Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Практика на Львівському ШП «Силует»

Київський коледж легкої промисловості має добрі традиції та відрод­жує старі ідеї щодо подальшого працевлаштування своїх випускників на швейних підприємствах УТОГ. Адже не секрет, що час плине, роки минають, досвідчені кадри йдуть на заслужений відпочинок, а на їхні місця потрібні нові спеціалісти. З таких міркувань між ДВНЗ «ККЛП» і УТОГ було укладено угоду про співпрацю, а саме в забезпеченні студентам коледжу умов проходження практики на підприємствах УТОГ.

 

Для коледжу було цікаво показати нечуючій молоді різні швейні підприємства УТОГ задля скерування її на подальше працевлаштування після закінчення навчального закладу.

Коледж звернувся до ЦП УТОГ з проханням підібрати підприємство для проходження студентами виробничої практики. Питання було вирішено за один день. Заступник голови ЦП УТОГ В.В. Шевчук зателефонував директорові Львівського підприємства «Силует» УТОГ Ю.Л. Горощаку, який відреагував миттєво: «Ми готові прийняти студентів».

 

Отже, з 19 вересня по 12 жовтня відбулася виробнича практика студентів IV курсу у кількості 6 осіб в бригаді № 3 Львівського ШП «Силует» УТОГ під керівництвом технолога Марії Ярославівни Андрушко та майстра бригади Ірини Ігорівни Петрівської, які пояснювали завдання та самі спочатку показували виконання технологічних операцій.

Хочу зазначити, що перше завдання для студентів на підприємстві виявилося не з легких, адже блузу з шовкової тканини якісно пошиє не кожна досвідчена майстриня. А наші практиканти, на диво самим собі та адміністрації підприємства, як вправні майст­ри, потихеньку почали освоювати найскладніші технологічні операції.

 

Студентам цікаво було дізнатися і про історію створення підприємства. Ще на початку минулого століття глухі люди у Львові почали об’єднуватися у невеликі бригади та артілі з різних напрямків роботи. Пізніше на їх основі було створене підприємство, яке увійшло до складу УТОГ. З 1976 року воно має назву ШП «Силует». Воно постійно було в передових серед підприємств Українського товариства глухих. Тут спеціалізувалися на випуску чоловічих сорочок. Підприємство виготовляло їх 1 млн. 220 тис. в рік. Ця продукція знаходила своїх споживачів у різних куточках колишнього Радянського Союзу.

При переході до ринкової економіки настали важкі часи для підприємств легкої промисловості. Не оминули вони й «Силует». Тут змушені були різко зменшити чисельність працівників, перейти на скорочений та гнучкий графік роботи. Пошуки замовлень привели до спів­праці з іноземними партнерами з Данії, Бельгії, Франції, США, що дозволило стабілізувати фінансово-економічний стан підприємства.

Наразі його працівники забезпечені роботою та стабільною зарплатою. За останні 5 — 7 років майже повністю поновлено парк обладнання. Новинки техніки й далі поповнюють цехи підприємства.

В експериментальному цеху розроб­ляються нові моделі з використанням комп’ютерних програмних забезпечень «САПР» і «Draft», за допомогою яких виготовляють лекала.

Постійно розширюється асортимент: тут виготовляють не лише чоловічі сорочки, а й інші різноманітні вироби — жіночі сукні, блузи, костюми, спідниці, брюки, жилети та ін. Шиють також спецодяг, постіль, є окремі замовлення на верхній одяг — клубні напівпальто, пальто і куртки.

Відповідні служби підприємства здійснюють постійний пошук економічно вигідних партнерів.

Щоб не збільшувати залишків продукції на складі, підприємство виготовляє продукцію на вітчизняний ринок лише під конкретні замовлення. Здебільшого продукція виготовляється з давальницької сировини під іноземні замовлення.

Не зайвим буде зазначити, що студентів зустріли дуже гостинно, забезпечили їх безкоштовним проживанням у гуртожитку у відремонтованих, затишних кімнатах. Вже першого ранку після прибуття до Львова відбулася зустріч з директором підприємства Ю.Л. Горощаком, заступником директора з НВР Г.С. Богачиком та начальником розкрійно-підготовчого цеху Н.І. Куколюс. Під час екскурсії по підприємству студенти відвідали всі підрозділи та цехи й були вражені масштабами та кількістю замовлень: адже за час перебування на практиці на їхніх очах протягом дня могло змінитися два, а то й три найменування виробів різного асортименту.

