Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Не все так просто й легко

Розпочався новий рік з новими планами і подіями. А як черкаські ветерани прожили 2013-й? На минулий рік планом проведення роботи з членами УТОГ поважного віку було заплановано чимало заходів, з них виконані, насамперед, найважливіші: організаційні та інформаційні.

 

Під час вікторини «Що ти знаєш про УТОГ?»

 

У числі організаційних заходів здійснено подвірні обходи. У місті ветеранський актив спільно з працівниками територіальної організації УТОГ протягом року відвідав 15 одиноких та хворих людей, яким потрібна була допомога перекладачів УТОГ для обслуговування та вирішення питань, що стосуються покращення стану здоров’я. Це такі прохання, як: виклик «швидкої»; звернення до довідкової служби аптек та допомога у закупці ліків; звернення до лікарів в поліклініках, лікарні, кардіологічному центрі та різних диспансерах, до МСЕК та інше.

Здійснювались подвірні обходи й на селі. Десяти нечуючим пенсійного віку надана допомога перекладачів УТОГ при зверненні до сільради для вирішення різних питань. Серед них був і такий безпрецедентний випадок, як виклик бригади МЧС для ліквідації снарядів на земельній ділянці.

Надавалася також організаційна допомога членам УТОГ похилого віку у вирішенні соціально-побутових питань — у 588 випадках, із них на селі — у 40 випадках. Це, перш за все, питання пенсійного характеру, що стосувалися розміру пенсій, добавок до пенсій, соціальних виплат. Значну частку складали і звернення до органів охорони здоров’я. Надавалася допомога нечуючим у банківських справах (відкриття пенсійної картки, оформлення та реструктуризація кредитів тощо), а також при зверненні до комунальних служб, правоохоронних та судових інстанцій.

Культурні та інформаційні заходи серед ветеранів проводились разом з ОБК УТОГ. Це, перш за все, найважливіші традиційні заходи, приурочені до Дня створення УТОГ; Міжнародного дня глухих та Дня інвалідів.

За активної участі ветеранів відбувся тематичний вечір, присвячений 100-річчю від дня народження М.П. Ганчицької — голови Черкаської обласної організації УТОГ (1954—1969 рр.).

Ветерани мали можливість продемонструвати свої таланти на виставках декоративно-прикладного мистецтва. Більшість робіт на цих виставках створені їхніми працьовитими руками.

Успішно займається старше покоління і вирощуванням гарного врожаю на своїх дачних та присадибних ділянках. Ці дари природи, як чудовий результат їхньої невтомної праці на землі, було продемонстровано на виставці «Золота осінь».

Разом з членами УТОГ молодшого віку ветерани залюбки брали участь у спільному концерті колективів художньої самодіяльності Черкаського ОБК УТОГ та Дніпродзержинського БК УТОГ, який став однією з найкращих культурних подій минулого року.

На урочистостях до Дня створення нашого Товариства відбулася зустріч черкаських ветеранів з друзями із Шполянської ТО УТОГ.

Ветерани були і в числі активних уболівальників під час конкурсу для молоді «Ігри патріотів УТОГ». Хоч і не було у часи їхньої юності таких Ігор, нечуючі похилого віку згадують різні спортивні змагання на місцевому рівні та складання нормативів ГПО («Готовий до праці та оборони!»), які були дуже популярні колись.

 

В залі Черкаського ОБК УТОГ під час заходів для ветеранів.

 

Для ветеранів дуже важливою є можливість дізнатися про те, що відбувається у місті, в країні, у світі. Позбутися «інформаційного голоду» їм допомагають інформаційно-роз’яснювальні заходи, які щотижня проводять в обласному Будинку культури УТОГ голова ТО, директор та бібліотекар ОБК. Це: бесіди, дискусії, лекції, інформації, доповіді на різні теми. Найактуальнішою темою є інформування про те, що відбувається зараз у державі, які закони приймаються та багато іншого.

Незмінний інтерес викликають бесіди на теми здоров’я, організації відпочинку, життя пенсіонерів у нашій країні та за кордоном. Жваво обговорювалась також тема, пов’язана з глобальним потеплінням та аномальними явищами у природі, такими, як великий снігопад у кінці березня та дуже дощовий і холодний вересень минулого року.

З цікавістю слухали ветерани інформацію про діяльність підприємств і організацій УТОГ у сучасних складних економічних умовах, що готувалася за публікаціями в газеті «Наше життя». Знаходили у них відгук і публікації з історії УТОГ, зокрема великий інтерес викликали публікації до 100-річного ювілею нечуючого діяча УТОГ і талановитого поета — І.А. Сапожникова.

Цікавило ветеранів і нове в законодавстві України щодо соціального захисту інвалідів, інформація про перерахунок пенсій тощо.

Проводились також тематичні лекції до Дня Незалежності України, до Дня пам’яті жертв голодомору, до річниці з дня народження нашого уславленого земляка — Т.Г. Шевченка та інші.

Ще однією важливою формою інформаційної роботи серед нечуючих є переклад телепередач, який здійснюється перекладачем у клубі. Найпопулярнішими у ветеранській аудиторії, звичайно ж, були випуски новин і таких телепередач, як: «Стосується кожного», «Один за всіх», «Врятуй сім’ю» тощо.

Що стосується реабілітаційної роботи серед людей похилого віку, то слід зазначити, що на державному рівні 2013 рік був не найкращим у фінансовому плані, тому погано виконувались реабілітаційні заходи і не побачили ветерани мобільних телефонів, слухових апаратів, путівок у санаторій. А головне — не дочекалися значного підвищення пенсії і не отримали в Ощадбанку обіцяної «тисячі». Багато хто з них скаржився, що отримали мізерні доплати до пенсії, а є й такі, що взагалі не отримали доплат. До з’ясування причин того, чому так сталося, долучались працівники ТО УТОГ, у тому числі перекладач.

Дуже вплинула на життя людей пенсійного віку так звана «медична реформа» в установах охорони здоров’я, що призвела до скорочення діючих медичних закладів та реорганізації лікарень в районах. Тепер створена нова медична структура, і вже є проблеми в доступності до закладів охорони здоров’я для бажаючих полікуватися якісно і безкоштовно. Все це вплинуло і на роботу перекладачів УТОГ, які допомагають нечуючим при зверненні до лікарів. Якщо раніше потрібна була година — півтори на обслуговування глухого в поліклініці, то зараз — півдня і більше. Ще більші труднощі при зверненні за допомогою чи консультацією до диспансера чи лікарні. До того ж, не всі нечуючі мають такі статки, щоб оплатити платні медичні послуги.

Як бачимо, незважаючи на те, що нормальній роботі заважають необдумані закони та непередбачені реформи, працівники УТОГ роблять усе від них залежне, щоб надати допомогу нечуючим людям похилого віку за всіма напрямками. А це не так просто й легко…

 

Л. МИХАЛЬЧЕНКО, голова Черкаської ТО УТОГ.газета Наше Життя

Не все так просто й легко

2014-02-16
УТОГ / Не старіють душою ветерани https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-02/1391943817_viktorina-istoriya-utog_.jpg

Розпочався новий рік з новими планами і подіями. А як черкаські ветерани прожили 2013-й? На минулий рік планом проведення роботи з членами УТОГ поважного віку було заплановано чимало заходів, з них виконані, насамперед, найважливіші: організаційні та інформаційні.

газета Наше Життя