Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Аматорська трійця, яка веселить і розважає

На Полтавському утогівському небосхилі, при Будинку культури УТОГ негадано з’явилася малесенька оаза художньої самодіяльності, до складу якої входять лише три учасники. Народилася вона не так давно — півроку тому, і вже впевнено стоїть на ногах і вправно жестикулює руками.

 

Валентина Самойлик i Алiна Старушко

 

І назвемо цей новонароджений колектив трійцею, до якої увійшли Валентина Самойлик і Аліна Старушко, котрим вже за 70, а третім є молодий ентузіаст художньої самодіяльності Юрій Лисяк. Йому й належить ідея створення цього малесенького колективу.

Взагалі, вразило те, як Юрій спромігся підібрати ключик до сердець Валентини й Аліни, щоб залучити їх до аматорського гуртка, адже всім зрозуміло, що людей пенсійного віку важко загітувати до виступів на сцені, а тут, усім на подив, вони стали самодіяльними артистками! Всіх утогівців Полтави ця новина шокувала і порадувала. Тож у «Полтавських галушок» з’явився конкурент!

У цієї трійці є вже набутий досвід, і досвід неабиякий, бо жінки брали участь у художній самодіяльності, коли були молодими. Аліна Старушко після закінчення школи зразу ж стала членом гуртка сценічної майстерності при Полтавському будинку культури УТОГ, виконувала пісні жестами і брала участь у спектаклях «Трибунал», «А зорі тут тихі», котрі мали можливість побачити нечуючі Києва, Кіровограда, Черкас і Чернігова. Вона виступала на аматорській сцені з 1968 по 1990 рік.

Валентина Самойлик на сцені була з 1957 по 1964 рік, беручи участь у танцювальному гуртку. Вона була задіяна у виставі «Весілля у Малинівці», яку було показано утогівцям Житомира й Дніпропетровська.

Що ж стосується Юрія Лисяка, то він не уявляє свого життя без художньої самодіяльності, це його хобі. Цьому виду мистецтва він присвятив багато вільного часу, коли навчався у школі, беручи участь у танцях і в п’єсах. Жоден шкільний концерт не обходився без Юрія. П’ять років Юрій Лисяк був учасником Народного самодіяльного ансамблю танцю «Світанок» при Полтавському будинку культури залізничників. Він — один-єдиний глухий учасник цього танцювального колективу. Юрій — незмінний учасник художньої самодіяльності при Полтавському будинку культури УТОГ й сьогодні.

Разом з тим, він вже не просто аматор, а дипломований спеціаліст, адже закінчив Київський національний університет культури і мистецтва.

І ось ця трійця вирішила присвятити себе добрій справі — робити людям приємність через виступи на сцені, адже досвід є, тільки треба його збагатити новими концертними номерами, що вони й роблять досить успішно.

Валентина й Аліна разом з Юрієм щось фантазують, беруть цікаві моменти з життя українського народу. Так народжуються прості за змістом номери, проте з дотепністю й гумором.

 

Валентина Самойлик та Юрiй Лисяк

 

Нещодавно глядачі побачили оригінальну і неповторну сценку «Сільське весілля» у виконанні Юрія Лисяка і Валентини Самойлик. Аліна Старушко та Юрій Лисяк порадували утоговців жартівливим танцем «Солоха з дяком» на гоголівську тематику.

А скільки було сміху від гумористичної сценки «Жарти з косметикою», котру виконали Валентина Самойлик і Аліна Старушко!

У репертуарі трійці є гуморески, жарти, анекдоти. Щоб не сумували глядачі, Юрій розважає їх під час концерту різними іграми. Репертуар трійці не такий вже й великий: набереться десь вісім номерів, але всі вони мають цінність, бо пронизані національно-етнографічним колоритом. Цього всією душею прагне Юрій Лисяк.

До концертної програми трійці долучаються й інші пенсіонери, щоб показати свої аматорські номери, котрі вони виконували в молоді роки. Так, з піснями в жестовому виконанні виступає Світлана Лук’янова, а смішними сценками веселять глядачів Ніна Палало та Софія Литвин.

Не будемо багатослівними, а підтвердимо розповідь про діяння аматорської трійці конкретними фактами. Так ось, вони за півроку дали аж три концерти художньої самодіяльності для пенсіонерів і людей молодшого віку в заповненому залі Будинку культури УТОГ у Полтаві. Ці виступи були присвячені Дню людей похилого віку, зустрічі Нового 2017 року і Міжнародному жіночому дню — 8 Березня.

За піднесення престижу цього маленького колективу турбується і вболіває Юрій Лисяк. Він домагається, щоб підібрати і створити простий, цікавий і змістовний репертуар, щоб усім глядачам він був до вподоби, щоб розвеселити, розважити всіх  дотепними номерами. І це йому вдається: хоча зірок з неба вони не знімають, проте творять на сцені прості номери художньої самодіяльності, котрі позбавлені помпезності й пишності, тому й припали глядачам до душі. Нічого в їхніх номерах великомудрого немає, від їхніх виступів дихає святою простотою. І саме тому кожен їхній вихід на аматорську сцену так захоплює утогівців Полтави, що вони їм гаряче аплодують.

 

В. САКУН

 газета Наше Життя

Аматорська трійця, яка веселить і розважає

2017-05-16
УТОГ / Твої таланти, УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-05/1494862803_na_foto_valentina_samoylik_ta_yuriy_lisyak.jpg

На Полтавському утогівському небосхилі, при Будинку культури УТОГ негадано з’явилася малесенька оаза художньої самодіяльності, до складу якої входять лише три учасники. Народилася вона не так давно — півроку тому, і вже впевнено стоїть на ногах і вправно жестикулює руками.

газета Наше Життя