Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Історія розвитку і сучасність Кам’янець-Подільського УВП УТОГ

 

На початку діяльності

 

Кам’янець-Подільське учбово-виробниче підприємство УТОГ розпочало свою діяльність у 1946 році. Це були важкі післявоєнні роки. Приміщення, виділене місцевою радою, було пристосоване під виробництво, яке більше було кустарним, аніж промисловим. Розпочали роботу художня і шевська майстерні, палітурна дільниця, а також швейна дільниця, обладнана двома швейними машинами: одна — з ручним приводом, а друга — з ножним.

Кількість працюючих тоді була 40 чоловік. У такому складі і при такій спеціалізації підприємство проіснувало до 1952 року, коли було відновлено приміщення в старому місті по вул. Кірова, 7. Тут розмістилася тільки швейна дільниця, яка спеціалізувалася на масовому та індивідуальному пошитті. Спочатку масово шили тільки чоловічі бавовняні брюки.

Крім виробництва, почали організовувати навчальний процес. Було створено дві групи виробничого навчання.

В 1954 році було впроваджено у виробництво 12 швейних машин з електричним приводом. Уперше була складена схема розподілу праці і підприємство почало працювати за виробничими процесами.

Асортимент продукції значно розширився: шили комбінезони, постільну та натільну білизну, яка поставлялася трудовим резервам.

Дуже важко було працювати без транспорту, тому в 1957 році придбали перший транспорт — моторолер.

Випуск продукції зростав і необхідно було мати транспорт для відвантаження виробів, для цього у 1960 році придбали вантажну машину.

Поряд із збільшенням обсягів продукції зростала і кількість учнів виробничого навчання. Навчання було групове, а кількість учнів перевищувала потреби підприємства. Оскільки працевлаштувати їх на УВП не було змоги через недостатню кількість робочих місць, випускників направляли на роботу на інші підприємства.

 

 

Нова фабрика

 

З часом постало питання будівництва сучасної швейної фабрики. ЦП УТОГ виділило на це кошти і з 01.01.1965 року почалося будівництво за типовим проектом, розрахованим на 70 швейних машин, яке продовжувалося півтора року.

УВП допомагало будівельникам транспортом, а працівники підприємства працювали на допоміжних роботах для того, щоб прискорити введення в експлуатацію нової будівлі.

У червні 1966 року збудовані приміщення були прийняті до експлуатації і почалося освоєння нових виробничих потужностей.

Підприємство перейшло на двозмінну роботу. Для цього постала необхідність збільшити кількість робочих місць. Оскільки в місті не було кваліфікованих швачок, на УВП приймали всіх, хто бажав у нас працювати, і самі їх навчали. Чисельність працівників збільшилася з 50 до 375 осіб!

Підприємство повністю спеціалізувалося на пошитті спецодягу: костюмів чоловічих робочих, халатів робочих та рукавиць спеціальних. Обсяги виробництва зросли у 5 разів.

Одночасно з розвитком виробництва розвивалась і соціальна сфера. В 1969 році збудували гуртожиток на 286 койко-місць. Брали участь у дольовому будівництві житла, в результаті чого всі кадрові працівники були забезпечені квартирами.

З 1967 до 1990 року підприємство нарощувало темпи росту обсягів виробництва і випуск продукції зріс у 5,3 рази.

 

  

 

Технічне переоснащення

 

Здійснили повне технічне переоснащення виробництва, впровадивши нове швейне і розкрійне обладнання. На дільницях було встановлено:

  1. Швейне обладнання: швейні машини 1022­М кл., двоголкові машини 852х5 кл., поясні двоголкові машини 852х8 кл., обметувальні машини 51 кл. та 51­2745, запошивочні 237 кл., петельні 25­А кл., закрепочні 220 кл., для пришивання ґудзиків — Ю 95 кл. тощо.
  2. Підготовчо-розкрійне обладнання: машини для друкування ярликів ПЯ­4; пересувні різальні машини — ЕЗМ­4 та С­529; стаціонарні різальні машини — РЛ­6 та РЛ­1000;
  3. Для випуску рукавиць запроваджено напівавтомати для пакування та вивертання рукавиць.

