Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Родинне гніздечко на Вінничині

Гастрольна поїздка театру міміки та жесту «Райдуга» у Вінницьку обласну організацію була запланована на 16-17 листопада ц.р. Але так сталося, що напередодні територію майже всієї України замело снігом.

 

 

Снігові замети були і на території Вінниці, Києва, Одеси. А коли ми в телевізійних новинах почули, що у Вінниціькій області не справилися з керуванням водії трьох вантажівок, в результаті чого вантажівки перевернулися і є людські жертви, - свою поїздку ми відмінили бо ми теж збиралися їхати на своєму мікроавтобусі.

Після довгих перемовин з Вінницькою обласною організацією, Будинком культури, Кисляцькою школою-інтернатом ми врешті-решт визначилися з датою. 24 листопада колектив театру вирушив у дорогу. 4,5 години в дорозі пройшли дуже швидко і о 15.00 ми вже були у Вінниці. Нас гостинно зустрів директор Вінницького будинку культури В.В. Лазаренко і ми почали облаштовуватися в приміщенні будівельного коледжу, в якому був назначений наш виступ. Своя сцена в БК маленька, тож для столичних гостей керівництво домовилося за великий зал на 300 місць. Подивитися концертну програму прийшли працівники УВП, пенсіонери, молодь, були і учні школи-інтернату м. Вінниця.

О 17.00 ми розпочали фольк-програму «Ми-браття козацького роду! Один номер змінювався іншим. Вінничани дуже тепло приймали акторів. А після фінального номеру «Я – без пісні не я» у виконанні Заслуженого артиста України Олександра Кушніренко і всієї трупи театру, глядачі просто не хотіли розходитися. Безумовно, на Вінничині у наших акторів багато друзів, знайомих, рідних. Ми довго спілкувалися з родиною Сергія Свічколапа, який прийшлов на концерт разом з дружиною і донькою. Він довго дякував за виступ акторам театру і відзначив майстерність та професіоналізм режисера-постановника програми (директора Культурного центру УТОГ, Заслуженого працівника культури України В.М. Гончаренко). Особливо його родину вразив номер «Мовчати» у виконанні провідних акторів театру Т.Попової і В.Коваля.

Всі глядачі щиро дякували акторам за виступ, Директор БК В.В.Лазаренко відмітив, що давненько театр не був у гостях в Вінниці (останній раз – 8 років тому!) і просив приїжджати частіше.

Зі своєї сторони, хочу виразити слова великої подяки і керівництву обласної організації, Будинку культури та профспілковій організації Вінницького УВП за організаційну та фінансову підтримку, гостинність і надану можливість показати акторам свою творчу майстерність.

Виступ у Вінницькому будівельному коледжі закінчився, а наша гастрольна поїздка продовжувалася. Зібравши свої речі, костюми, реквізит, театр «Райдуга» на своєму мікроавтобусі направився до Гайсинського району в с.Кисляк у спеціальну загальноосвітню школу-інтернат для слабочуючих дітей. Саме в цій школі навчався наш актор Володимир Коваль. Ми прибули до школи о 21.30. Але не дивлячись на пізній час на нас чекала гаряча вечеря і радушний прийом господарів.

 


Після відпочинку, зранку, 25 листопада для нас організували дуже цікаву екскурсію по території Кисляцького навчально-виховного закладу. Вся територія вражала охайністю та чистотою, квітли хризантеми і , не дивлячись на пізню осінь, навіть троянди! Для дітлахів об лаштований дитячий майданчик.

Заступник директора Людмила Василівна повела нас у приміщення школи. Ми один за одним відвідували кабінети : української мови та літератури, математики, біології, географії,.. Сучасні меблі,оргтехніка, комп’ютери. В класах багато зелені. Нас зацікавив лінгафонний кабінет. Ми поцікавилися як тут проходить процес навчання. Людмила Василівна пояснила, що у викладача є головний – ведучий комп’ютер, з якого до кожного учня – на його комп’ютер поступає необхідна інформація , чи то якесь завдання. Викладач водночас слідкує за роботою всіх учнів. Дуже зручно.

 

В коридорах школи багато виставок декоративно-прикладного мистецтва, картин, панно. На уроках трудового навчання діти малюють, вишивають бісером, роблять картини із зерна, мушлі, різнокольорових стрічок, кавових зерен, сухих квітів та трав. Експозиція виставки просто вражає!

В школі працює хореографічний гурток, театральна студія. З театральними досягнення ми учнів Кисляцької школи-інтернату ми теж ознайомилися із стендів на стінах коридору. Нам розповіли, що до кожної вистави готуються і учні, і вчителі. Уявляєте – на уроках трудового навчання діти самі шиють собі костюми! Зовсім недавно в школі відіграли виставу «За двома зайцями». У творчому доробку театральної студії «Муха-Цокотуха», «Сватання на Гончарівці». А зараз проходять репетиції вистави «Кайдашева сім’я». Дітлахи , побачивши акторів театру «Райдуга» наввипередки говорили – «А ми вас знаємо. Ми дивилися «Лісову пісню». (Диск театру «Райдуга» керівництво придбало, приймаючи участь у фестивалі дитячої художньої творчості, фінал якого проходив у Києві).

