Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«Шантрапа» — на Івано-Франківській сцені

15 листопада до Івано-­Франківського БК УТОГ завітали артисти Народного самодіяльного театру Культурного центру УТОГ разом із режисером А. Тютерєвою.

 

 

Вони порадували наших глядачів виставою «Шантрапа» за мотивами п’єси Панаса Саксаганського. Ця постановка розповідає про життя «за лаштунками» провінційної театральної трупи. Як і в будь­якому реальному театрі, між виставами актори вирішують безліч проблемних питань: побутових, особистих і, звичайно ж, філософсько­-мистецьких.

 

 

У виставі «Шантрапа» зайнято 10 акторів. Цей колектив невеликий, тому ніхто не залишається без ролей. Кожен з дійових осіб є відображенням певного типу людини: кокетка Зоя, улеслива і зрадлива Олена Степанівна, гультяй Лука Карпович, догідливий управляючий Іван Олексійович… Тож не дивуйтеся, якщо випадково впізнаєте в акторах себе чи когось із своїх друзів. Театр можна привітати із вдалими підбором виконавців. Вистава сприймається на одному диханні, бо порушені в ній проб­леми зустрічаються мало не щодня.

 

 

Від акторів вимагалося грати складні ролі. Але професіоналізм — є професіоналізм! Всі актори були «на висоті». Всі, хто переглянув виставу, залишилися надовго під чудовим враженням від гри акторів.

Після її завершення колектив ознайомився з мальовничим Івано­-Франківськом, а також побував у Яремчі та знаменитому Буковелі.

Щиро дякуємо киянам за талановитий виступ! Чекаємо на нові постановки, будемо раді бачити всіх знову у нашому Будинку культури УТОГ.

 

Г. ЛІВЕНСА, бібліотекар Івано­Франківського БК УТОГ.

 

Ще одна думка

 

Коли колектив іменується самодіяльним, це змушує мимохідь замислитися над професійними якостями та професійним рівнем і самого колективу, і продукту, який він презентує. Проте, якщо театр прибув із Києва, то це ніби визначає його рівень, адже, як не як, колектив із столиці. Одне слово, приїзд такого театру – це завжди несподіванка.

Напевне, буде зайвим переказування сюжету, адже у виставі, зрештою, головний не так сюжет, як те, що відбувається між акторами, про що мовиться між рядків, і не слова та костюми мають вагу, а енергія та вчинки персонажів, що діють на сцені.

Отже, колектив, що завітав до нас на гастролі, привіз доволі цікаву виставу. Цікавість її в тім, що актори діють у двох площинах, що паралельні одна одній. Отже, актор, що діє на сцені, має тримати на увазі одночасно декілька об’єктів, а саме: ситуацію, у якій перебуває саме зараз; партнерів по сцені, а також ту, іншу реальність, що чекає на нього і теж продовжує існувати не автономно, не сама по собі – вона існує тільки тоді, коли актор постійно тримає її у колі своєї уваги, не випускаючи навіть попри те, що діє він зараз не безпосередньо у ній, а поруч, паралельно. От саме у цьому складність виконання, складність існування, тому що актор повинен постійно жонглювати ситуацією, своєю психофізикою, а заразом, жонглювати цими двома площинами, у яких перебуває. Він повинен робити це легко, із посмішкою, бо до цього зобов`язує жанр вистави, а також форма, яку обрав режисер. Отже, особисто мені було цікаво спостерігати за тим, як актори вправлялися із безліччю завдань, поставлених режисером, і хоч я бачив лиш частину репетиції та чув декілька відгуків про виставу, можу сказати, що коли актори на сцені діють, долають перешкоди, прагнуть до своєї мети, то за таким дійством та таким творчим процесом дуже цікаво спостерігати, чого й бажаю всім осередкам УТОГ, які мають можливість запросити київський колектив до себе.

 

Ю. ПОЛЄК, режисер НТС Івано-Франківського БК УТОГ.газета Наше Життя

«Шантрапа» — на Івано-Франківській сцені

2016-01-31
УТОГ / В культзакладах УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-01/medium/1454138697_dsc_9711.jpg

15 листопада до Івано-­Франківського БК УТОГ завітали артисти Народного самодіяльного театру Культурного центру УТОГ разом із режисером А. Тютерєвою.

 

газета Наше Життя