Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Він чує мову краси

  06/03/2016     1 282      Paul    

У минулому році у Вінниць­кому обласному центрі народної творчості відбулася персональна виставка живопису «Духовні острови Риженка­-Янкового».

 

 

Жителя села Брідка Теп­лицького району Анато­лія Риженка-­Янкового назива­ють унікальним художником. Митець живе самітником, при тому, що рівню його професіо­налізму могли б позаздрити ба­гато визнаних майстрів. Навчав­ся він у Всеросійській академії мис­тецтв, де вчив­ся у всесвіт­ньовідомих майстрів пенз­ля. Однак Ана­толієві дуже важко спілку­ватися з людь­ми через порушення слуху.

Коли Толя вперше прий­шов до школи, вчителі помі­тили, що в ньо­го проблеми зі слухом, тому хлопець навчався у спеціальній школі.

Своїм ста­новленням художник зав­дячує матері. Саме матери­нська любов, ві­ра та самопо­жертва допо­могли йому стати митцем, і тому він ча­сто зображує її на полот­нах. Піти шляхом худо­жника його надихнула ек­скурсія до Ер­мітажу.

Улюблений сюжет майстра — традиційна українська хата. Саме таке житло він вважає правиль­ним, інших не визнає. Анатолій Риженко­-Янковий їздить віддаленими селами і збе­рігає на полотні ті об’єкти на­родної архітектури, які ще не зникли під натиском глобалізації.

У планах художника — нама­лювати грандіозне полотно 5x4 метри, де були б зображені 40 ко­заків у натуральну величину.

Побажаємо йому здійснення мрій!

 

З місцевої преси.газета Наше Життя

Він чує мову краси

2016-03-06
УТОГ / Твої таланти, УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-03/1456836166_ryzhenko-yankovoy-anatoliy_.jpg

У минулому році у Вінниць­кому обласному центрі народної творчості відбулася персональна виставка живопису «Духовні острови Риженка­-Янкового».

 

газета Наше Життя