Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Це справа честі кожного працівника УТОГ

У серпні 2016 року на базі НВЦ УТОГ була проведена Всеукраїнська нарада голів і членів обласних рад ветеранів УТОГ. Газета «Наше життя» широко висвітлювала цю подію на своїх шпальтах, а виступи та критичні пропозиції учасників наради отримали значний резонанс. У зв’язку з цим редакція газети «Наше життя» УТОГ звернулася до першого заступника голови УТОГ Т.О. Кривко з проханням дати відповіді на найбільш актуальні запитання ветеранів.

 

— Учасників Всеукраїнської наради ветеранів УТОГ хвилювало питання щодо джерел фінансування роботи обласних рад ветеранів. Що ви можете сказати у зв’язку з цим?

— Робота з ветеранами, різнобічна підтримка осіб похилого віку з числа членів УТОГ є справою честі кожного працівника системи Українського товариства глухих. Нормативними  документами передбачено, що на фінансування діяльності обласних рад ветеранів, проведення роботи з ними кошторисами обласних організацій УТОГ передбачається не менше 5 % від загальної суми власних доходів за рік відповідної обласної організації.

Крім того, кожній облорганізації рекомендовано створити Фонд матеріальної підтримки діяльності обласних рад ветеранів УТОГ (постанова президії ЦП УТОГ від 28.03. 2006 р. № 75), який може утворюватися також із власних доходів, отриманих обласною Радою ветеранів УТОГ, а саме: цільових добровільних внесків членів УТОГ, пожертв, цільової благодійної та спонсорської допомоги.

Наявність фінансування роботи обласних рад ветеранів та залучення благодійної, спонсорської допомоги є запорукою їхньої активної діяльності, пропагування поважного ставлення до осіб похилого віку, а також координації зусиль з іншими громадськими організаціями на території області, які проводять аналогічну роботу.

 

— Голова Ради ветеранів Київської організації УТОГ В.З. Скурчинська підняла дуже актуальну тему стосовно оплати послуг перекладачів жестової мови.

Головна і єдина позиція Цент­рального правління УТОГ, яка була, є і буде, допоки наші обласні організації УТОГ отримують фінансову підтримку з державного бюджету, — це, зокрема, те, що послуги перекладача жестової мови для членів УТОГ є безкоштовними. Це у випадку, якщо ви звертаєтеся в організацію УТОГ. Якщо ж нечуючі звертаються за допомогою до перекладача у приватну структуру або до приватної особи, яка не є працівником системи УТОГ, тоді це питання не підлягає нашому впливу.

 

— У 2017 році, за ініціативи Все­української ради ветеранів УТОГ, буде проводитися Всеукраїнський фестиваль художньої самодіяльності ветеранів УТОГ. Ветеран з Донецька Р.Г. Биковська просить вирішити питання щодо участі ветеранів Донецької області у цьому фестивалі.

Так, згідно з постановою президії ЦП УТОГ від 21.09.2016 року №237/2016, з 3 по 4 серпня 2017 року на базі НВЦ УТОГ буде проводитися Всеукраїнський фестиваль художньої самодіяльної творчості ветеранів УТОГ. Ми обов’язково запросимо на цей фестиваль ветеранів з Донецька. Питання їх участі у фестивалі вирішуватиметься разом з головою Донецької обласної організації УТОГ В.І. Стіхіним.

Хочу зазначити, що одночасно з фестивалем на базі НВЦ УТОГ планується організувати не лише традиційне оздоровлення ветеранів і всіх членів УТОГ, а й відпочинок для учасників фестивалю.

 

— Ветеранів УТОГ також хвилює доступ до інтернету, освоєння основ комп’ютерної грамотності, можливість використовувати у своїй роботі комп’ютерну техніку БК УТОГ.

ЦП УТОГ вже неодноразово доручало головам регіональних організацій створити належні умови для роботи їхніх обласних рад ветеранів.

Додатково до цього ми ще раз направимо доручення забезпечити доступ ветеранів до комп’ютерної техніки та інтернету на базі будинків культури УТОГ, навчання ветеранів роботі на комп’ютерах, вмінню користуватися скайпом, а також доручимо придбати для ветеранських рад фотоапарати.

 

Голови облрад скаржаться, що на підприємствах УТОГ мало приділяється уваги ветеранам, які пішли на заслужений відпочинок: їх не запрошують на свята, не вітають з днем народження тощо, а ті ветерани, що проживають у гуртожитках, залишаються поза увагою керівників підприємств.

— На жаль, сьогодні такі випадки — не рідкість. Через важкі фінансові умови роботи та малу кількість працівників на окремих підприємствах УТОГ відсутня посада заступника директора з навчально­виховної роботи, який має проводити роботу з ветеранами підприємства. У зв’язку з цим я прошу всіх голів і членів обласних рад ветеранів УТОГ, спільно зі своїми обласними організаціями, організувати контроль за роботою підприємств УТОГ з питань опікування ними своїми ветеранами. А про найбільш кричущі випадки байдужості до ветеранів повідомляйте безпосередньо ЦП УТОГ.

 

— У своїй публікації в нашій газеті (№ 26 від 19.08.16 р.) С.П. Лук’янова із Полтави зауважила, що в НВЦ УТОГ немає свого музичного центру, не впоряджений пляж, немає лежаків тощо, а це не сприяє якісній культурно-масовій роботі й відпочинку.

Стосовно технічного оснащення  можу запевнити, що під час наступного оздоровчого заїзду кожен зможе особисто переконатися у наявності на базі НВЦ УТОГ належного технічного оснащення для проведення різноманітних культмасових заходів.

 

— Усі голови облрад і ветерани УТОГ просять щороку проводити нараду голів облрад разом з ветеранами УТОГ на базі НВЦ УТОГ та їхній відпочинок.

— Пропозиція дуже слушна й повністю підтримується керівництвом ЦП УТОГ. Тому я впевнена, що через рік ми знову зустрінемося з нашими активами обласних рад ветеранів, але вже у більш широкому колі.

 

Інф. «НЖ».

 газета Наше Життя

Це справа честі кожного працівника УТОГ

2016-10-26
УТОГ / Не старіють душою ветерани https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-10/medium/1476966097_img_0994.jpg

У серпні 2016 року на базі НВЦ УТОГ була проведена Всеукраїнська нарада голів і членів обласних рад ветеранів УТОГ. Газета «Наше життя» широко висвітлювала цю подію на своїх шпальтах, а виступи та критичні пропозиції учасників наради отримали значний резонанс. У зв’язку з цим редакція газети «Наше життя» УТОГ звернулася до першого заступника голови УТОГ Т.О. Кривко з проханням дати відповіді на найбільш актуальні запитання ветеранів.

газета Наше Життя