Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

З вдячністю проводжаємо рік минулий, з надією зустрічаємо рік прийдешній

  02/01/2020     7 890      Paul    

Новорічне привітання голови УТОГ І.І. Чепчиної


Є у нас гарна традиція у передноворічні дні згадувати рік минулий: його події та досягнення, радості й зустрічі, тривоги і втрати…

Яким же ми запам’ятаємо рік 2019-й? Першою чергою, це був рік напруженої праці в усіх сферах діяльності нашого Товариства.

Попри непросту ситуацію у країні, УТОГ продовжує розпочату раніше роботу з метою захисту прав і поліпшення якості життя осіб з порушеннями слуху.

Рік 2019-й, безумовно, запам’ятається великою кількістю заходів, проведених спільно з державними інституціями. Так, під час святкування Дня Незалежності України і відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю відбулася зустріч керівництва УТОГ з президентом України В.О. Зеленським.

Співпраця з державними органами влади продовжилася під час проведення спільно з Міністерством освіти і науки України круглого столу на тему: «Соціально-педагогічне партнерство як перед­умова забезпечення якості освіти дітей з порушеннями слуху», участі у Форумі «Відкритий простір», організованому Міністерством соціальної політики України спільно з Радою Європи, у круглому столі «Соціальний захист людей з інвалідністю. Найвагоміші проблеми людей з порушеннями слуху та зору», який проводив Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, та багатьох інших заходах.

Завдяки співпраці з владними структурами вдалося відстояти й пролонгувати на п’ять років пільги з ПДВ для наших підприємств, які виконують не лише виробничі, а й соціальні функції. Це рішення міститься в Указі Президента України № 875/2019 від 3 грудня 2019 року «Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю» і підтверджено прийняттям Верховою Радою України 5 грудня цього ж року Закону України № 2439 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов діяльності для підприємств та організацій, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю».

Протягом усього року в УТОГ продовжувалася наполеглива робота над проєктом Закону про українську жестову мову, який зараз знаходиться на розгляді у профільному комітеті Верховної Ради України, та над проєктом Державного стандарту соціальної послуги перекладу жестовою мовою.

Важливим кроком до реалізації мовних прав осіб з порушеннями слуху стало ухвалення Верховною Радою України 25 квітня 2019 року Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», у якому українській жестовій мові присвячена стаття 4, де підтверджується її статус та мовні права жестомовних осіб.

Цього року вдалося значно розширити роботу із залучення до вивчення жестової мови працівників екстрених служб. Так, за проєктом «Жестова мова для поліцейських», за участі Українського товариства глухих за Програмою розвитку ООН в Україні, працівники поліції в містах Сєвєродонецьк Луганської області та Краматорськ і Слов’янськ Донецької області, починаючи з травня 2019 року, протягом трьох місяців опановували навички спілкування з особами з порушеннями слуху.

Масштабними заходами відзначило наше Товариство у 2019 році Міжнародний тиждень глухих і Міжнародний день жестових мов під гаслом «Право на жестову мову для всіх!». Кульмінаційним став соціальний фестиваль «Світ глухих — яскравий» у Києві біля Арки дружби народів, в офіційній частині якого взяла участь міністр соціальної політики України Ю.С. Соколовська.

З нагоди Міжнародного тижня глухих були підготовлені відеозвернення жестовою мовою високопосадовців на чолі з прем’єрміністром України О.В. Гончаруком, головою Верховної Ради України Д.О. Разумковим, Уповноваженим президента України з прав людей з інвалідністю В.М. Сушкевичем, а організаціями УТОГ на місцях — звернення представників регіональної влади.

Ще одним кроком до забезпечення інформаційної доступності й безпеки життя для осіб з порушеннями слуху стало проведення 13 грудня 2019 року Українським товариством глухих на виконання згадуваного вище Указу Президента України № 875/2019 круглого столу «Екстрена допомога для осіб з порушеннями слуху» і підписання Меморандуму про спів­працю між УТОГ та Громадською спілкою «Українські системи та блокчейн рішення». 

У 2019 році в УТОГ було здійснено великий обсяг культурно-масових і дозвіллєвих заходів, зокрема спільно з Всеукраїнською молодіжною радою УТОГ («Ігри патріотів УТОГ», І Всеукраїнський квест-конкурс «Деаф-ключ», «Деаф-Ліга сміху», Молодіжний табір УТОГ «Крок до взаємодії» та інші).

Показовим є проведення Дніпропетровською обл­організацією УТОГ за фінансової підтримки місцевої влади чудового заходу для наших діток — І Всеукраїнського конкурсу «Міні-міс та Міні-містер УТОГ», а Запорізькою облорганізацією УТОГ — Всеукраїнського фестивалю магії та ілюзії, клоунади та пантоміми.

Стали гарною традицією оздоровчі заходи в НВЦ УТОГ для осіб поважного віку, у яких цього року взяли участь 140 ветеранів з різних регіонів України; відбулася також нарада Всеукраїнської Ради ветеранів УТОГ.

Для школярів з порушеннями слуху УТОГ спільно з Міносвіти провели ХІІІВсеукраїнський конкурс «Ерудит», відбувся також І Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Моя країна — Україна», організовано оздоровлення у Міжнародному дитячому центрі «Артек».

Значною культурною подією в Товаристві стало святкування 50-річного ювілею театру міміки та жесту «Райдуга» Культурного центру УТОГ і прем’єра нового спектаклю «...Стукати не треба)))»(дивіться фото на 4 сторінці обкладинки). 

2019 рік ознаменувався проведенням у Парижі найголовніших для світової спільноти глухих подій — ХVIII Всесвітнього конгресу Всесвітньої федерації глухих, ХХ Генеральної Асамблеї ВФГ, Міжнародної конференції Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови, у яких взяла участь офіційна делегація УТОГ.

Ще одним важливим міжнародним заходом стала чергова сесія Комітету ООН з прав людей з інвалідністю в Женеві, на якій представники Національної асамблеї людей з інвалідністю та УТОГ виступили з доповідями про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

До нагород талановитих представників Товариства у 2019 році додалися нові високі відзнаки. Так, у V Міжнародному конкурсі веселих та винахідливих «На біс!» у Мінську наша команда «Чотири чудаки і принцеса» здобула загальнокомандну перемогу, а також перемогла в номінаціях «Найкраща пародія» і «Приз глядацьких симпатій».

На Всесвітньому конкурсі краси «Miss & Mister Deaf World and Europe and Asia, World Fashion show 2019» у Південній Африці переможець Всеукраїнського конкурсу краси Петро Мендришора з Чернівців, вперше за всю 19-річну історію участі України у цьому конкурсі, здобув титул «Глухий Містер Європи».

Тож, перегортаючи останні сторінки року минулого, що відходить в історію, скажемо йому слова подяки за ці гарні здобутки і з надією та вірою у краще зустрічатимемо рік прийдешній.
Президія Центрального правління
Українського товариства глухихгазета Наше Життя

З вдячністю проводжаємо рік минулий, з надією зустрічаємо рік прийдешній

2020-01-02
УТОГ / У президії ЦП УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-01/1577968120_chepchinazelenskij.jpg Є у нас гарна традиція у передноворічні дні згадувати рік минулий: його події та досягнення, радості й зустрічі, тривоги і втрати… Яким же ми запам’ятаємо рік 2019-й? Першою чергою, це був рік напруженої праці в усіх сферах діяльності нашого Товариства. Попри непросту ситуацію у країні, УТОГ продовжує розпочату раніше роботу з метою захисту прав і поліпшення якості життя осіб з порушеннями слуху.
газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