Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

УТОГівські переможці короткого метра

  09/02/2019     1 626      Paul    

Початок останнього місяця зими відзначився проведенням Всеукраїнського фестивалю короткометражних фільмів, створених глухими режисерами, який відбувся на базі Культурного центру УТОГ у м. Києві.


2 лютого 2019 року, вперше за тривалий період часу, відбувся цей довгоочікуваний фестиваль. Свої роботи широкому загалу представили режисери з різних областей України. Очікування глядачів, які завітали того дня до КЦ УТОГ, виправдалися переглядом 7 вельми цікавих і різних робіт.

На початку фестивалю публіку привітали голова УТОГ Ірина Чепчина. Ведучим програми був Григорій Гук. Були представлені члени журі: Тетена Кривко, Вікторія Кириченко, Валерія Шевчук, Надія Бадюл, Сергій Осмоловський.


Першим був показ фільму «Новорічний сюрприз» режисера Руслана Рубанова з Івано-Франківська. Комедійний, майже анекдотичний сценарій усіх розвеселив і підняв настрій у глядацькому залі: випадкове переплетіння подій, в яких опинилися персонажі та моральний висновок наприкінці історії визначили цілісність та жанр фільму.

«Цей фільм був знятий протягом одного тижня. Дозвіл на зйомку в кафе у нас був, з цим проблем не було, але були інші складнощі. Наприклад, з відтворенням образу головного героя. Ми чотири години знімали-знімали, вже почали нервувати, аж поки не віднайшли образ, а потім одна хвилина і все – знято! Я би сказав, що передача образу найважливіша, але й найскладніша задача», – поділився своїм досвідом із глядачами Р. Рубанов.


Наступною була робота під назвою «Шоу-фермер» автора Руслана Якубовського (м. Кам’янець-Подільський), який був єдиним режисером, хто представляв два фільми на фестивалі. Друга його робота – «Рішення проблем», яка була показана трішки пізніше, зверталася до таких людських цінностей, як доброта, довіра, людяність. Була гостро піднята тема азартних ігор та їх необоротних наслідків. Цікавим в роботах Р. Якубовського є те, що він був не лише режисером і сценаристом, але й головним героєм в обох фільмах: «Шоу-фермер» я знімав на телефон на фермі – це нічого не коштувало. Взагалі на фермі було багато подій із свійськими тваринами, але наразі дещо прийшлося вирізати з фільму, щоб відповідати регламенту фестивалю».


Своє бачення у фільмі «Кохання вчора і сьогодні» представив на суд глядачів Семен Губар з Одеси. Легкий, добрий і гумористичний фільм про, здавалося б, випадкову зустріч глухого хлопця із слабкочуючою дівчиною, між якими відразу спалахнули почуття. Однак, не обійшлося без крихти жіночої хитрості. С. Губар також зіграв у фільмі роль закоханого хлопця: «Взагалі це не моє хобі — знімати про любов, я завжди мріяв бути режисером фантастики. Однак, правила фестивалю дещо зобов’язували. Знімати було важко, попри те, що мої друзі допомагали зі сценарієм – дякую їм! Два тижні ми майже не спали, знімали і в результаті – фільм на 12 хвилин. Всі актори – слабкочуючі і швидко погодилися на зйомки у фільмі».


Теплою вірою в серці відізвався фільм Єлизавети Татарникової (Сумська обл.). Злободенно і, водночас, просто юна режисерка донесла до аудиторії філософську думку про те, що які б неприємності не підстерігали нас на життєвому шляху, несподіваний поворот подій може назавжди змінити життя на краще. Інакше кажучи – «Життя, як гойдалки».

«У мене було три ідеї для фільму, я обрала найкращу, за якою й знімали. Якщо у вас є проблеми і вже немає сил боротися – пам’ятайте, що все зміниться на краще. Зйомки зайняли два дні. В лікарні нам не дозволили знімати, тому ці епізоди були зроблені у клубі. Музику підбирали чуючі, ми просили щось ліричне без тексту», – розповіла Є. Татарникова.


Ліричний настрій глядачів набув трагізму під час перегляду фільму «Ціна життя» Михайла Булатова (Львівська обл.). Втрати і набуття – ними сповнене життя людини. Батьківська жертва задля життя дитини – колиска безмежної любові. Тишу залу порушив сплеск сліз, наче тонкі струни наших душ були зворушені.

«Цінність життя полягає в тому, що батько готовий віддати життя заради свого сина. Спочатку було складно, сценарій залежав від акторів. Загалом знімали чотири дні. Після третього дня передивились, дещо помилки були, тому перезнімали. Також додали жовтого кольору для більшої виразності в драматичних моментах. Коли я писав сценарій, він був розрахований на 40 хвилин, але за регламентом фестивалю прийшлося його скоротити», – поділився режисер фільму.


Кульмінацією фестивалю короткометражок стала робота Віктора Коротовського (м. Харків) «Нічого не говори». Трагічна історія одного кохання розхвилювала вже збентежені почуттями серця глядачів. Життя, воно у кожного єдине і неважливо, чим ми його міряємо: роками, днями чи годинами, бо кожна мить його безцінна.

По закінченні фільму навіть в очах режисера блищали сльози: «Я зняв цей фільм і сам розплакався. В житті завжди є щастя, але відчути людину повністю можна лише тоді, коли вона помирає. Щастя – це легко. Коли людина помирає усі відчуття напружені, бо часу лишається мало. Фільм знімали взимку, тож було дуже холодно. Як оператор, я поставив штатив та увесь час пританцьовував біля нього. А от головній актрисі величезна подяка за витримку і терпіння, коли знімали її майже роздягнуту».


Закінчився перегляд фільмів, а рішення щодо переможців приймали не тільки члени журі, а й усі глядачі, які мали змогу голосувати, кинувши вкладиш з поміткою у спеціальну скриню або дистанційно он-лайн.

За підсумками Всеукраїнського фестивалю короткометражних фільмів головну перемогу в номінації
«Кращий фільм – 2019» здобув М. БУЛАТОВ за фільм «Ціна життя».

Нагороджені у номінаціях:

«Краща режисерська робота» – В. КОРОТОВСЬКИЙ за фільм «Нічого не говори»;
«Краща операторська робота» – Є. ТАТАРНИКОВА за фільм «Життя, як гойдалки»;
«Кращий монтаж» – Є. ГУБАР за фільм «Кохання вчора і сьогодні»;
«Кращий сценарій» – Р. РУБАНОВ за фільм «Новорічний сюрприз»;
«Кращий актор» – Р. ЯКУБОВСЬКИЙ за фільми «Шоу-фермер» та «Рішення проблем».
Іванна НАЗАРОВА
Фото Павла МОРГУНОВАгазета Наше Життя

УТОГівські переможці короткого метра

2019-02-09
Твої таланти, УТОГ / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-02/medium/1549643554_rezhisser09.jpg Початок останнього місяця зими відзначився проведенням Всеукраїнського фестивалю короткометражних фільмів, створених глухими режисерами, який відбувся на базі Культурного центру УТОГ у м. Києві. 2 лютого 2019 року, вперше за тривалий період часу, відбувся цей довгоочікуваний фестиваль. Свої роботи широкому загалу представили режисери з різних областей України. Очікування глядачів, які завітали того дня до КЦ УТОГ, виправдалися переглядом 7 вельми цікавих і різних робіт.
газета Наше Життя