Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Невмируща слава Тараса Шевченка

Шевченківські твори завжди були актуальними, та особливо безцінними і пророчими стали вони у наш буремний та неспокійний для України час. Тепер мало чи не кожен рядок віршів великого Кобзаря наповнюється ще більш глибоким змістом, знаходить відгук у душі, спонукає до роздумів… У цьому змогли переконатися всі, хто завітав 12 березня до Культурного центру УТОГ — на вечір, присвячений 200-річному ювілею Тараса Григоровича Шевченка.

 

На сцені – В. Науменко та Н. Кравцова.

 

Любов’ю до України, повагою до багатої національної культури і захопленням величчю видатного сина українського народу був наповнений кожен виступ, кожне слово і кожен жест, які побачили кияни на сцені КЦ УТОГ.

А розпочалася ювілейна програма з безсмертних рядків «Реве та стогне Дніпр широкий», з яких починається і Шевченків «Кобзар»…

 

Сцену прикрашав портрет Кобзаря.

 

 

Ювілейна книжкова виставка.

 

Перекладачі-дактилологи — Наталія Кравцова та Людмила Холіна, у супроводі фотопрезентації розповіли глядачам про нелегку долю видатного українського письменника, поета, художника, чиє ім’я стало справжнім національним символом. Зі сцени линула хвилююча розповідь про те, як, незважаючи на всі перепони, гніт та неволю, Тарас Шевченко проніс через усе життя щиру любов до рідної Батьківщини — мальовничої України та її незламних духом людей, оспівуючи їх у своїх безсмертних творах, які з покоління в покоління передаються нащадкам. І приємно було бачити на сцені Культурного центру дітей та молодь, які разом з артистами старшого віку вшанували пам’ять Шевченка, підготувавши свої творчі номери до його ювілею.

Про те, як від батьків, змалечку дізнається дитина про свого видатного земляка і бере його за взірець, розповів учень столичної спецшколи-інтернату № 6 Віталій Гарбузюк, який виступив з віршем Л. Храпливої «Портрет Шевченка».

 

Виступає Віталій Гарбузюк.

 

А далі знову полинула схвильована розповідь ведучих про складний життєвий шлях поета, зазвучали рядки його безсмертних творів, а на екрані глядачі побачили ще одну грань таланту геніального сина українського народу — його художні роботи: портрети, пейзажі, замальовки.

Цю розповідь органічно доповнив виступ учасників народного самодіяльного ансамблю танцю «Блакитна стрічка» Культурного центру УТОГ — Марії Кірки, Марії Величко та Руслани Красюк, які виконали український танок з рушниками, підготовлений під керівництвом заслуженої артистки України Олени Каплан.

 

Український танок з рушниками.

 

Звичайно ж, згадано було і про нашу українську Біблію — Шевченків «Кобзар»:

«Там найдете щире серце
І слово ласкаве,
Там найдете щиру правду,
А ще, може, й славу…»

Не забула автор сценарію заходу — бібліотекар КЦ УТОГ Н.А. Ларіонова, підкреслити й те, що у своїх творах Тарас Шевченко велику увагу приділяв зображенню нелегкої жіночої долі. Яскравим свідченням цьому став виступ учениці 12-го класу спецшколи-інтернату № 6 Олени Галінської, яка розповіла уривок з поеми Шевченка «Мар’яна-черниця».

 

Виступає А. Тютєрєва.

 

Далі у виконанні Анжели Тютєрєвої прозвучала пісня на слова Т.Г. Шевченка «Бандуристе, орле сизий…»:

«Чого ж серце б’ється, рветься?
Я там одинокий.
Одинокий... А Украйна!
А степи широкі!
Там повіє буйнесенький,
Як брат, заговорить;
Там в широкім полі воля;
Там синєє море!»

Учні 10-А класу Київської спецшколи-інтернату № 9 — Вікторія Перестюк, Іван Бойко, Аліна Пасіка, показали інсценізований уривок з поеми «Сон». Цей виступ школярі підготували під керівництвом заслуженого артиста України, педагога школи, керівника шкільного дитячого драматичного гуртка — В.В. Стьопкіна.

 

 

 

 

Знову вийшли на сцену ведучі з розповіддю про найважчий період життя Шевченка на засланні, а далі прозвучав вірш Ліни Костенко «Повернення Шевченка».

Після розповіді про останні роки життя поета на сцену вийшов Почесний член УТОГ М.П. Рибальченко, який передав жестовою мовою безсмертні рядки Шевченкового «Заповіту»:

«І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом».

Про те, що цей заповіт справджується — немає сумніву. Особливо після виступу наймолодшої учасниці ювілейного заходу — учениці 2 класу середньої школи № 137 Віталіни Коваль з віршиком про Шевченка:

 

Вірш читає Віталіна Коваль. Перекладає Л.І. Холіна.

 

«Він здобув нам славу,
Як ніхто на світі.
А та наша слава
Не вмре, не загине.
Наш Тарас Шевченко —
Сонце України».

 

 

Наприкінці вечора всі його учасники вийшли на сцену і зазвучала пісня Т. Петриненка «Україно» у виконанні В. Науменка та Н. Кравцової, яка стала чудовим завершенням усієї ювілейної програми:

«Україно, Україно,
Після далечі доріг,
Вірне серце твого сина
Я кладу тобі до ніг».

 

Підготувала М. АНДРІЄНКО.

Фото С. ОСМОЛОВСЬКОГО.газета Наше Життя

Невмируща слава Тараса Шевченка

2014-03-24
УТОГ / В культзакладах УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-03/1395475103_dsc_1795_.jpg

Шевченківські твори завжди були актуальними, та особливо безцінними і пророчими стали вони у наш буремний та неспокійний для України час. Тепер мало чи не кожен рядок віршів великого Кобзаря наповнюється ще більш глибоким змістом, знаходить відгук у душі, спонукає до роздумів… У цьому змогли переконатися всі, хто завітав 12 березня до Культурного центру УТОГ — на вечір, присвячений 200-річному ювілею Тараса Григоровича Шевченка.

газета Наше Життя