОГ. Адже не може бути 200 мільйонів грн. на рахунку Фонду, а ми в цей час вимушені скорочувати робітників, людей з інвалідністю.

Ще одна неприємна новина. Зараз готується нова редакція Бюджетного кодексу, і є інформація про те, що, можливо, в ньому вже не буде передбачено фiнансування громадських організацій інвалідів. Валерій Михайлович сказав, що він буде особисто відстоювати це питання, але йому потрібна і команда однодумців, тих, хто піде і на барикади, і в кабінети...

Валерій Михайлович сказав, що любить УТОГ, поважає УТОГ, тому готовий на більш ефективну та плідну співпрацю вже в такому новому форматі, при новій владі. Дякую.

 газета Наше Життя

Виступи на V пленумі ЦП УТОГ

2014-06-30
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-06/1403859812_rech.jpg

Володимир Григорович СІРОШТАН — перший заступник голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України.

Вікторія Миколаївна НАЗАРЕНКО — генеральний секретар Всеукраїнської громадської організації «Національна асамблея інвалідів України».

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