Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Білоцерківському ВП «Весна» УТОГ — 80 років!

На базі дрібних майстерень — взуттєвої та деревообробної, 27 листопада 1935 року Київським обласним відділом УТОГ був заснований Білоцерківський учбово­виробничий комбінат УТОГ.

 

 

Його організатором і першим директором був Еразм Олександрович Чижевський. Для роботи комбінату Білоцерківський міськвиконком виділив приміщення, які розташовувалися на вулицях Млиновій і Голубиній. Обладнання виробничого цеху складалося з циркулярної пилки, одного фрезерного і десяти токарних верстатів по обробці деревини. У взуттєвому цеху працювало 13 глухих, а всього на підприємстві нараховувалось два десятки робітників.

У період німецької окупації комбінат не працював, а з липня 1944 року відновив свою виробничу діяльність у двох приміщеннях за адресою: вул. Б. Хмельницького, 8. Тут було організовано індивідуальне пошиття одягу, взуттєву майстерню, цех головних уборів, фотомайстерню, бляхарню та перукарню. На той час директором був призначений А.В. Панєкін, а з 1945 по 1949 рік керував підприємством С.Х. Блюмін.

Нова сторінка в історії підприємства розпочалася в 1949 році з приходом нового директора — І.І. Котова. Рік за роком збільшувалися виробничі площі, розвивалася соціально­побутова ін­фраструктура.

У 1953 році за адресою: вул. Урицького,13, був побудований гуртожиток на 80 ліжко­місць, а в 1959 році введений в експлуатацію виробничий корпус № 1 (вул. Урицького, 11). Комбінат випускав продукцію масового виробництва (постільна білизна, халати). Працював цех індивідуального пошиття і цех головних уборів. Всього на комбінаті на той час працювало 180 чоловік.

У січні 1964 року комбінат перейменували на Білоцерківське учбово­виробниче підприємство УТОГ, яке з того часу спеціалізується на виготовленні спецодягу.

В 1975 році, у зв’язку із зростанням обсягів виробництва, побудований і введений в експлуатацію виробничий корпус № 2.

У цей період підприємство продов­жувало випускати спецодяг: чоловічі й жіночі робочі костюми, халати, фартухи, рукавиці.

Зростають обсяги виробництва, продуктивність праці. Підвищився освітній рівень глухих працівників, їх почали висувати на керівні посади.

З 1977 по 1984 рік підприємство очолював Іван Іванович Проскура. У той час почалася підготовка до будівництва нового виробничого корпусу. Була проведена величезна робота по підготовці земельної ділянки під будівництво, відселенню та забезпеченню новим житлом мешканців приватного сектора.

В 1980 році побудований і зданий в експлуатацію будинок готельного типу по вул. Пушкінській, 59, в одному з під’їздів якого обладнали гуртожиток. У цьому ж році господарським способом побудований нинішній корпус № 4. Старий гуртожиток по вул. Урицького, 13, реконструювали в адміністративний корпус з їдальнею. В цей час будівництвом та реконструюванням керувала молодий головний інженер — Л.М. Тюхта.

Зусилля колективу підприємства спрямовувались на збільшення обсягів виробництва, підвищення продуктивності праці, зростання коефіцієнту змінності виробничого обладнання. В 1984—1988 рр. була проведена реконструкція підприємства. Виробництво переведено в новий виробничий корпус № 3, який здали в експлуатацію в 1987 році.

Конвеєрні потоки були замінені на більш продуктивні — агрегатно­групові, які функціонують і сьогодні. Значно оновився парк технологічного обладнання. Слід зазначити, що все обладнання було радянського виробництва.

В цей час підприємство одним із перших у системі УТОГ освоїло автоматизований розрахунок настилів тканини з використанням ПК.

У 1992 році, на місці знесеного старого адмінкорпусу, розпочали будівництво нового адміністративно­побутового корпусу з гаражами та механічними майстернями. Але, у зв’язку з важким фінансовим становищем, це будівництво було заморожене.

