Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Не тільки про «Весняні настрої», але й про головне

У Києві 5 квітня цього року в Культурному центрі УТОГ відкрилася Київська обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва нечуючих майстрів. Назву цієї виставки — «Весняні настрої», підтвердила ясна та сонячна погода, що була в цей день, коли сталася ця важлива подія в культурному житті глухих Київщини.

 

Виставку урочисто відкрила вступним словом Віолетта Махоріна, яка протягом останніх років формувала безліч різноманітних експозиційних виставок і цікавих інформаційних заходів за програмами Культурного центру УТОГ.

У своєму виступі голова Київської організації УТОГ М.М. Левицький нагадав присутнім, що після тимчасової перерви Українське товариство глухих відновлює практику проведення всеукраїнських виставок нечуючих митців і майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Для цього вирішено проводити обласні виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва нечуючих майстрів у всіх регіонах нашої мальовничої країни для відбору кращих робіт перед Всеукраїнською виставкою, що відбудеться у вересні в Києві, у рамках проведення Міжнародного тижня глухих.

На відкритті обласної виставки президент Київської спілки нечуючих художників «Натхнення» — автор цих рядків наголосив, що він не очікував такої кількості різних витворів декоративно-прикладного мистецтва. Тут різьблення, вишивка, квілінг, гіпсові поробки, в’язання гачком, бісероплетення. Він підкреслив, що, якщо хтось має таке захоплення, або як зараз це називають — хобі, то він є найщасливішою  людиною у житті. Тож він побажав усім відвідувачам виставки також мати улюб­лене хобі та бути щасливими у своїй творчості.

 

Приємно було бачити на цій виставці відомого нечуючого художника Михайла Поплавка. Всі знають його, як першого президента Київської спілки нечуючих художників (КСНХ) «Натхнення», який вніс вагомий вклад у розвиток мистецтва глухих в Україні.

На огляд відвідувачам виставки 12 художників з КСНХ «Натхнення» і понад 30 майстрів декоративно-прикладного мистецтва представили близько 190 своїх робіт. Серед них — не лише кияни, але й нечуючі митці з Білої Церкви, Борисполя та інших міст Київської області.

Київська спілка нечуючих художників «Натхнення» завжди завдячує керівництву Київської організації УТОГ і Культурного центру УТОГ за вагому підтримку наших ініціатив за всі роки існування нашої спілки.

 

Отже, з початку року в Україні відбулося вже 2 великих виставки, у яких взяли участь нечуючі художники з КСНХ. Окрім експозиції у Культурному центрі УТОГ, слід ще нагадати про ще одну виставку, яка нещодавно відбулася у Полтаві у січні цього року. 

Ми, нечуючі художники України, щиро та безмежно вдячні Леоніду Усенку, голові Полтавської обласної організації УТОГ, і Сергію Козлову, директору Духовно-культурного центру ім. преподобного Паїсія Величковського при Свято-Успенському кафедральному соборі в м. Полтаві, за організацію та проведення Все­української виставки живопису та графіки глухих художників «Світ, який почула душа», присвяченої пам’яті нечуючого митця з Полтавщини Григорія Ксьонза (1874—1947).

Спочатку це була ідея Леоніда Усенка про проведення виставки глухих майстрів пензля в Полтаві. Він домовився з Сергієм Козловим щодо надання приміщення для експозиції картин глухих художників у Свято-Ус­пенському кафедральному соборі.

 

 

 

 

 

 

 

Майже рік ми вели перемовини, шукали інших нечуючих художників по різних областях нашої країни. Завдяки старанням Леоніда Усенка та Сергія Козлова відбулася ця виставка у Полтаві, що символізує душу України. Про цей захід газета «Наше життя» надрукувала статтю полтавського краєзнавця Валентина Сакуна в номерах № 5 за 10 лютого 2017 р., і № 6 за 17 лютого 2017 р.  Й також не можна не помітити, як Валентин Сакун і Сергій Козлов щиро цікавляться мистецтвом і культурною спадщиною глухих. Завдяки їм ми дізналися про таких чудових нечуючих митців минулого століття, як Григорій Ксьонз і Марія Башкирцева.

 

Сподіваємося, що голови інших обласних організацій УТОГ підтримають ініціативу Леоніда Усенка та Михайла Левицького щодо організації виставок нечуючих художників у своїх областях. Адже тільки завдяки сприянню керівників обласних організацій УТОГ ми зможемо гідно та якісно провести Всеукраїнську виставку глухих митців.

 

Фото Р. ГЕЦКО, П. МОРГУНОВА.

 

О. Нашивочніков,

архітектор-художник, президент КСНХ «Натхнення»

 газета Наше Життя

Не тільки про «Весняні настрої», але й про головне

2017-05-14
УТОГ / Твої таланти, УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-05/1494433859__dsc4118.jpg

У Києві 5 квітня цього року в Культурному центрі УТОГ відкрилася Київська обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва нечуючих майстрів. Назву цієї виставки — «Весняні настрої», підтвердила ясна та сонячна погода, що була в цей день, коли сталася ця важлива подія в культурному житті глухих Київщини.

газета Наше Життя