Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Ювілейна дата у час випробувань

23 лютого 2015 року Кіровоградське УВП УТОГ відзначило 80-річчя з дня свого заснування.

На створеному у 1935 році комбінаті глухонімих, що розташовувався по вулиці Володарського, тоді працювало лише 10 осіб. Першим директором був нечуючий Пилип Семенович Цуканов. З 1944 по 1996 рік директорами тут працювали: М.П. Глодін, І.Д. Голбуренко, Ф.В. Махнєв, Д.Я. Полещук, О.Г. Дамаскін, Г.П. Цуканов, С. І. Кравченко, Л.Н. Іванов.

 

 

Основний етап розвитку комбінату, як потужного підприємства, розпочався з 1958 року, коли тут опанували випуск металевих ящиків для молочних пляшок, які поставлялись по всьому колишньому Радянському Союзу. На той час були тільки 2 підприємства, що випускали таку продукцію — це Кіровоградське УВП УТОГ і виробництво у  виховній колонії м. Горького. Згодом керівництво цієї колонії вирішило, що ця робота дуже важка для засуджених, і зняло ящики з виробництва. Так підприємство глухих у м. Кіровограді залишилось єдиним потужним монополістом на цю продукцію. Планове економічне господарство дозволило забезпечити підприємство постійною продукцією та ринком збуту на всіх молокозаводах великої країни. Постійне реконструювання самого ящика з метою зменшення матеріалоємності та автоматизації технологічного процесу дозволило довести випуск цієї продукції до 630 тис. шт. на рік.

У кінці 90-х років технічний прогрес приніс глобальні зміни на ринок пакувальних матеріалів: почала застосовуватись пластикова тара, а згодом — термоусадкова плівка та вакуум-формовка.

 

 

Новий вид тари почав різко витісняти дротяний ящик з ринку. На молокозаводах замінили всі лінії для пакування молочних пляшок у дротяну тару. Тяжкі часи настали для підприємства. Невелика територія УВП використовувалась як склад готової продукції, і тільки невеликі доріжки між рядами ящиків дозволяли переміщуватись по території. Деякий час підприємство працювало з заводами по випуску горілки. Ці ящики ще були в обігу. Та нові пакувальні матеріали витіснили і цю продукцію на відповідному сегменті ринку.

У 1996 році підприємство очолив слабочуючий Федір Михайлович Фомін. Під його керівництвом була проведена велика робота з модернізації підприємства і пошуку нових видів продукції. Кіровоградці спробували знайти новий вид продукції, але освоєння нових виробів, таких, як цвяхи та електроди, а пізніше — і добриво «Цеолорг», не принесли очікуваного результату.

Керівництво підприємства на чолі з новим директором шукало вихід зі складної ситуації з можливістю не відходити від технології, що відшліфовувалась роками. Адже перехід на виробництво пластикового ящика не доз­волив би задіяти всіх робітників-інвалідів, які були навчені та мали великий досвід у роботі з дротом (гнуття, точкове зварювання). Підприємство на той час випускало деякі товари народного вжитку з дроту, але покриття методом цинкування вже було неактуальним, тому, в першу чергу, була реконструйована дільниця фарбування. Для цього надав фінансову допомогу Фонд соціального захисту інвалідів.

 

 

У 1999 році підприємство придбало нову технологію полімерно-порошкового напилення, що дозволило вийти на нову якість виробів, які виготовляло УВП. У той же період підприємство почало активно співпрацювати з виробничим об’єднанням «КИТ» у м. Кіровограді. Великий досвід роботи по виготовленню виробів з дроту дозволив знайти надійного партнера в освоєнні асортименту торгівельного обладнання. Спільними зусиллями вдалося вивести підприємство на новий рівень розвитку. Це дало змогу придбати обладнання для переробки нових видів матеріалів — профільної труби та листового прокату. Почалося інтенсивне освоєння виробництва торгівельного обладнання в замкнутому циклі.

Створення служби маркетингу доз­волило вийти на новий виток розвитку. Маркетологи разом з дизайнерсько-конструкторською службою розробили і запропонували великий асортимент торгівельного обладнання для розміщення різноманітного товару, який пропонується покупцям.

Збереження унікального обладнання точкового зварювання дозволило виготовляти легкі ажурні вироби, які зайняли гідне місце за зовнішнім виглядом та якістю і були кращими за імпортні зразки.

Постійно аналізуючи ринок і свої можливості, на підприємстві опанували ще дві технології по освоєнню нових видів виробів. Були створені дільниця вакуумного формування та дільниця по переробці ламінованого ДСП. Це дозволило опанувати ще два направлення виробництва і освоїти такі вироби, як підставки з пластику під косметику та фармацевтичну продукцію, а також офісні та шкільні меблі.

