Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Театр «Райдуга» виступив на Софіївській площі!

  24/08/2015     1 230      Paul    

З лютого по липень цього року у Києві проводився фестиваль «Світ мистецтва–2015». Його ініціатором та організатором стала благодійна організація «ArtaLiga» при участі Фонду Сергія Герасюти. Фестиваль «Світ мистецтва» проводився з метою пошуку та підтримки обдарованих талановитих особистостей та надання їм можливості в удосконаленні та реалізації свого творчого потенціалу.

 

 

До складу журі увійшли провідні фахівці та заслужені діячі мистецтв України: народна артистка України, актриса Київського драматичного театру імені І. Франка Галина Яблонська, завідуюча кафедрою народної хореографії Київського обласного коледжу культури та мистецтва Наталія Борисенко, начальник відділу розвитку Національного музею в Пирогово Дмитро Олійник, голова журі — президент Фонду Сергій Герасюта.

Фестивальний проект проводився за 7 номинаціями: «Танець талантів», «Лийся, пісне!», «Театральна вистава», «Мистецтво картин», «Фотографія», «Майстри на всі руки», а також «Оригінальний жанр».

Своє мистецтво змогли продемонструвати артисти циркового жанру, естрадно-спортивної хореографії, гімнасти, хореографічні та театральні колективи тощо. За підсумками шести відбіркових турів журі визначило кращих у кожній номінації, які були удостоєні грошової винагороди у розмірі 5000 грн. Крім того, переможці всіх відбіркових турів вийшли у фінал фестивалю «Світ мистецтва–2015», де вони змагалися за перемогу і головний приз — 20 000 грн.

15 та 16 серпня, в самому серці столиці України — на Софіївській площі, відбувся фінал цього творчого змагання. Щасливі квиточки на нього отримали:

  • в номінації «Театр» — театр міміки та жесту «Райдуга» Культурного центру УТОГ;
  • в номінації «Особливий жанр» — сімейний дует «Маг і Я» (Тетяна Гикава і Валерій Марущак);
  • в номінації «Майстри на всі руки» (хендмейд) — актриса теат­ру Мар’яна Люханова.

Фінальні змагання були запеклими у прямому і переносному значенні. Спека на площі була + 30. Заховатись від пекучого сонця учасникам було нікуди. До речі, організатори не подумали ні про навіси, ні про місця для перевдягання для колективів. Та й сама організація програми дводенного фіналу нас просто вражала. Час виступу колективів Українського товариства глухих весь час змінювався. За день інформація могла змінитися декілька разів. З цієї причини не всі бажаючі змогли подивитись виступи театру міміки та жесту «Райдуга» та сімейного дуету «Маг і Я», які попередньо були анонсовані у газеті «Наше життя». Тож, тих, хто не зміг побачити і підтримати нечуючих артистів на Софіївській площі, ми просимо вибачити — це відбулося не з нашої вини.

 

 

15 серпня театр показував глядачам сцену з вистави «Лісова феєрія» за мотивами драми Лесі Українки «Лісова пісня» — саме з цим фрагментом театр переміг у відбірковому турі. Журі знову висловило своє захоплення майстерною грою акторів театру, гарними костюмами, пластикою і неймовірною виразністю їх рухів та жестів.

 

 

Дует В. Марущака і Т. Гикавої показав номер оригінального жанру «Лауреат». У грайливій, жартівливій формі актори вміло виконували складні трюки, тож не дивно, що глядачам цей номер дуже сподобався.

 

 

16 серпня, за умовами фестивалю, фіналісти повинні були показати нові номери. І знову наші актори порадували журі, учасників фестивалю та глядачів своїм мистецтвом. Творчий колектив театру міміки та жесту «Райдуга» виступив з пластично-жестовою композицією «Реве та стогне Дніпр широкий». Дует «Маг і я» показав новий номер з корзиною. Коли його дивилося журі, то надзвичайно переживало за Тетяну, щоб часом її не ушкодили шаблі та рапіри. Адже вона сховалася у плетеній корзині, яку козак Валерій нещадно 5 разів проштрикнув з різних сторін! А коли після цього ще й сам заліз в середину корзини — всі просто ахнули! Як таке може бути?

Також у фестивалі брала участь Мар’яна Люханова, яка змагалася в номінації «Майстри на всі руки» (хендмейд). У цієї молодої, вродливої дівчини, крім артистичних здіб­ностей, є ще надзвичайно велика тяга до декоративно-прикладного мистецтва. Вона вишиває рушники, сорочки, робить картини з бісеру, плете жіночі прикраси — браслети, намиста, каблучки. Безумовно, її майстерність оцінило і відзначило наше шановне журі.

Підсумки фестивалю виснажені учасники дізналися о 12 годині ночі. На жаль, не всі дочекалися — хтось поспішав на останню електричку, у когось дитина була залишена на сусідку… Це — ще один мінус на адресу організаторів фестивалю. А результати були наступні: дует «Маг і Я» і театр «Райдуга» — срібні переможці Всеукраїнського фестивалю «Світ мистецтва». Вітаємо переможців!

І хоча головний приз — 20 000 гривень, ми не отримали, проте змогли розширити аудиторію своїх шанувальників, знайшли нових однодумців-друзів і, крім того, саме під час участі у фестивальному проекті у нас визрів новий цікавий театральний проект. До нових зустрічей!

 

Н. КУТІНА, художній керівник театру «Райдуга» КЦ УТОГ.газета Наше Життя

Театр «Райдуга» виступив на Софіївській площі!

2015-08-24
УТОГ / Твої таланти, УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-08/1440325459_20150816_105145_.jpg

З лютого по липень цього року у Києві проводився фестиваль «Світ мистецтва–2015». Його ініціатором та організатором стала благодійна організація «ArtaLiga» при участі Фонду Сергія Герасюти. Фестиваль «Світ мистецтва» проводився з метою пошуку та підтримки обдарованих талановитих особистостей та надання їм можливості в удосконаленні та реалізації свого творчого потенціалу.

газета Наше Життя