Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«Багатоверстатник» від мистецтва

Інтерв’ю з Михайлом Булатовим

Запропонувати щось нове й цікаве, розсмішити зал дотепним жартом, успішно провести загальноукраїнський захід, об’єднати у творчому пориві людей різного віку і професій, зняти фільми з новаторським підходом — це далеко не все, що є в активі Михайла Булатова — лідера Львівської молодіжної організації УТОГ, керівника Народної кіностудії «Каменяр» Львівського центру культури і дозвілля УТОГ. Наша розмова з ним була не лише про те, що вже вдалося зробити, а й про те, які творчі ідеї ще чекають своєї реалізації у майбутньому.


— Михайле, у чому витоки Вашого творчого натхнення? Коли вперше проявився потяг до творення прекрасного, до мистецтва?

— Перший творчий досвід був ще під час навчання у Володимир-Волинській спецшколі для глухих дітей. Там почав виступати у художній самодіяльності. Один номер клоунади навіть сам придумав, домовився з однокласником, щоб разом виступити в концерті. Пізніше разом з тим же хлопцем ми виходили на сцену й далі. Став брати участь у гуртках при клубі УТОГ, а також активно виступав під час навчання у Львівському вищому професійному художньому училищі № 12. Навіть отримав як нагороду за перемогу у конкурсі самодіяльності путівку на відпочинок і премію.

А стосовно кіномистецтва, то у мене під час перегляду якогось фільму часто виникало бажання зняти епізод інакше, зробити іншим фінал тощо.

— Кіностудія «Каменяр» Львівського ЦКіД УТОГ— це славна сторінка історії УТОГ, започаткована у 1971 році. Близько 50 років діє кіностудія, яка останнім часом під Вашим керівництвом порадувала новими творчими досягненнями. З чого почалося Ваше захоплення кіномистецтвом?

— Першим моїм фільмом стала стрічка «Погані хлопці». До її створення підштовхнула робота з підготовки нашої львівської команди «Хулігани» до конкурсу КВН. Я сам у цій команді не виступав, а лише допомагав учасникам ставити номери. І от, коли ми поверталися з перемогою після участі у Всеукраїнському конкурсі КВН, мені прийшла думка створити фільм за участю наших хлопців. Розповів про свою ідею учасникам нашої команди й вони її підтримали. Так ми зняли наш перший фільм.

— Є люди, які творять на самоті, у Вас же є хист до колективної творчості, до створення команди однодумців. Кого зі своїх друзів та колег Ви без вагань знов і знов запрошуєте до спільного творчого процесу?

— Звичайно, я завжди радий далі співпрацювати з тими людьми, які допомагали у роботі над фільмом «Погані хлопці». А ще хотів би запросити до творчої роботи учасників команди «Чотири чудаки і принцеса», з якими ми разом виступали на Міжнародному конкурсі КВН у Мінську.

— Ви є переможцем фінального етапу Всеукраїнського фестивалю короткометражних фільмів, створених глухими режисерами. У роботі над фільмом Ви виступаєте як режисер, оператор, монтажер, актор. Безумовно, важко бути таким «багатоверстатником»…

— Я люблю цим займатися, тому мені це зовсім не важко.

— За тематикою створені Вами фільми — різні: від гумористичного «Погані хлопці» до трагічно-філософського «Ціна життя». Які ще теми Вас хвилюють, чим би Ви хотіли у майбутньому поділитися з глядачами?

— Є у мене сценарій, в основі якого лежать реальні події. Саме через те, що це справді відбувалося, цей задум важко реалізувати. Потрібен хороший оператор, хороші актори…

— Ще одна цікава сторінка Вашої творчої біографії — виступи у складі команди «Чотири чудаки і принцеса». З регіональної львівської ця команда стала «загальноутогівською» і здобула перемогу в IV відкритому фестивалі КВН–2018 «З гумором по життю», який відбувся у Мінську (Білорусь) у вересні минулого року. Чи підтримуєте Ви творчі стосунки з членами цієї команди — «трьома чудаками і принцесою»?

— Цю команду я дуже люблю, вони для мене як сім’я. Ми підтримуємо стосунки, ділимося новинами. Хочу зауважити, що коли команда дружна, у неї більше шансів на перемогу.

— Ви мали можливість проявити організаторські здібності при проведенні багатьох заходів, ініційованих Молодіжною радою УТОГ, зокрема у Всеукраїнському конкурсі «Deaf-Ліга сміху», який відбувся на базі Львівського центру культури і дозвілля у квітні цього року. Які ще молодіжні ініціативи у Ваших планах?

— Планів у мене багато. Зараз цікавить справа популяризації жестової мови, щоб світ більше знав про глухих. Зокрема, через запрошення високопосадовців до участі у наших заходах хочу довести, що глухі люди у нас талановиті. Але наперед багато казати не буду — час покаже.


— На завершення нашого інтерв’ю — коротке бліц-опитування:

— Який Ваш девіз у житті і творчості?

— Хочеш — добивайся, а не добився — погано хотів.

— Хто справив на Вас найбільше враження як особистість?

— Це відомий футболіст Кріштіану Роналду.

— Улюблений актор, режисер?

— Улюблений актор — Вілл Сміт, а от назвати найулюбленішого режисера не можу — всі цікаві.

— Улюблений комік?

— Мої найулюбленіші коміки — Володимир Зеленський і Євген Кошовий.

— Улюблений фільм?

— «Я — легенда».

— Ваша мрія?

— Щоб глухі в Україні розвивали мистецтво кіно, яке стало б відомим у світі!
Олена ЧЕРНИШОВА,
Наталія КАМЕНСЬКАгазета Наше Життя

«Багатоверстатник» від мистецтва

2019-10-28
УТОГ / Твої таланти, УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-10/1571668659_prevju-dlja-jutuba_.jpg Інтерв’ю з Михайлом Булатовим
газета Наше Життя