В ці роки очолював підприємство А.М. Асріян.

1994 рік був вкрай важким для колективу підприємства. Виробництво спецодягу повністю припинилося, бо в Україні не було тканин через зупинку текстильної промисловості. В цей час на посаду директора підприємства була призначена Л.М. Тюхта.

Для збереження колективу і підприємства необхідно було приймати нестандартні рішення. Саме тому з квітня 1994 року підприємство розпочало бартерну торгівлю з Росією. В обмін на придбані в кредит будівельні цвяхи та дріт закуповували тканину, з якої шили робочий одяг.

У 1996 році, через зміни в законодавстві, співпраця з Росією припинилася. Довелося докорінно змінити асортимент. Крім робочого одягу, розпочався випуск легкого жіночого одягу, який реалізовувався через магазини. Також було освоєно виробництво камуфляжного одягу для силових структур.

Підприємство стало активним учасником ринку державних закупівель. Напрямок роботи з державними замовниками постійно розвивався, розширювався асортимент виробів.

Найбільшою виробничою проблемою в цей час була ручна розробка лекал і розкладок. Підготовка до запуску одного виробу тривала від тижня до місяця. Саме тому в 2000 році підприємство вперше в УТОГ придбало систему автоматизованої підготовки розкрою (САПР), а в 2011 році був придбаний САПР фірми «Гербер».

Поступово було здійснено повне технічне переоснащення швейних потоків, придбані парові праски. Завдяки такому обладнанню підприємство має можливість співпрацювати з іноземними фірмами. Високий технічний рівень виробництва дозволив вийти на міжнародний ринок. Вже п’ятий рік поспіль підприємство надає послуги з пошиття одягу одній з європейських фірм.

У 2000 році введена в експлуатацію дахова (модульна) котельня. Витрати на опалення приміщень скоротилися втричі.

Колектив ВП «Весна» УТОГ постійно в творчому пошуку, адже на чолі його стоїть мудрий, висококваліфікований новатор­керівник, прекрасний господарник, чуйний наставник і порадник, Заслужений працівник промисловості, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, член Золотого фонду міста — Людмила Миколаївна Тюхта.

 

Швачка О.А. Дрозденко має 52 роки стажу.

 

Розкрійниця М.О. Шуман за роботою.

 

Свій поважний ювілей колектив відзначив у рідних стінах на виробництві, в теплій, дружній атмосфері.

Історія підприємства була відображена у фотографіях і текстах, які виставили прямо в цеху.

Прийшли привітати колектив колеги з Будинку культури глухих, голова Київської організації УТОГ М.М. Левицький, голова міської організації галузевої профспілки А.О. Мар’янська і, що було дуже важливим для колективу, завітали також новообраний міський голова Г.А. Дикий і його заступник М.А. Антонюк.

Директор підприємства Л.М. Тюхта ознайомила гостей з історією ВП «Весна» УТОГ і колективом. Міського голову вразили ошатний вигляд підприємства, порядок на виробництві і те, яких результатів досягли нечуючі люди своєю працею. Він назвав це героїзмом і додав, що цей колектив і є Золотий фонд міста.

Згідно наказу керівника підприємства, з нагоди 80­річчя створення ВП «Весна» УТОГ, кожний член колективу отримав премію. А під кінець ювілейних заходів було зроблено фото на згадку.

 

А. МАР’ЯНСЬКА, голова міської галузевої профспілки.

 газета Наше Життя

Білоцерківському ВП «Весна» УТОГ — 80 років!

2015-12-17
УТОГ / На підприємствах УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-12/1449911820_predpriyatie-vesna.jpg

На базі дрібних майстерень — взуттєвої та деревообробної, 27 листопада 1935 року Київським обласним відділом УТОГ був заснований Білоцерківський учбово­виробничий комбінат УТОГ.

 

газета Наше Життя