Кожного року впроваджувалося не менше трьох заходів з нової техніки.

Починаючи з 1996 року, на базі діючої комп’ютерної техніки впроваджені такі програми:

— облік і нарахування заробітної плати;

— облік основних засобів;

— облік матеріалів на складах;

— облік реалізації готової продукції;

— облік всіх статей балансу.

Для забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю зі слуху постійно впроваджувалося у виробництво нове обладнання та замінювалося фізично зношене. Це давало можливість щороку створювати додаткові робочі місця та працевлаштовувати на підприємстві випускників шкіл-інтернатів для слабочуючих дітей з Кам’янець-Подільського та Нової Ушиці.

Постійне поповнення колективу молоддю дозволило підприємству досягти рівня питомої ваги глухих працівників 70,7 %.

   

 

Спад виробництва

 

До початку 90­-х років це було стабільне підприємство, яке в місяць випускало по 20 тисяч робочих костюмів і постільної білизни і на якому працювало понад 250 чоловік.

З переходом на ринкові умови господарювання у 1991—1999 роках відбувся різкий спад виробництва, підприємство багато часу простоювало, на складі накопичилися значні залишки продукції.

Починаючи з ІІ-го півріччя 1999 року, показники значно покращилися, розширився ринок збуту, колектив запрацював більш  стабільно.

Але особливо складні часи почалися з 2008 року. Важко було з роботою, не було замовлень, виробництво скоротилося більше як у п’ять разів, масово звільнялися люди.

 

 

 

В останні роки

 

На УВП погоджувалися на будь-яке замовлення, щоб працівники не простоювали і не залишилися без зарплати, а керівництво (на той час підприємство очолила Т.М. Плохенко) намагалося знайти більш серйозне замовлення і це йому вдалося — в останні роки УВП стабільно співпрацює з «Епіцентром».

З метою виготовлення конкурентоздатної продукції постійно впроваджувалися у виробництво нові моделі швейних виробів, значно виріс асортимент.

Наразі на підприємстві виготовляються: костюми чоловічі робочі; халати жіночі та чоловічі робочі; рукавиці; куртки утеп­лені; брюки утеплені; костюми військово-польові; куртки військові утеплені; жилети сигнальні; жилети утеплені; кепі військові; напівкомбінезони; сорочки чоловічі; сорочки жіночі нічні; костюми пекарські; бушлати; постільні вироби та багато іншого.

Крім того, на УВП виконуються послуги з виконання різних замовлень на пошиття швейних виробів.

Технічне переоснащення та розширення асортименту дало можливість підприємству вийти з того занепаду, в якому колектив опинився з переходом на ринкові умови господарювання.

Протягом 2015 року та I—II кварталів 2016 року за рахунок доходів підприємства виконані поточні ремонтні роботи на підприємстві та в гуртожитку. Загальна сума витрат на ремонт склала 187,4 тис. грн, а загальний обсяг робіт, запланований до виконання, складає 127,37 тис. грн.

На сьогоднішній день на Кам’янець-Подільському підприємстві глухих працює 71 чоловік, з них 45 — інваліди, що складає 63,4 %.

 

Далі буде.

 

Н. КУЛИЧКО,
фахівець з діловодства Кам’янець-Подільського УВП УТОГгазета Наше Життя

Історія розвитку і сучасність Кам’янець-Подільського УВП УТОГ

2017-08-21
УТОГ / На підприємствах УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-08/1503052747_f4.jpg

Кам’янець-Подільське учбово-виробниче підприємство УТОГ розпочало свою діяльність у 1946 році. Це були важкі післявоєнні роки. Приміщення, виділене місцевою радою, було пристосоване під виробництво, яке більше було кустарним, аніж промисловим.

 

газета Наше Життя