Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

За підсумками зустрічей у Парижі

Інтерв’ю з головою УТОГ І.І. Чепчиною

— Ірино Іванівно, Ви вже не вперше берете участь у таких міжнародних заходах як Генеральна асамблея і Всесвітній конгрес ВФГ. Чим Вам запам’яталися саме заходи у столиці Франції?

— Перш за все, у роботі Генеральної асамблеї цього року взяла участь рекордна кількість делегацій — з 88 країн. Це давало великі можливості для обміну думками і досвідом.

Зросла активність глухих, їх безпосередня особиста участь у роботі Асамблеї і Конгресу. І всі чудово розуміли один одного завдяки міжнародній жестовій мові і чіткій роботі перекладачів. Вкотре спостерігала за роботою глухих перекладачів: для нашої країни це незвична практика, а за кордоном вона широко застосовується. Ті, хто краще сприймає кальковане жестове мовлення, — здебільшого дивилися на переклад чуючих перекладачів, а для глухих, які спілкуються своєю рідною мовою, найліпшим був переклад саме глухого перекладача.

Організатори подбали про відмінне технічне забезпечення роботи всіх заходів, залучивши до цього глухих спеціалістів, які працюють у сфері ІТ-технологій у провідних зарубіжних фірмах. Це дозволило забезпечити технічний супровід на найсучаснішому рівні й доступну та зрозумілу всім візуалізацію інформації.

— На Вашу думку, що ще було корисного з досвіду організації заходів у Парижі?

— Сподобалась організація семінару напередодні Генеральної асамблеї, під час якого чітко й доступно були опрацьовані всі проблемні питання, які виносилися на розгляд на основних заходах. Це дозволило підготувати всю велику кількість людей з різних країн до швидкого прийняття важливих рішень і зекономити час у роботі Асамблеї.

Ще зазначу, що під час виступів на Асамблеї і Конгресі не раз підкреслювалося, що організаціям глухих у стосунках з владними структурами своїх країн потрібно позбавлятися ролі прохачів, а впевнено заявляти про своє право на виконання вимог в рамках Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Першою чергою йшлося про надання можливості глухим безперешкодно використовувати своє право на жестову мову.

— Крім роботи на заходах ВФГ, чим ще запам’ятався Париж?

— Звичайно ж, зустрічами й спілкуванням з багатьма цікавими, ерудованими, життєво активними глухими людьми з різних країн. Більшість з них володіють міжнародними жестами, і нам в Україні необхідно організувати вивчення міжнародної жестової мови й словесної англійської мови, щоб ефективніше співпрацювати із зарубіжними колегами, брати активну участь у багатьох цікавих міжнародних заходах.

На жаль, у нас не було часу на знайомство з містом… Лише один день — неділю — змогли присвятити екскурсіям. Зокрема, побували у знаменитому Пантеоні, де побачили найсучасніші технології, які забезпечують доступність музейної інформації для всіх, зокрема й для осіб з порушеннями слуху.

— Користуючись нагодою, хочемо подякувати Вам особисто і С.В. Котельянцю за цікаві відеорепортажі з Парижа, які дозволили членам УТОГ отримати цікаву інформацію «з перших рук», відчути неповторну атмосферу таких важливих міжнародних заходів.

— Для нас це був цікавий досвід і я хотіла б закликати інших членів УТОГ розміщувати такі інформаційні ролики про цікаві заходи, у яких вони беруть участь.

До речі, наближається Міжнародний тиждень глухих, який цього року відзначатиметься з 23 до 29 вересня. Його лозунг — «Права жестової мови для всіх!». Під час заходів до Міжнародного тижня глухих і Міжнародного дня жестових мов (23 вересня) необхідно повною мірою використати всі можливості для привернення уваги громадськості та владних структур до проблем глухих людей.
Інформація «НЖ»газета Наше Життя

За підсумками зустрічей у Парижі

2019-09-01
УТОГ / Люди нашого Товариства https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-08/1567172819_chepchina.jpg
Інтерв’ю з головою УТОГ І.І. Чепчиною
газета Наше Життя