Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

На п’ятому пленумі ЦП УТОГ

Попри всі не дуже райдужні очікування через складну ситуацію в країні, черговий, п’ятий пленум ЦП УТОГ залишив враження досить позитивні. По-перше, розмова велася не тільки про наявні проблеми, а й про те, що, незважаючи ні на що, вдалося зробити, а також про те, як запобігти у майбутньому негативним наслідкам нинішньої ситуації. До того ж, було під час роботи пленуму й декілька по-справжньому світлих моментів, які ще раз довели, що УТОГ — це єдина дружна родина, якій є чим пишатися.

 

 

На заході, який проходив 3—4 червня у конференц-залі Навчально-відновлювального центру УТОГ, на цей раз було менше людей, ніж зазвичай: не змогли приїхати члени правління, ревізійної комісії та керівники структурних підрозділів УТОГ, які розташовані на Сході України. У залі були присутні 37 членів Цент­рального правління УТОГ, 6 членів ЦРК УТОГ, директори підприємств та голови організацій Товариства, гості з керівних організацій, інші запрошені особи.

 

 

Першим питанням порядку денного стало одне з найгостріших і найактуальніших питань — про кадрову політику в Українському товаристві глухих. Доповідач — перший заступник голови ЦП УТОГ І.І. Чепчина, за допомогою відеопрезентації висвітлила і досягнення, і наявні проблеми. Приємно, що в одній з складових її доповіді йшлося про те, що до вирішення наболілих питань з кадрової політики нещодавно долучилися й читачі нашої газети, які активно надсилали заповнені анкети до публікації «Візь­міть мене в начальники!» (редакція планує найближчим часом повернутися до проблем кадрової політики більш детально). З цього та інших питань зазначеного напрямку роботи було здійснено ретельний аналіз. За підсумками подальшого обговорення доповіді у виступах голови Рівненської облорганізації УТОГ Т.О. Кривко, голови Київської організації М.М. Левицького та голови Тернопільської обласної організації УТОГ Н.Д. Коцовської пленум прий­няв відповідну постанову.

До речі, виступ Н.Д. Коцовської дуже схвилював усіх присутніх. Від імені нечуючих своєї області вона висловила слова подяки керівництву ЦП УТОГ та особисто голові Товариства Ю.П. Максименку за позитивне вирішення вкрай наболілого питання з придбання власного приміщення для офісу обласної організації. Дуже символічно, що у нинішній складний час Товариство знайшло можливість вирішити цю важливу проблему. Немов світліше стало у залі під час перегляду невеличкого відеофільму, за допомогою якого нечуючі Тернополя передали свою подяку Товариству і розповіли про цю радісну подію у житті своєї організації, показавши, у яких умовах вони працювали раніше і як стало тепер.

 

 

Про результати роботи виробничих підприємств УТОГ у 2013 році і завдання на 2014 рік доповідав на пленумі заступник голови ЦП УТОГ з виробничих питань В.Ф. Цимбалюк. Він зупинився на багатьох питаннях, зокрема, наголосив на необхідності побороти негативну тенденцію до невиконання виробничих завдань і зменшення відрахувань до бюджету Товариства. До речі, у виступах на обговоренні цієї доповіді керівники підприємств (Запорізького УВП — Т.І. Орєхов, Чернівецького УВП — П.С. Фурчак, Конотопського УВП — О.В. Цюменко, Білоцерківського ВП «Весна» — Л.М. Тюхта, Житомирського УВП — О.П. Єфимович та інші) доповнили виступ Володимира Федоровича інформацією про стан справ на підпорядкованих їм підприємствах та висловили ряд пропозицій до прийнятої з цього питання постанови.

Наступним питанням став розгляд змін та доповнень, які пропонувалося внести до опуб­лікованого варіанту Статуту УТОГ. Цей варіант зараз передано на розгляд Державної реєстраційної служби, від рішення якої залежатимуть подальші кроки. Доповідала з цього питання перший заступник голови ЦП УТОГ І.І. Чепчина.

 

 

Перед учасниками пленуму виступив перший заступник голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України В.Г. Сіроштан, який дав високу оцінку діяльності УТОГ і висвітлив основні напрямки діяльності Служби.

Питання співпраці з УТОГ (зокрема, й у виробничій сфері) та консолідації зусиль по відстоюванню інтересів інвалідів на найвищому рівні прозвучали у виступі ще однієї гості пленуму — В.М. Назаренко, генерального секретаря Всеукраїнської громадської організації «Національна асамблея інвалідів України» (ці виступи газета планує надрукувати у наступних номерах). У роботі пленуму також взяла участь начальник відділу надання пільг та роботи з громадськими організаціями інвалідів Департаменту соціального захисту інвалідів С.О. Руда.

Пленум заслухав звіт голови Центральної ревізійної комісії УТОГ В.І. Стіхіна про результати перевірки діяльності президії та виконавчого апарату ЦП УТОГ, а також розглянув бюд­жетні питання, про які доповіла головний бухгалтер ЦП УТОГ О.Ю. Бутенко.

