Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Діє Рада ветеранів на Полтавщині

Як і в кожній обласній організації Українського товариства глухих, у Полтавській обласній організації УТОГ діє Рада ветеранів. Не знаємо, як в інших областях, але наша Рада ветеранів не просто функціонує чи існує — вона розквітає пишним цвітом! Чисельність її активістів росте, як кажуть «не по днях, а по годинах»… Робота ведеться не паперова, а жива, безпосередньо з кожною людиною, яка звертається до Ради. Здебільшого потребує не матеріального, а душевного: спілкування, підтримки, допомоги, любові й тепла.


З нагоди відзначення 85-річчя Українського товариства глухих нам хочеться в кількох словах скласти звіт про нашу діяльність у 2017 році і здобутки нашої ветеранської родини за цей період.

Та передусім вважаємо за потрібне зазначити, що Полтавська обласна Рада ветеранів вдячна членам бюро обласної ради, які допомагають у повсякденній роботі. Це: Наталія Фалько — голова Полтавської ТО УТОГ; Ніна Палало — костюмер Полтавського БК УТОГ; Людмила Житкомлінова — ветеран Миргородської ТО УТОГ; Костянтин Чигрин — ветеран Лубенської ТО УТОГ; Віра Бекас — ветеран Кременчуцької ТО УТОГ.Організаційна, культурно-масова та реабілітаційна робота ведеться, якщо говорити канцелярським стилем, на належному рівні.

Правління Полтавської, Миргородської, Лубенської, Чутівської та Кременчуцької ТО УТОГ активно проводять подвірні обходи глухих членів УТОГ, які потребують допомоги. Голови зазначених ТО УТОГ щороку надають матеріальну допомогу за рахунок спонсорських коштів від місцевих Рад. Також на засіданні президії Полтавської обласної організації УТОГ розглядається питання про надання матеріальної допомоги найбільш активним членам обласної Ради ветеранів УТОГ. За підсумками 2017 року було надано матеріальну допомогу 4 ветеранам.

Двічі на рік обов’язково проводяться засідання обласної Ради ветеранів, а двічі на місяць — збори пенсіонерів клубного угрупування «Ветеран».

Обласною Радою ветеранів та пенсіонерів УТОГ здійснюється відповідна робота серед глухих ветеранів праці, війни і пенсіонерів. Допомагаємо вирішувати соціально-побутові питання самотнім людям похилого віку.

Нещодавно було проведено зустрічі з головою обласної Ради ветеранів С.П. Лук’яновою у Миргородській та Кременчуцькій ТО УТОГ. Під час цих зустрічей було влаштовано невеликі спільні концерти з учасниками художньої самодіяльності ветеранів Полтавського БК УТОГ. Після концертів за солодким столом обговорювалися різноманітні проблеми, ставилися запитання до Світлани Лук’янової, як голови Ради ветеранів. Наголошувалося на соціальних проблемах сучасного життя пенсіонерів за віком, шляхах виходу з кризових ситуацій та подавалася інформаційна панорама життя України в цілому.


Крім всього зазначеного вище, велика увага приділяється культурно-просвітницькій роботі. Голова Полтавської обласної організації УТОГ Леонід Усенко та перекладач жестової мови обласної організації Світлана Баклицька знайшли можливість організувати екскурсію для пенсіонерів до Полтавського художнього музею імені Ярошенка.

У травні 2017 року було проведено обласний фестиваль самодіяльної творчості ветеранів УТОГ, після якого переможці поїхали до столиці, де у серпні 2017 року відбувся Всеукраїнський фестиваль художньої самодіяльної творчості ветеранів. Від Полтавщини у ньому взяли участь: Світлана Лук’янова, Аліна Старушко, Валентина Самойлик. Приємно, що наші номери вразили зал, зачепили струни душі кожного, «кому за 30».

До Міжнародного дня глухих були проведені для пенсіонерів веселі заходи дозвілля, котрі принесли велике задоволення кожному. Так, цікаво пройшов відпочинок у міському дендропарку, де було проведено низку захопливих ігор з щирим частуванням польовою кашею на свіжому повітрі.

Пенсіонери Полтави великою сім’єю відзначають усі великі релігійні та державні свята. В пам’яті залишилося освячення води біля водойми на Водохрещу та святкування Міжнародного жіночого дня.

Багато активістів у Раді ветеранів, але хотілося б відзначити найкращих, найактивніших, найтемпераментніших, молодих душею: Ніну Палало, Раїсу Гапон, Наталію Номировську, Любов П’янигу, Валентину Самойлик, Розу Вонярху, Марію Диченко, Людмилу Усенко, а також Юрія Верещаку та Наталію Одарченко, які проводять спортивні заходи. Також хотілося б, щоб читачі знали про Євгена Сакуна, який є активним дописувачем про життя Ради ветеранів.

…Тихо плине життя, але жваво минає час для глухих ветеранів на Полтавщині. Кожний член Полтавської обласної організації УТОГ, який перебуває у передпенсійному віці, вже знає, що один на один в самоті не залишиться. Вони навіть жартома вже обирають діяльність, якою будуть займатися, вступивши до лав Ради ветеранів Полтавської обласної організації УТОГ.
Інформація Полтавської облорганізації УТОГгазета Наше Життя

Діє Рада ветеранів на Полтавщині

2018-07-01
УТОГ / Не старіють душою ветерани https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-06/medium/1529344842_img_4617.jpg

Як і в кожній обласній організації Українського товариства глухих, у Полтавській обласній організації УТОГ діє Рада ветеранів. Не знаємо, як в інших областях, але наша Рада ветеранів не просто функціонує чи існує — вона розквітає пишним цвітом! Чисельність її активістів росте, як кажуть «не по днях, а по годинах»… Робота ведеться не паперова, а жива, безпосередньо з кожною людиною, яка звертається до Ради. Здебільшого потребує не матеріального, а душевного: спілкування, підтримки, допомоги, любові й тепла.

газета Наше Життя