Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Просто говоримо: «Дякуємо!»

Робота і спілкування з глухими людьми мають свою специфіку: це знання їх психології, володіння жестовою мовою, безмежне терпіння, а головне — розуміння складного життя у сучасному світі.


До голови організації УТОГ люди з порушеннями слуху звертаються з найрізноманітнішими проблемами: з перекладу жестовою мовою, працевлаштування, придбання слухового апарата або путівки для відпочинку, налагодження стосунків в сім’ї, організації культурних заходів і багатьох-багатьох інших.

Володимир Геннадійович Яковлєв, пропрацювавши головою Яготинської (а потім Києво-Святошинської) територіальної організації УТОГ понад 20 років, знав про проблеми глухих людей не з чуток, а на власному досвіді: батьки його були глухими.

Взаєморозуміння і взаємовиручка в родині були неписаним законом у спілкуванні з родичами і просто зі знайомими, не зважаючи на те, який у них стан слуху.

А ще важливим життєвим уроком для Володимира Геннадійовича, який надали йому батьки, стала потреба творити добро і отримувати радість від того, що зміг допомогти іншому і порадувати його.

Саме тому Володимир Геннадійович ніколи не був байдужим до проблем, з якими стикаються люди з порушеннями слуху. Звертаючись і до місцевої влади, і до своїх колег в роботі він наголошував на необхідності вирішення низки важливих життєвих питань у житті глухих людей. Наприклад, це така болюча проблема, як низький рівень знань і слабке володіння жестовою мовою випускників школи, що надалі пов’язане з труднощами у їхньому працевлаштуванні. Ще однією проблемою був і залишається пільговий проїзд осіб з інвалідністю зі слуху у міському і міжміському транспорті. Переймався він і питанням транслювання телепередач в перекладі жестовою мовою.

Більшість цих питань залежать від рішень, які приймаються на загальнодержавному рівні. Недаремно кажуть: «Стукайте — і вам відчинять»… УТОГ і раніше звертався, і зараз продовжує писати в усі інстанції для вирішення цих проблем.

Важливим життєвим уроком для Володимира Геннадійовича, який надали йому батьки, стала потреба творити добро і радіти від того, що ти зміг допомогти і порадувати іншого

Проте є й такі питання, які можна і потрібно вирішувати, звернувшись до місцевої влади — у цьому Володимир Геннадійович робив все від нього залежне. Завдяки його клопотанням люди отримували фінансову допомогу, безоплатне лікування і слухопротезування, гарну роботу і місця для діток у школах і дошкільних установах… Наприклад, молода сім’я за його сприянням отримала від міської влади дитячий візочок для первістка, а ветеран праці зміг безплатно прооперувати хворі очі й відновити зір — всі добрі справи й не перерахувати.

А на прохання В.Г. Яковлєва надати приміщення під офіс для територіальної організації УТОГ мерія Борисполя також відгукнулася з розумінням. Адже до цього глухим треба було для розв’язання своїх проб­лем їздити з Борисполя до Києва, де був офіс голови ТО УТОГ, що створювало чималі труднощі.

Не раз радували людей і організовані Володимиром Геннадійовичем виступи театру «Райдуга» з чудовими виставами як для дорослих, так і для дітей. Запрошуючи столичних артистів подарувати своє унікальне мистецтво місцевим глядачам (до речі, на ці виступи приходили й чуючі люди), Володимир Геннадійович радів разом з усіма.

За сумлінну працю, ініціативність і активну життєву позицію він має подяки і нагороди, але найцінніше для нього — людська подяка за добро й підтримку.

Нам, жителям Борисполя, просто дуже пощастило, що очолювала нашу організацію така людина як В.Г. Яковлєв. Нещодавно він пішов на заслужений відпочинок і ми від чистого серця говоримо йому: «Спасибі! Міцного здоров’я, щастя і добробуту на довгі роки!»
Нечуючі м. Борисполягазета Наше Життя

Просто говоримо: «Дякуємо!»

2020-02-29
УТОГ / Люди нашого Товариства https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-02/1582630342_jakovlev1.jpg Робота і спілкування з глухими людьми мають свою специфіку: це знання їх психології, володіння жестовою мовою, безмежне терпіння, а головне — розуміння складного життя у сучасному світі.
газета Наше Життя