Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«Полтавським галушкам» — 30!

  11/11/2015     1 543      Paul    

Здавалося, що ми не так давно відзначали 25­-річчя народного самодіяльного колективу клоунади «Полтавські галушки» Полтавського обласного будинку культури УТОГ. А час плине, його не зупинити ні на мить, і він наблизив нас до наступної пам’ятної дати.

 

Учасники ювiлейного вечора.

 

З 1985 року, з дня його заснування, у складі колективу виступають Іван Пономаренко та Леонід Усенко. Вони до сьогоднішнього дня не зрадили своєму колективу і залишилися вірними мистецтву клоунади. Згодом до них приєднався Геннадій Валюх, а потім цю трійку поповнили Ада Лук’янова та Марина Кулинич. У такому складі колектив клоунів ось уже три десятиліття живе, творить, смішить і розвеселяє утогівців України.

Разом з тим, як не згадати добрим словом Бовканюка Олександ­ра, який у 2012 році пішов від нас у віч­ність… Це була велика втрата для нечуючих полтавців, які полюбили Олександ­ра за його майстерну гру на сцені.

Були в колективі й інші учасники, які виступали у його складі три­п’ять років і з різних причин вибували, на їхнє місце приходили інші. І тільки згадана п’ятірка: Іван Пономаренко, Леонід Усенко, Геннадій Валюх, Ада Лук’янова та Марина Кулинич, залишалася монолітною та згуртованою.

І ось 9 жовтня цього року став знаковим для утогівців Полтави: у цей день вони святкували 30­річчя нашого шанованого, улюбленого гурту клоунів. Фойє і глядацька зала ОБК УТОГ були по­святковому прикрашені повітряними кульками і паперовими кружальцями з усміхненими клоунськими обличчями. На ювілейний захід прибули нечуючі з Кременчука, Лубен, Харкова і Запоріжжя.

Коли у залі згасло світло, на екрані один за одним з’явялися кадри, що продемонстрували багатогранне життя творчого колективу за тридцять років.

«Полтавські галушки» удостоєні багатьох престижних нагород:

 

  • у 2012 році, на День сміху, як учасник Міжнародного фестивалю «Комедіада» в Одесі, гурт був нагороджений «Дипломом за достойне комікування і придуркування»;

  • за участь у Національному Сорочинському ярмарку з 2010 по 2013 роки гурт клоунів нагороджувався дипломами за активну участь у фестивалі народної творчості.

У 2012 році самодіяльний колектив брав участь в урочистостях, присвячених 100­річчю з дня заснування Московської міської організації глухих Всеросійського товариства глухих. На рахунку аматорського колективу безліч виступів з концертами у багатьох містах України. Все це нас тішить і радує. Самодіяльні актори з «Полтавських галушок» завжди беруть активну участь у традиційному міському фестивалі творчості людей з особливими потребами «Від серця до серця», завойовуючи призові місця.

 

Сценка у виконаннi «Полтавських галушок».

 

Виступають клоунята з Полтавської школи.

 

Засвічуються вогні рампи і розпочинається ювілейна програма «Полтавських галушок», у якій учасники гурту — Іван Пономаренко, Леонід Усенко, Геннадій Валюх, Марина Кулинич, Ада Лук’янова — порадували глядачів веселими і смішними номерами клоу­нади, розвеселяючи їх і додаючи заряд здоров’я. Виступали вони також з піснями і сценками. Не відставали від маститих аматорів сцени юні клоунята — учні Полтавської спеціальної школи­-інтернату для глухих дітей: Антон Шапка, Валерій Микуця, Олексій Лукаш та Ярина Кулинич, вони розважали глядачів своєю дотепною клоунадою. А між художніми номерами полтавців свою артистичну діяльність демонстрували ілюзіоністи з Запоріжжя: Анатолій Резник, Олена Кім та Анатолій Немировченко. Це був своєрідний ювілейний дарунок для аматорів з «Полтавських галушок» і глядачів Полтави.

Родзинкою концертного вечора став показ короткометражного фільму «Витівки «Полтавських галушок» у Зубівці», де ролі виконували: І. Пономаренко, Л. Усенко, Г. Валюх, М. Кулинич, А. Лук’янова. Дійство відбувається на тлі сільського пейзажу і стародавньої української хати, персонажі вдягнуті в національні костюми. Цікаво, що стрічка знімалася в селі Зубівка, що біля Миргорода, власником якого у 1741 році був грузинський поет Давид Гурамішвілі (1705—1792).

 

Дарунки вiд мера Полтави О.Ф. Мамая.

 

Ну, а які урочистості без привітань і подарунків? Тож, щоб привітати з ювілеєм народний колектив клоунади, завітав міський голова Полтави О.Ф. Мамай. Зі щирими словами вдячності за діяльність, невичерпне бажання змінити світ на краще, дарувати людям радість і усмішку, мер обласного центру вручив колективу принтер та інші приємні подарунки. Слід зазначити, що Олександр Федорович не раз відвідував концерти «Полтавських галушок» і завжди одержував насолоду від майстерної гри клоунів.

Привітав гурт зі знаменною датою і директор Полтавського виробничого підприємства «Універсал» УТОГ Б.О. Акінін, який подарував гурту сучасну техніку. Привітання виголосили заступник директора Полтавського УВП № 1 УТОГ З.Л. Самаріна, голова громадської організації «Спорт для всіх» міста Полтави І. Твердохліб. Приємним сюрпризом від утогівця з Харкова В’ячеслава Онацького став торт власного приготування і за своїм рецептом.

 

Кадр з кiнострiчки «Витiвки «Полтавських галушок» у Зубiвцi».

 

На сцені Культурного центра УТОГ в м. Києві.

 

Схвальний відгук з приводу ювілею гурту клоунів надрукувала на своїй сторінці міська газета «Полтавський вісник» від 16 жовтня 2015 року, в замітці «Без слів, але з почуттями». Є в ній такі слова: «Нині «Полтавські галушки» досить знаний далеко за межами Украї­ни колектив. 2006 року йому присвоєно звання «Народний». Сценічні постановки, які представляють глядачам актори, сповнені щирості та чудового гумору. Не обов’язково знати жестову мову, аби розуміти, що намагаються донести до глядачів учасники колективу. Завдяки майстерності акторів усе розумієш без слів. Емоції, що виникають під час перегляду пантоміми, говорять самі за себе».

 

На порозі четвертого десятиріччя з любов’ю та пошаною побажаємо «Полтавським галушкам» нових творчих злетів на аматорській сцені.

Дорогі наші аматори сцени! Многая літа вам, залишайтесь і надалі найсмішнішими й найуспішнішими в Україні!

 

В. САКУН.

 газета Наше Життя

«Полтавським галушкам» — 30!

2015-11-11
УТОГ / Твої таланти, УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-11/medium/1446803488_uchasniki_yuvileynogo_vechora.jpg

Здавалося, що ми не так давно відзначали 25­-річчя народного самодіяльного колективу клоунади «Полтавські галушки» Полтавського обласного будинку культури УТОГ. А час плине, його не зупинити ні на мить, і він наблизив нас до наступної пам’ятної дати.

 

газета Наше Життя