Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Мені батьківські сняться пороги

  06/03/2016     1 354      Paul    

 

Мені батьківські сняться пороги

І село у вишневих садах.

Я дитинство своє босоноге

Часто згадувать став по ночах...

 

У грудні 2015 року, в рамках Все­українського проекту «Україна читає дітям», у Баришівській районній біб­ліотеці для дітей відбувся ювілейний творчий вечір письменника-­земляка, члена спілки письменників України, члена УТОГ Валентина Вадимовича Богаєвського.

 

 

На вечір «Солов’їна пісня Валентина Богаєвського» завітали гості: Юрій Вадимович Богаєвський — брат письменника, уродженець с. Дернівка, дипломат, який тривалий час представляв Україну в інших державах, останнім часом працював Надзвичайним і Повноважним Посолом України в Бразилії; Людмила Миколаївна Бабич — родичка, землячка, працює на кафедрі фінансів Національного транспортного університету, доцент; Віталій Юрійович Богаєвський — племінник, Радник голови Національного агенства з акредитації України; Галина Василівна Пацаловська — директор Баришівської ЦБС. На вечір були запрошені учні 5­А класу (класний керівник Л.М. Щербак) Баришівської ЗОШ І­ІІІ ступенів імені Миколи Зерова.

Цікаво і змістовно ознайомила присутніх з життєвим і творчим шляхом дитячого письменника завідуюча районною бібліотекою для дітей О.І. Биба.

Валентин Богаєвський належить до того покоління, яке тепер називають «дітьми війни». Коли почалось воєнне лихоліття, хлопчику виповнився лише рік. Він народився в Києві в 1940 році в сім’ї вчителів. З перших днів війни батько пішов на фронт, а мама з малою дитиною переїхала до своєї матері, в село Дернівку Баришівського району.

Звісно, дитинство у Валентина Богаєвського, як у багатьох його однолітків, украла війна. Були і голод, і холод, і поневіряння. Переховуючись під час боїв у погрібці, малий Валя, застудившись, захворів і майже втратив слух.

Війну він мало пам’ятає. А ось із свого повоєнного дитинства, яке пройшло в селі Дернівка, виніс незабутні враження, які так яскраво переповів у своїй книзі «Солов’ї в калині».

Брат письменника, Юрій Вадимович, у своєму виступі звернув увагу на тяжке повоєнне дитинство, яке відображено в книзі «Солов’ї в калині». Адже в ній висвітлено автобіографічні події з життя автора, теплі спогади про бабусю Уляну, брата Юрія та сусідів.

Сердечні слова звучали з вуст землячки та родички письменника — Людмили Миколаївни Бабич.

Своїми враженнями про прочитані твори В. Богаєвського поділилися учні школи. Вони також читали власні вірші, казки, оповідання. На згадку про зустріч діти отримали подарунок — книгу «Солов’ї в калині».

Директор Баришівської ЦБС Галина Василівна Пацаловська висловила вдячність за співпрацю, за подаровані книги для бібліотек району. На згадку про зустріч вона презентувала письменнику бібліографічну довідку «Валентин Богаєвський — дитячий письменник» та побажала йому міцного здоров’я, творчих успіхів і видання нової збірки неопублікованих оповідань.

 

З сайту Київської облдержадміністрації.

 газета Наше Життя

Мені батьківські сняться пороги

2016-03-06
УТОГ / Твої таланти, УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-03/1456835891_bogaevskiy_.jpg

У грудні 2015 року, в рамках Все­українського проекту «Україна читає дітям», у Баришівській районній біб­ліотеці для дітей відбувся ювілейний творчий вечір письменника­-земляка, члена спілки письменників України, члена УТОГ Валентина Вадимовича Богаєвського.

 

газета Наше Життя