 

Наш театр виступав у багатьох школах, але цей навчальний заклад видався нам особливим. Мабуть тут працюють люди, які душею і серцем вболівають за дітей (а це – головне!) і намагаються навчити їх усьому ,що вміють самі, навіть Батьківщину любити! Особисто мене дуже вразив стенд «ГЕРОЯМ СЛАВА ». Війна на Сході України триває і досі. В цій школі змалечку дітям розповідають про героїв їхнього району, які віддали своє життя, захищаючи рідний край.

Ми не можемо не згадати про двох чарівних жіночок – які з раннього-ранку до пізнього вечора у Кисляцькому навчально-виховному закладі готують для дітей та викладачів. Учні харчуються 5 разів на день. Нас дуже вразили смачні страви, якими нас пригощали в їдальні : голубці, картопля з м’ясом, навіть пиріжки з сиром для нас пекли! Актори постійно дякували кухарів і весь час повторювали « У вас так смачно, наче вдома!»

Хочеться відмітити, що і на території школи, і в класах, і в кімнатах, все зроблено так, щоб дитина відчувала родинне тепло і затишок.

Хіба ми могли після такого прийому погано виступити? Акторський склад був просто «на висоті»! Вистава «Рейс 13-13″ пройшла просто на «ура!». А на НІЙ були присутні 108 учнів, вихователі, весь педагогічний колектив, а також керівництво, мама Володимира Коваля і його донька Віталіна.

 

Всі ми знаємо, що найкращий глядач – це діти. Як вони реагували на сцени та гру акторів! Це був вир емоцій! Від душі насміялися від завжди голодної Свинки (А.Агапова), яка і веде себе по-свинськи. А коли побачили свого земляка - Козлика – В.Коваля – на обличчях з’явилося захоплення. Ну, а найбільше всім запам’ятався Кіт у виконанні актора театру В.Науменко. І не дивлячись на те, що герой його негативний – але грав він настільки майстерно і професіонально, що дітки навіть роти порозкривали, намагаючись не пропустити жодного руху актора.

Казка, на то і є казка – вона нас вчить бути кращими, висміює негатив і і повчає. Наша казка закінчилася в благополучно. Заєць –Трусохвостик (С.Радзієвський) із боягуза, який усього боявся, перетворився в справжнього героя . Після того як Пілот (Заслужений артист України О.Кушніренко) заснув - зумів посадити літак і врятував життя усіх пасажирів- звірят….

 

По закінченні вистави, дітки просилися сфотографуватися з акторами. Дехто підходив поодинці, а ось до О.Охоцького, який у виставі був ПЕС –і ноземець підійшов весь 5а клас разом з вихователем. 

Вистава сподобалась всім – і і дітям, і дорослим. Директор школи – Володимир Федорович відмітив – «Вистава була 1 годину, а нам здалося , що пролетіла 1 хвилина. Захоплююче і вражаюче!».

В школі біля їдальні є дбайливо зроблене працівниками Кисляцького навчально-виховного закладу – лелече гніздечко. Тут дійсно РОДИННЕ ГНІЗДЕЧКО, бо наповнене воно батьківською любов’ю та материнською ласкою.

Від’їжджаючи додому ми щиро дякували директору Володимиру Федоровичу і заступнику директора Людмилі Василівні за незабутні враження.

 

Художній керівник театру «Райдуга» Наталія Кутіна.

 

 

Відгуки акторів про гастрольну поїздку на Вінничину

 

О. Кушніренко – Нас приймали просто супер! Враження від поїздки неймовірні!

А. Агапова - Дуже сподобалась реакція глядачів, адже ми виступали під бурхливі оплески. Це так приємно!

Т. Попова - Ми виступали у багатьох школах, але найвдаліший наш виступ був саме у Кисляцькій школі – бурхливі оплески дітей, сміх, гомін, душевний прийом…

Т. Гикава – Діти, у порівнянні з міськими, в цій школі – прості та радушні. Ми навіть виставу відіграли так як ніколи - самі задоволені своїм виступом!

І. Малік – Під час перебування в Кисляцькій школі-інтернаті мене вразило чисте повітря. Нас гостинно зустрічали, смачно годували. С.Радзієвський – В Кисляцькій школі навчаються просто талановиті діти. Викладачі тут просто молодці!

О. Абрам – Діти, учні школи, були щасливі – а це головне!

В. Коваль – Я закінчив Кисляцьку школу у 1990 році. З того часу багато чого змінилося: з’явився дитячий майданчик, набагато кращими і сучаснішими стали спальні корпуси і їдальня. З’явилася гаряча вода! Так приємно було опинитися знову в стінах рідної школи.

Г. Гук – Це були мої перші гастролі разом з акторами театру «Райдуга». Мені було цікаво все! Наша робота – дарувати радість і нам це вдалося! Гастролі – це так прекрасно – нові друзі, нові емоції, нові враження!. Дуже вдячний керівництву за організацію цієї поїздки.

Сохранитьгазета Наше Життя

Родинне гніздечко на Вінничині

2016-12-12
УТОГ / В культзакладах УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-12/1481213015_20161125_084639.jpg

Гастрольна поїздка театру міміки та жесту «Райдуга» у Вінницьку обласну організацію була запланована на 16 -17 листопада ц.р. Але так сталося, що напередодні територію майже всієї України замело снігом.

 

Сохранить

газета Наше Життя