 

Під час перебування у Львові студенти мали можливість ознайомитися з історичними пам’ятками минулого. У вихідні була організована туристична поїздка до трьох старовинних замків: Олеського, Підгірецького та Золочівського королівського.

 

Студенти поділилися особистими враженнями від практики:

 

Вікторія Шалієвська: «Коли я їхала до Львова, не думала, що мене може зацікавити ця робота. А вже коли почала шити сама, взявши до рук білу шовкову тканину, відчула, що хочу, щоб в мене вийшло. Поступово мені почала подобатися та робота, яку я виконую. Чесно кажучи, мені тут сподобалося все: і робота цікава, і є де відпочити, розважитися. До нас гарно ставилися і в цеху, і в гуртожитку, пані Люба Требэ (завідувач складом у гуртожитку) і пан Григорій Богачик завжди були турботливі й уважні. Нам допомагали всі — і це дуже приємно».

 

Катя Гесс: «Підприємство сподобалося і робота також. Думаю, що правильно вибрала спеціальність. Хочу подякувати майстру пані Ірині, технологу пані Марії — вони навчили нас гарно шити і я не боюся тепер виконувати складні технологічні операції: і комір вшивати, і рукав. На фабриці гарна техніка, а тому шити приємно. Я думаю, що на такому підприємстві би працювала. Колектив гарний, усі доброзичливі. Мені було добре у Львові».

 

Дарина Лісіченко: «Спочатку мені було дуже важко, трохи не виходило, я навіть плакала, але поступово заспокоїлася і почала старатися, щоб робити якісно свою роботу (прасування, заготовлення деталей до пошиття), і мені навіть почало подобатися те, що я роблю. А також у мене тут завжди був гарний настрій, адже все, що я робила, і наші прогулянки у вільний час – все це дало тільки хороші емоції. У мене залишилася гарна згадка про Львів і підприємство. Дякую майстру і технологу за допомогу і науку, а також пані Анні, яка вчила мене, як правильно прасувати деталі виробу».

 

Також я хочу додати думку технолога цеху пані Марії Андрушко про роботу студентів: «Я хочу сказати, що студенти Київського коледжу легкої промисловості з першого ж дня вразили мене, по­перше, своєю дисциплінованістю, по­друге, відповідальністю, по­третє, старанністю і тим, що з першого ж пояснення вони сідали й виконували всі завдання, що їм доручали, й це наразі говорить про якісну, гарну практичну школу і теоретичне навчання. І, найголовніше, — це якість виконаної роботи, адже навіть досвідчені швачки поступаються на деяких технологічних вузлах. А одна студентка — Вікуся Шалієвська, то взагалі готовий контролер виробництва, ця дитина бачить усі дрібнички та недоліки, сама старається виготовляти вузол з бездоганною якістю і підмічає, якщо десь є недолік: чи не допрасували, чи затягли нитку. Я особисто дуже задоволена всіма практикантами. І запрошую їх усіх до нас у бригаду, вони вже є готові працівники».

Час минув швидко, і у студентів Київського коледжу легкої промисловості й у працівників Львівського ШП «Силует» УТОГ залишаться доб­рі спогади про цей період. Студенти на згадку отримали в подарунок блузи, які пошили під час проходження практики, а майстри та технолог — задоволення від відповідальних учнів.

Хочемо висловити слова щирої подяки генеральному директору Львівського ШП «Силует» УТОГ Юрію Любомировичу Горощаку за чудову організацію перебування студентів під час виробничої практики.

 

І. СКОЛОТОВА, перекладач-дактилолог гр. Шс­37 Київського коледжу легкої промисловості.

 газета Наше Життя

Практика на Львівському ШП «Силует»

2016-11-21
УТОГ / На підприємствах УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-11/1478788203_img_20160921_090125.jpg

Київський коледж легкої промисловості має добрі традиції та відрод­жує старі ідеї щодо подальшого працевлаштування своїх випускників на швейних підприємствах УТОГ. Адже не секрет, що час плине, роки минають, досвідчені кадри йдуть на заслужений відпочинок, а на їхні місця потрібні нові спеціалісти. З таких міркувань між ДВНЗ «ККЛП» і УТОГ було укладено угоду про співпрацю, а саме в забезпеченні студентам коледжу умов проходження практики на підприємствах УТОГ.

газета Наше Життя