Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Закінчився довгий життєвий шлях невтомної трудівниці…

21 грудня 2019 року закінчився довгий життєвий шлях Почесного члена УТОГ КУРАЧЕНКОВОЇ Валентини Василівні… Чимало пережито, багато зроблено, і перш за все — у наданні допомоги для осіб з порушеннями слуху на Івано-Франківщині.

Валентина Василівна народилася 16 липня 1928 року далеко від прикарпатського краю — в селі Базарний Карабулак Саратовської області.

Після закінчення середньої школи з 1943 до 1947 року працювала в швейній артілі інвалідів у м. Тамбов, де доля вперше звела її з нечуючими. Зацікавилася жестовою мовою і почала вивчати її.

У 1947 році переїхала до Івано-Франків­ська і почала працювати швачкою швейного цеху Івано-Франківського УВК УТОГ. Через два роки була переведена на посаду комірника УВК УТОГ і одночасно виконувала обов’язки перекладача.

У 1952 році закінчила курси перекладачів при Центральному правлінні УТОГ і перейшла до Івано-Франківського міжобласного відділу УТОГ секретарем-перекладачем, а з наступного року працювала перекладачем в Івано-Франківському клубі глухих.

З 1956 року знову перейшла на посаду перекладача Івано-Франківського обласного відділу УТОГ, де працювала до виходу на заслужений відпочинок у 2003 році.

З перших днів своєї праці в обласному відділі УТОГ Валентина Василівна вносила свій вклад у розвиток та зміцнення організації.

Вона була постійним консультантом з жестової мови в колективах художньої самодіяльності, зокрема — в драматичному колективі, який у 1967 році здобув звання «Народний самодіяльний театр». На громадських засадах працювала у Будинку культури бібліотекарем, вела гурток з вивчення жес­тової мови працівниками обласного відділу та Будинку культури УТОГ, здійснювала пе­реклад на жестову мову телепередачі «Новини краю» на обласному телебаченні.

П’ятнадцять років обиралась членом президії та членом правління Івано-Франківської обласної організації УТОГ, 30 років була головою профспілкової організації в обласному відділі, БК та ТО УТОГ, а в останні роки — секретарем Ради ветеранів війни та праці УТОГ.

За невтомну, сумлінну працю та активну участь у громадському житті Валентина Василівна була нагороджена медаллю «Ветеран праці», почесними грамотами президії ЦП УТОГ та президії УРК профспілок, міської Ради ДСТ «Спартак», почесними грамотами президії Івано-Франківської обласної організації УТОГ.

Найвища нагорода нашого Товариства — звання «Почесний член УТОГ» присвоєно Кураченковій В.В. президією ЦП УТОГ у 1987 році.

Сьогодні івано-франківці провели в останню путь свою вірну багаторічну помічницю... Нехай вона з Богом спочиває та буде їй Царство Небесне.

Висловлюємо слова скорботи і співчуття з приводу непоправної втрати родині Валентини Василівні і її близьким.
Президія ЦП УТОГ, Рада перекладачів жестової мови УТОГ, Рада голів обласних організацій УТОГ, Всеукраїнська та обласна ради ветеранів УТОГ, президія правління і колектив Івано-Франківської обласної організації УТОГ, колективи Івано-Франківського ОБК УТОГ, УВП УТОГ та територіальних організацій областігазета Наше Життя

Закінчився довгий життєвий шлях невтомної трудівниці…

2019-12-23
УТОГ / Люди нашого Товариства https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-12/1577113580_kuranchenkova-valentina-vasilevna_.jpg 21 грудня 2019 року закінчився довгий життєвий шлях Почесного члена УТОГ КУРАЧЕНКОВОЇ Валентини Василівні… Чимало пережито, багато зроблено, і перш за все — у наданні допомоги для осіб з порушеннями слуху на Івано-Франківщині.
газета Наше Життя