Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

У Пущі, на Різдвяні свята

На Різдвяні свята у Навчально-відновлювальному центрі УТОГ відбувся зимовий заїзд відпочиваючих. Склад його майже не відрізнявся від того, що був у серпні минулого року, тільки не було пенсіонерів з Білої Церкви та нечуючих працівників УВЦ. Замість них прибули Людмила Кімнатна та Лідія Лаптєва з Запоріжжя.

 

 

 

Прикро, що обласні організації недостатньо провели роз’яснювальну роботу серед членів УТОГ про цей відпочинок, адже наш гурт міг бути більшим і більше людей змогли б весело і змістовно провести ці святкові дні.

Для тих, хто приїхав на свята до Пущі, ці дні запам’яталися яскравим калейдоскопом цікавих заходів на тему: «Знайомство», «Надвечір’я», «Святвечір», «Різдво», «Коляда-коляда». Відбувся і конкурс «Сяйво Різдва» з елементами різдвяних традицій.

 

Коляд, коляд, коляда,

Хай обходить Вас біда

І нехай на поріг прийде

Радість в Новий рік!

Щоб в доброті ви цвіли,

Щоб щасливо ви жили

І щоб рік цей молодий

Вам був кращий за старий.

Друзів зичимо багато,

Щоб у будні та на свята

Ваші гнулися столи,

Щоб здорові всі були!

 

Ой, коляда-колядина!

Полем господин йшов,

З торби жито брав,

Ниви засівав:

Вроди, Боже, жито,

На довгі літа,

На щастя нашому УТОГу

І всій Україні!

 

На захід «Знайомство» організатори запросили Почесного члена УТОГ, киянина Миколу Павловича Рибальченка з дружиною Лідією. Микола Павлович відомий не лише своєю самовідданою працею на різних засадах, активною спортивною та громадською роботою, а й тим, що він веде велику інформаційну роботу серед відвідувачів Культурного центру УТОГ. Крім того, він знається на історії України, постійно працює з архівними матеріалами, публікує цікаві статті на сторінках газети «Наше життя».

Отже, наш гість за дві години розповів нам дуже багато цікавого про історію України. Крім того, він порадив ще більше інформації знайти в інтернеті за наступним посиланням: Страна Моксель https://royallib.com/book/belinskiy_vladimir/strana_moksel_ili_otkritie_velikorossii.html

Наступний тематичний вечір — «Надвечір’я», запам’ятався позитивною енергією від виступу столичного театру «Райдуга». Яскравим серпантином змінювались віртуозні номери артистів, а в перервах між номерами сяючий Дід Мороз (якраз у ці дні у артиста, який виступав у цій ролі, народився син), проводив ігри з глядачами.

 

 

Потім настав «Святвечір», який віншує підготовку святкових заходів перед Різдвом. Під час зустрічі «вечірньої зорі» директор НВЦ УТОГ Тамара Олексіївна Бражник, вона ж виступила у ролі Господині, запросила всіх до столу з 12 стравами, які символізують 12 місяців або 12 Апостолів.

Вся наша велика родина відпочиваючих зібралася біля «Дідуха» — символу зачинателя роду. Господиня Тамара Олексіївна засвітила свічечку, перша спробувала кутю з відбірних зерен пшениці, за якою їздила до рідного села. Потім усі почали пригощатися кутею, яку запивали узваром, а свічка мерехтливо горіла, навіваючи спогади, бо до родинного столу у цей вечір приходять не тільки живі, а й ті, хто пішов у вічність… Пам’ять про них не повинна поринути в небуття.

Після закінчення трапези група відпочиваючих понесла кутю ветеранам, які пропрацювали багато років у системі УТОГ і живуть поряд, у будівлі на території НВЦ. Крім куті, їм передали ще й запрошення до колядування під час заходу «Коза-Дереза».

Колядувати прийшли і відпочиваючі, і ветерани НВЦ, а на поляні кожен з присутніх приклав свої руки до обрядового колеса, подумки промовляючи, щоб усі негаразди, біди відступилися від них та їхніх рідних, від УТОГ і нашої держави. Всі з захватом спостерігали, як покотилося палаюче колесо з пагорба.

Відпочинок у Пущі завершився конкурсом «Сяйво Різдва». Програма його була насиченою: всі пригощалися випічкою, показали оригінальні номери художньої самодіяльності, продемонстрували зліплені фігурки Кози, показали відео­матеріали про діяльність Товариства. На завершення прозвучали найкращі побажання працівникам закладу, в тому числі: Т.О. Бражник, обслуговуючому персоналу — Н.Г. Вертипорох, О.О. Ковальчук, Н.П. Заїці, Н.В. Шевченко, В.В. Онищенко, Л.Г. Соболєвій, О.І. Марченко.

 

 

На завершення розповіді хочу звернутися не лише до ветеранів, а й до молоді: Не обходьте стороною наш райський куточок у Пущі-Водиці! Тут є всі умови для гарного відпочинку і підтримки здоров’я! Приїжджайте хоча б на день-два або на тиждень — у залежності від своїх фінансових можливостей.

Колектив НВЦ УТОГ пропонує вам 21 лютого разом відмітити одноденні проводи зими — Масляну, які пройдуть у стилі фольк­лорної народної традиції. Зможете? Ми, ветерани, обов’язково візьмемо участь.

До зустрічі у лютому!

 

Л. ЛЮЛЬКО.газета Наше Життя

У Пущі, на Різдвяні свята

2015-01-28
УТОГ / Не старіють душою ветерани https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-01/1422439417_obyava-kozi-derezi_1_.jpg

На Різдвяні свята у Навчально-відновлювальному центрі УТОГ відбувся зимовий заїзд відпочиваючих. Склад його майже не відрізнявся від того, що був у серпні минулого року, тільки не було пенсіонерів з Білої Церкви та нечуючих працівників УВЦ. Замість них прибули Людмила Кімнатна та Лідія Лаптєва з Запоріжжя.

газета Наше Життя