Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Чернівецьке УВП УТОГ: навчання щодо дій у надзвичайних ситуаціях

Цей матеріал надійшов до редакції 6 березня, коли ми ще тільки почали дізнаватися про те, що це таке — коронавірус. Ми й гадки тоді не мали, що термін «надзвичайна ситуація» вже через два тижні торкнеться і нас... Сьогодні ми випускаємо цей номер газети саме в умовах складного епідеміологічного стану і зичимо, щоб навички, яким навчалися працівники Чернівецького УВП УТОГ, їм у житті не знадобилися. Але вміти запобігти лиху і знати, як діяти у надзвичайних ситуаціях — при пожежі, стихійних катаклізмах, у різних складних обставинах — ніколи не завадить.


З цією метою на Чернівецькому УВП УТОГ 24 лютого 2020 року відбулися тренування колективу підприємства щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Участь у навчанні спільно з бійцями Державної пожежно-рятувальної частини № 3 взяли 17 працівників підприємства. Керівником тренування від Чернівецького УВП УТОГ був призначений головний інженер А.В. Сидорук.

Оскільки сучасна система безпеки життєдіяльності населення як в Україні, так і в світі в цілому пов’язана з підготовкою населення до дій в умовах небезпеки, стихійного лиха тощо, одне з основних завдань цивільного захисту — це навчання населення способам дій в разі виникнення надзвичайних, несприятливих побутових і нестандартних ситуацій та організація тренувань. Саме про це говориться в Законі України «Про правові засади цивільного захисту».

Тренування, організоване на підприємстві, здійснювалося шляхом проведення занять за місцем роботи та участі в навчанні, тренуванні та інших планових заходах із цивільного захисту, а також індивідуального вивчення способів захисту від небезпек.

Головними завданнями проведення тренування з працівниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) було:

— набуття навичок самостійно та швидко приймати правильне рішення щодо гасіння і ліквідації пожежі, аварії, користування вогнегасником на практиці;
— відпрацювання дій щодо запобігання можливим аваріям, пошкодженню обладнання та травм персоналу під час пожежі;
— організація рятування та евакуації людей і матеріальних цінностей;
— набуття навичок чітких та швидких дій з перемикання (знеструмлення) технологічного обладнання;
— визначення безпечних та ефективних методів гасіння пожежі на обладнанні, особливо в електроустановках, що перебувають під напругою та набуття навичок застосування первинних засобів пожежогасіння;
— набуття навичок надання першої домедичної допомоги потерпілим від пожежі та від отруєння продуктами горіння;
— чітка взаємодія з працівниками ДСНС;
— відпрацювання дій щодо оповіщення ДСНС, працівників підприємства та всіх причетних до ліквідації аварій та надзвичайних ситуацій.
О.В. МАМЧУР, помічник директора Чернівецького УВП УТОГгазета Наше Життя

Чернівецьке УВП УТОГ: навчання щодо дій у надзвичайних ситуаціях

2020-04-10
УТОГ / На підприємствах УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-04/medium/1586180029_image003.jpg Цей матеріал надійшов до редакції 6 березня, коли ми ще тільки почали дізнаватися про те, що це таке — коронавірус. Ми й гадки тоді не мали, що термін «надзвичайна ситуація» вже через два тижні торкнеться і нас... Сьогодні ми випускаємо цей номер газети саме в умовах складного епідеміологічного стану і зичимо, щоб навички, яким навчалися працівники Чернівецького УВП УТОГ, їм у житті не знадобилися. Але вміти запобігти лиху і знати, як діяти у надзвичайних ситуаціях — при пожежі, стихійних катаклізмах, у різних складних обставинах — ніколи не завадить.
газета Наше Життя