Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Бог дав йому талант!

Професія кравця є однією з найдавніших і найсучасніших, зазвичай ця професія притаманна жінкам. Опанувати цю «не чоловічу» професію можуть не всі представники сильної статі, а серед глухих чоловіків тим паче. А ще мати власну крамничку, створювати різні види орнаментів для вишиванок на багатофункціональних швейно-вишивальних машинах і шити різні види одягу на замовлення…

Все це поєднує у своїй роботі майстер — швець із Самбора Львівської області. Звати його Віктор Таран.


— Коли Ви вирішили обрати «не чоловічу» професію, як відреагували на це Ваші батьки?

— Це був мій власний вибір, а батьки мене підтримували. Бог дав мені талант і дав підтримку у сім’ї. Моя перша дружина — також кравчиня, ми разом працювали у власному ательє. Дружина подарувала мені трьох гарних чуючих синів. Але Бог забрав її до себе… Деякий час я сам займався вихованням дітей, і це дуже важко. І знову Бог довів мені свою любов і подарував чуючу дружину, яка тепер допомагає мені в усьому.

— У Вашій родині ніхто не мав хисту до шиття?...

— Ні, в сім’ї такого хисту ні в кого не було, але моя бабуся з перших днів мого життя начебто напророкувала, що я буду заробляти шиттям.

— Коли Ви вперше проявили ці здібності?

— З раннього дитинства мене не дуже цікавили машинки та інші іграшки — я дуже полюбляв шити одяг для ляльок. Навіть виготовляв для них м’які меблі. Також бачив, як в’язала моя мама, це також мене дуже захопило, тож зимовими вечорами можу сидіти й в’язати собі або синові светр. Ще бувало, щоб заповнити час у довгій подорожі, в’язав шапку дружині.

— Як почався Ваш творчий шлях?

— Ще в школі на уроках трудового навчання я займався шиттям разом з дівчатами. Після школи навчався в училищі на кравця з пошиття верхнього одягу. Після випуску з училища вирішив спробувати шити одяг на замовлення вдома. Працював і на фабриці. Але все пізнається у порівнянні, і я вирішив працювати сам на себе. Спочатку орендував приміщення, а з часом зміг придбати своє власне. Маю крамничку з продажу та прокату вишиванок, весільних, вечірніх, дитячих суконь та карнавальних кос­тюмів. Також маю ассортимент галантерейних дрібниць. На другому поверсі — майстерня, де я виготовляю всі замовлення: крою, шию, вишиваю, ремонтую тощо.

— Чому обрали саме вишивку?

— Я займаюся улюбленою справою, але як і будь-якій людині, захотілося чогось нового. Тим більше, що в нашій країні почали відроджувати культуру та звичаї. Зріс попит на вишиванки у населення, а мене ця тема давно цікавить. І тепер для творчості є ще більше можливостей.
— Що в роботі найважливіше для Вас?

— Я ніколи не зупиняюся на досягнутому, завжди прагну розвиватися та вдосконалювати, навчаюся на різних майстер-класах, підвищую свою кваліфікацію в Академії моди та дизайну, відвідую виставки. Також багато інформації зараз доступно в інтернеті.

— Хто Вам допомагає у спілкуванні з клієнтами?

— Спочатку писав на папері. У мене в магазині працювали продавчині, які були сполучною ланкою між мною і замовником. Тепер мені допомагає дружина. Вона — мій персональний перекладач, майже завжди поруч.— Які у Вас плани на майбутнє?

— Зараз мрію придбати промислову вишивальну машину. Це набагато прискорить виконання замовлень. А також хочу освоїти новий вид вишивки «рішельє».

— Що побажаєте початківцям швейної справи?

— Бажаю не боятися спілкуватися з людьми і наполегливо робити свою справу, отримувати справжнє задоволення від неї.

— Дякую за гарне спілкування. Бажаю Вам успіхів, творчого натхнення і здійснення мрій!
Інна СТРОГУШгазета Наше Життя

Бог дав йому талант!

2020-03-04
УТОГ / Твої таланти, УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-02/1582633375_s80828-16412982.jpg Професія кравця є однією з найдавніших і найсучасніших, зазвичай ця професія притаманна жінкам. Опанувати цю «не чоловічу» професію можуть не всі представники сильної статі, а серед глухих чоловіків тим паче. А ще мати власну крамничку, створювати різні види орнаментів для вишиванок на багатофункціональних швейно-вишивальних машинах і шити різні види одягу на замовлення…
газета Наше Життя