Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Свято талантів у козацькому місті

У Запорізькому будинку культури глухих 23 квітня відбулося неперевершене свято — Східний регіональний етап Всеукраїнського фестивалю колективів художньої самодіяльності будинків культури УТОГ. До речі, такі ж події відбулися трохи раніше у Києві, де 9 квітня змагалися талановиті аматори з Центрального регіону, та у Львові, який 16 квітня приймав самодіяльних артистів Західного регіону.

 

Колектив художньої самодіяльності, г. Запоріжжя.

 

Нехай пробачать нам досвідчені керівники — М.М. Левицький та В.В. Балдига, які вже провели не один такий грандіозний захід, але про те, які враження залишились від організації і проведення регіонального етапу фестивалю, ми вирішили розпитати молодого голову Запорізької облорганізації УТОГ В.Ю. Дюжева.

 

Колектив художньої самодіяльності, г. Дніпро.

 

— Перш за все, хочемо привітати Вас, Вікторе Юрійовичу, і Ваш колектив з успішним «бойовим хрещенням»…

— Дякую. Для нас це було справді нелегке випробування. Особливе навантаження довелося витримати колективу нашого Будинку культури на чолі з Д.М. Петеліним та працівникам облорганізації УТОГ. Адже необхідно було забезпечити умови для успішного вис­тупу на сцені нашого ОБК УТОГ всіх колективів, що взяли участь у Східному регіональному етапі фестивалю, у якому свої програми представили колективи художньої самодіяльності Харківської, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської обласної організації УТОГ, а також наші запорізькі артисти.

 

Колектив художньої самодіяльності, г. Кіровоград.

 

— Мабуть, давно не бачили стіни вашого культзакладу такої кількості «зірок» нашої УТОГівської естради!

— Людей приїхало багато! І не лише самодіяльних артистів у таких жанрах, як хореографія, клоунада, ілюзія та магія, художній переклад літературних творів та пісень на жестову мову, пантоміма, малі драматичні форми. Було чимало і глядачів! Глядацька зала нашого ОБК УТОГ, яка вміщає 400 міст, була  переповнена. У цей день до нашого Будинку культури прийшли не тільки мешканці Запоріжжя та району, а також приїхали глухі з Дніпропетровська й Харкова, які підтримували своїх артистів. Були й директори культ­закладів та голови обласних організацій УТОГ, які обмінювалися досвідом у своїй роботі з проведення подібних заходів у своїх містах. На фестивалі також були присутні гості: з обласного Фонду захисту інвалідів — заступник директора Фонду Т.А. Воробйов, та заступник директора нашого Запорізького ВП «Неон» УТОГ Г.В. Кучеренко.

 

Колектив художньої самодіяльності, г. Міколаїв.

 

— А ще були шановані спеціалісти, які входили до складу компетентного журі…

— Так, у журі Східного фестивалю працювали: В.М. Гончаренко — заслужений  працівник культури України, директор Культурного центру УТОГ, голова журі; Л.В. Орішко — заступник директора Культурного центру УТОГ; В.Г. Гребенік — магістр педагогіки вищої школи, викладач музики та вокалу; Ю.В. Гребенік — магістр, педагог естрадно-­джазового вокалу, теорії музики, концертмейстер.

 

— А Вам особисто що саме запам’яталось з виступів?

— Перш за все, хотів би відзначити приємну моєму серцю загальну тенденцію: переважна більшість номерів і програм стосувалась саме нашої національної культури і народних традицій, була дуже сильна патріотична тема. З огляду на те, що відбувається зараз в Україні, це не може не радувати. Вважаю символічним, що саме на концертній сцені у нашому древньому запорізькому краї ця тема стала ключовою у багатьох виступах.

 

— Зрозуміло, що оцінити всі виступи з професійної точки зору повинні фахівці, які бачили всі три етапи відбору. У редакції вже є підсумкові матеріали журі фестивалю, які ми плануємо надрукувати у найближчих номерах. А Вам, Вікторе Юрійовичу, хочемо подякувати за це коротке інтерв’ю і побажати Вам і вашим колегам подальших успіхів!

 

Підготувала Н. КАЛИНИЧЕНКО.

 газета Наше Життя

Свято талантів у козацькому місті

2016-05-26
УТОГ / В культзакладах УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-05/medium/1463983172_dnipro.jpg

У Запорізькому будинку культури глухих 23 квітня відбулося неперевершене свято — Східний регіональний етап Всеукраїнського фестивалю колективів художньої самодіяльності будинків культури УТОГ. До речі, такі ж події відбулися трохи раніше у Києві, де 9 квітня змагалися талановиті аматори з Центрального регіону, та у Львові, який 16 квітня приймав самодіяльних артистів Західного регіону.

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