Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Бродівське підприємство роботу покращило, але…

Рішення приймалося нелегко, після гарячих дебатів й обміркування складної ситуації, що склалася на підприємстві. І хоча попередньо передбачалося у проекті постанови одне рішення, у ході обговорення назріло зовсім інше — діаметрально протилежне.

 

Саме такою була ситуація вранці 22 лютого 2017 року під час розгляду на засіданні президії ЦП УТОГ питання про результати роботи Бродівського МП «Явір» у 2016 році й січні 2017 року. Спочатку з інформацією з цього питання виступив начальник відділу економіки виконавчого апарату ЦП УТОГ С.В. Котельянець (саме таку посаду він зараз обіймає після проведеної в апараті ЦП УТОГ реорганізації і змін у його структурі).

Сергій Володимирович зазначив, що аналіз результатів роботи Бродівського меблевого підприємства «Явір» у 2016 році і січні 2017 року показав, що порівняно з минулими роками воно покращило свою роботу, але затверджені президією ЦП УТОГ завдання на 2016 рік не виконані.

Результати роботи підприємства за 2016 рік та січень 2017 року у порівнянні з 2015 роком наводяться у таблиці.

Як видно з наведених у ній показників, у 2016 році робота підприємства значно покращилася, але випуск продукції становить лише 54,7 % від завдань з обсягів її виробництва. Невиконання цього показника пояснюється тим, що у 2016 році підприємство переважно випускало продукцію з давальницької сировини.

 

У 2016 році реалізовано продукції на суму 2704,7 тис. грн, а залишки продукції на складі підприємства склали на кінець року 315 тис. грн, що на 35 тис. грн більше, ніж встановлено президією ЦП УТОГ.

У звітному році керівництвом підприємства вживалися заходи з оптимізації витрат на управління, в результаті чого діяльність підприємства стала прибутковою. Так, у 2016 році підприємство отримало чистого прибутку у сумі 241 тис. грн, а сума базового прибутку після сплати податків і зборів (прибуток, з якого здійснюються перерахування до бюджету УТОГ) склала 253 тис. грн. Завдання з базового прибутку після сплати податків виконано на 105,4 %.

Завдання по рівню середньомісячної зарплати працюючих осіб з інвалідністю протягом 2015 — січня 2017 років підприємством не виконувалося. Проте середньомісячна заробітна плата працівників підприємства із числа осіб з інвалідністю зросла (дивіться таблицю).

 

Підприємство протягом 2015—2016 років також не виконувало завдання з перерахувань до бюджету УТОГ мінімальних сум відрахувань, а у січні 2017 року змогло перерахувати 80 % від встановленого завдання.

Проте у роботі підприємства відмічаються також й інші значні недоліки. Так, директором підприємства недостатньо уваги приділяється питанню погашення дебіторської та кредиторської заборгованостей, які відповідно становлять 997 та 2321 тис. грн. Наявність таких значних сум заборгованостей при відсутності власних обігових коштів дозволяє стверджувати, що підприємство фактично є банкрутом і залежить виключно від доброї волі його кредиторів.

 

У ході обговорення на засіданні президії присутні зверталися до директора Бродівського МП «Явір» А.М. Приймака із запитаннями, які  уточнювали всі ці показники й одночасно намагалися з’ясувати, чи зможе він працювати самостійно й без підтримки (у тому числі й фінансової) зі сторони Львівського ШП «Силует» УТОГ, директор якого — Ю.Л. Горощак, вже 4 роки за дорученням президії ЦП УТОГ здійснює своєрідне «шефство» над зазначеним підприємством. Андрію Михайловичу довелося визнати, що до повністю самостійної роботи його підприємство ще не готове, а кредиторську заборгованість зможе погасити лише до кінця 2018 року.

Враховуючи вищесказане та слабкі результати роботи за тривалий (з 2010 року) період, президія Центрального правління УТОГ вирішила у зв’язку з закінченням терміну дії контракту про найм на роботу звільнити з 01.03.2017 року А.М. Приймака з посади директора Бродівського МП «Явір» та призначити з 02.03.2017 року виконуючим обов’язки директора цього підприємства Володимира Анатолійовича Кулика, заступника директора Львівського ШП «Силует» УТОГ.

Цією ж постановою прийнято рішення про створення комісії на чолі з Ю.Л. Горощаком для прийому-передачі справ Бродівського МП «Явір».

Виконуючому обов’язки директора Бродівського МП «Явір» В.А. Кулику надані конкретні доручення щодо організації роботи підприємства та забезпечення виконання завдань з мінімальних сум щомісячних відрахувань до бюджету УТОГ, а також з рівня середньомісячної заробітної плати працюючих осіб з інвалідністю, з сум дебіторської і кредиторської заборгованостей.

 

Далі буде.

 

Інформація «НЖ».

Сохранитьгазета Наше Життя

Бродівське підприємство роботу покращило, але…

2017-03-06
УТОГ / У президії ЦП УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-03/1488481506_dsc_4789.jpg

Рішення приймалося нелегко, після гарячих дебатів й обміркування складної ситуації, що склалася на підприємстві. І хоча попередньо передбачалося у проекті постанови одне рішення, у ході обговорення назріло зовсім інше — діаметрально протилежне.

Сохранить

Сохранить

газета Наше Життя