Перед учасниками пленуму виступила також секретар президії ЦП УТОГ С.І. Віскушенко з інформацією про роботу цього органу у 2013 році. Розглянуто також питання щодо оцінки роботи членів президії. У результаті обговорення було прийнято рішення про подовження їх повноважень та повноважень голови ЦП УТОГ на поточний рік.

 

 

Завершився цей день роботи пленуму чудовим виступом акторів театру «Райдуга» з новою популярною шоу-програмою «Це я — любов твоя!». У цій великій різноманітній програмі були задіяні лише 4 актори: Т. Вуйцик, О. Кушніренко, В. Науменко та А. Агапова, а насичений репертуар просто вражав.

Другий день роботи пленуму співпав зі знаменною датою в історії нашого Товариства: саме у цей день 81 рік тому був створений УТОГ. На порядку денному були вкрай важливі питання, які стосувались заходів збереження стабільної ситуації на підприємствах та в організаціях УТОГ в умовах, які склались зараз в країні, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед членів УТОГ та надання допомоги нечуючим з Донецької та Луганської областей у разі їх евакуації з місць постійного проживання. З інформацією з цього актуального питання виступив голова УТОГ Ю.П. Максименко. В обговоренні ситуації, яка склалась на Сході України та в інших областях, взяли участь: директор Харківського УВП № 1 УТОГ Ю.В. Афанасьєв, голова Донецької обласної організації УТОГ В.В. Стіхін, редактор газети «Наше життя» УТОГ Н.М. Каменська, директор ОРЦ «Одіссей» М.О. Завойчинський. З цих питань пленум прийняв відповідні рішення.

Було розглянуто також питання про затвердження кандидатур на присвоєння звання «Почесний член УТОГ». Голова профільної комісії при президії ЦП УТОГ В.В. Балдига оголосив імена відомого ілюзіоніста, керівника Народного самодіяльного колективу при Запорізькому ОДК УТОГ— Анатолія Андрійовича РЕЗНИКА та заступника директора Дніпродзержинського УВП УТОГ— Раїси Іванівни ХИЖНИЧЕНКО. Учасники пленуму одноголосно підтримали ці кандидатури.

 

 

Ще один приємний момент пленуму — це відзначення відомчими нагородами кращих керівників організацій та підприємств Товариства за підсумками роботи у минулому році. Так, кращим головою обласної організації УТОГ визнано Володимира Васильовича БАЛДИГУ, який очолює обласний осередок УТОГ на Львівщині. Про цю перемогу йому нагадуватиме витончена статуетка.

 

 

Ю.П. Максименко вручив також ще дві такі нагороди кращим керівникам підприємств швейної та металообробної галузі: директору Чернігівського УВП УТОГ Людмилі Петрівні ЗУБ­РИЦЬКІЙ та директору Полтавського ВП «Універсал» УТОГ Борису Олексійовичу АКІНІНУ. До речі, Людмила Петрівна привезла на пленум продукцію УВП, влаштувавши під час перерви у роботі пленуму невеличку виставку-продаж.

Далі Ю.П. Максименко вручив відзнаки у зв’язку з присвоєнням звання «Підприємство високої культури виробництва і охорони праці» за підсумками конкурсу, який проводиться спільно ЦП УТОГ та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України. Це звання за 2013 рік підтвердили: Артемівське УВП, Житомирське УВП, Сумське ВП «Стиль», Запорізьке ВП «Неон» та Полтавське ВП «Універсал». Також це звання було присвоєне Білоцерківському ВП «Весна», Дніпродзержинському УВП та Чернівецькому УВП.

Дипломами I ступеня ЦП УТОГ і ЦК галузевої профспілки були нагороджені: Житомирське УВП, Сумське ВП «Стиль», Запорізьке ВП «Неон»; дипломи II ступеня отримали: Артемівське УВП, Дніпродзержинське УВП, Полтавське ВП «Універсал»; а дипломами III ступеня відзначені: Білоцерківське ВП «Весна» та Чернівецьке УВП.

Якщо робота пленуму розпочиналась з Гімну УТОГ у виконанні артистів театру «Райдуга», то завершив її Гімн України у їхньому ж чудовому виконанні, яке справило незабутнє враження на всіх присутніх.

Далі відбулись робочі наради голів обласних організацій та директорів підприємств УТОГ, на яких було обговорено ряд важливих питань.

 

Інф. «НЖ».газета Наше Життя

На п’ятому пленумі ЦП УТОГ

2014-06-18
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-06/1403082338_dsc_7145_.jpg

Попри всі не дуже райдужні очікування через складну ситуацію в країні, черговий, п’ятий пленум ЦП УТОГ залишив враження досить позитивні. По-перше, розмова велася не тільки про наявні проблеми, а й про те, що, незважаючи ні на що, вдалося зробити, а також про те, як запобігти у майбутньому негативним наслідкам нинішньої ситуації. До того ж, було під час роботи пленуму й декілька по-справжньому світлих моментів, які ще раз довели, що УТОГ — це єдина дружна родина, якій є чим пишатися.

газета Наше Життя