Виробниче підприємство почало швидкими темпами нарощувати обсяги виробництва товарної продукції. Прибуток, який від цього заробляли, розподіляли на розвиток виробництва та соціальні потреби: це реконструкція дільниць, їхнє переобладнання, будівництво нових приміщень — власного магазину та складу готової продукції, ремонти адміністративно-виробничого корпусу та гуртожитку.

Престиж підприємства почав зростати, і воно завойовувало провідні позиції на ринку. На УВП потяглися молоді кадри з числа випускників спецшкіл для дітей з порушеннями слуху та інших нав­чальних закладів. Спеціальні програми з отримання знань та практичний досвід дозволили молодим робітникам фахово опанувати свою професію та надійно влитися в дружну сім’ю працівників УВП УТОГ.

Підприємство розвивалось і працювало на користь людей і Товариства. Неодноразово директор УВП Ф.М. Фомін здобував призові місця в конкурсах «Кращий роботодавець року» та з охорони праці, а колектив УВП відзначався в огляді гуртожитків підприємств УТОГ та визнавався кращим з раціоналізаторських пропозицій.

 

 

 

Працівники підприємства завжди відчували постійну турботу про себе, отримуючи виплати на оздоровлення, матеріальну допомогу. Приділялась пильна увага створенню безпечних умов праці, забезпеченню медичного огляду робітників, їхньому щорічному оздоровленню за рахунок підприємства, а також забезпеченню оздоровлення їхніх дітей шляхом виїзду в літній час на море та в табори відпочинку.

Криза 2008 року зруйнувала звичний хід життя і праці, збила ритм налагодженого механізму Кіровоградського УВП УТОГ. Через негативні умови і кризові явища було загублено близько 70 % напрацьованого ринку. Колективу довелось більше згуртуватись, щоб зберегти підприємство, його кадровий потенціал, механізми та обладнання. Був розроблений план фінансово-економічної стабілізації діяльності УВП, в основі якого було поновлення ринкових сегментів по реалізації продукції і наданню послуг та завантаження виробничих потужностей підприємства.

Цю роботу довелося здійснювати в специфічно складних умовах жорсткої конкуренції виробників України, що виготовляють торгівельне обладнання. Нескладна технологія і велика кількість безробітних — усе це спонукало появі конкурентів, у яких була можливість маніпулювати цінами на цю продукцію.

З цієї причини підприємству довелось перейти на випуск дрібних та поодиноких партій виробів. Щоб утриматись на ринку та щось виробляти, на УВП змушені були знизити до мінімуму прибуток та заморозити виконання деяких соціальних програм.

Сьогоднішній час також не сприяє покращенню ситуації на підприємстві. Складні політичні та економічні умови, бойові дії на території України — все це призвело до ще більшого загост­рення кризової ситуації. Торгівельний ринок східних регіонів та Криму однозначно втрачено. Нестабільність валюти весь час дестабілізує енергетичний ринок та ціни на матеріали. Розвиток сфери торгівлі зійшов нанівець, що загальмувало виробництво торгівельного обладнання.

Але колектив нашого підприємства не склав руки, і спільними зусиллями ми спромоглися відійти від стандартної продукції та опанували виробництво двох’ярусних армійських ліжок, польових ліжок, пічок типу «буржуйка» та індивідуальних міні-пічок. Над цими виробами підприємство працює і зараз, вдосконалюючи технологію, доробляє нові види ліжок, налагоджує контакти.

Важка ситуація в країні негативно вплинула на всі підприємства нашого Товариства. Ми закликаємо всіх членів УТОГ та працівників, які пов’язані з Товариством, об’єднатись в один кулак і гідно протистояти всім негараздам, які звалилися на наше суспільство.

Хай усім щастить! Слава Україні!

Колектив Кіровоградського УВП УТОГ.газета Наше Життя

Ювілейна дата у час випробувань

2015-04-02
УТОГ / На підприємствах УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-03/1427530694_fasad-kirovogradskogo-upp-utog_.jpg

23 лютого 2015 року Кіровоградське УВП УТОГ відзначило 80-річчя з дня свого заснування.

На створеному у 1935 році комбінаті глухонімих, що розташовувався по вулиці Володарського, тоді працювало лише 10 осіб. Першим директором був нечуючий Пилип Семенович Цуканов. З 1944 по 1996 рік директорами тут працювали: М.П. Глодін, І.Д. Голбуренко, Ф.В. Махнєв, Д.Я. Полещук, О.Г. Дамаскін, Г.П. Цуканов, С. І. Кравченко, Л.Н. Іванов.

газета Наше Життя