Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«Сцена — моє покликання!»Сьогодні героїнею нашої публікації є Олена Біла, лідер Харківської молодіжної організації УТОГ. Вона не часто буває в Києві, тож треба було скористатися моментом, щоб взяти у Олени інтерв’ю. Зробили це завчасно: розмова наша відбулася ще 3 лютого, коли в Культурному центрі УТОГ проводився Всеукраїнський конкурс «Міс і Містер УТОГ–2019», під час якого Олена була ведучою. Пізніше доповнили наше інтерв’ю подробицями про заходи, які відбулися протягом останніх місяців — тут є про що згадати, адже Олена є активною учасницею багатьох цікавих молодіжних заходів в УТОГ.


— Ви вперше були в ролі ведучої такого великого заходу, як Всеукраїнський конкурс краси?

— Тут, в Києві — так, але в моєму рідному Харкові не раз виходила на сцену на різних обласних та міських конкурсах і заходах.

— А самі коли-небудь брали участь в конкурсі «Міс і Містер УТОГ»?

— Ні, ніколи.

— Чому?! Адже Ви можете сміливо претендувати на корону переможниці!

— Чому? Я рано вийшла заміж, у 20 років у мене народилася дитина, наша дочка. Тому так сталося, що взяти участь у цьому конкурсі не довелося…

— Ви вільно почуваєтеся на сцені, грали у багатьох різних ролях. Звідки у Вас ці акторські здібності?

— Акторство почалося з того, що в молодших класах школи відвідувала танцювальний гурток. Але потім захопилася спортивним орієнтуванням. Пізніше у зв’язку з погіршенням стану здоров’я пішла зі спорту. Чим мені було вдома займатися? Вирішила зайти до Будинку культури УТОГ, і мене це захопило. Зараз я вже не уявляю свого життя без сцени, без нашого самодіяльного театру, без Будинку культури УТОГ.
— Але не лише гра у спектаклях і проведення заходів є у Вашому творчому доробку — у минулому році Ви виступали у складі команди КВН, а також увійшли до збірної команди «4 чудаки і принцеса», яка виступила у фестивалі Клубів веселих і найкмітливіших у Мінську (Білорусь). Звідти Ви з хлопцями привезли додому перемогу.

— Спочатку я минулого року виступала з нашою харківською командою у Львові, на Всеукраїнському конкурсі «Deaf-Ліга сміху». Несподівано для себе отримала нагороду в номінації «Краща жіноча роль». А хто переміг у номінації — потрапляє до команди КВН, яка виступає в Мінську. Пізніше отримала від Михайла Булатова зі Львова, який був капітаном нашої збірної команди, повідомлення про початок репетиції. Під час цих тренувань у Львові протягом 5 днів ми так багато сміялися, як ніколи. У такому настрої поїхали до Мінська — і зовсім не очікуючи цього перемогли!


— Ви берете участь у спектаклях Народного самодіяльного театру «Аріадна» Харківського ОБК УТОГ. Як все встигаєте — сім’я, дитина, робота і ще й репетиції?

— Навчилася розподіляти час. Я ще працюю на заводі, встигаю завести дочку на гуртки, стежити за собою, щоб гарно виглядати. А ще хочу висловити велику подяку моїй мамі за допомогу у вихованні доньки.

— Вас недавно обрали лідером Харківської молодіжної ради УТОГ. Що за цей час Ви встигли зробити?

— Взагалі-то в молодіжній організації УТОГ я вже давно, з перервою на декрет. А нещодавно, в грудні 2018 року, очолила її роботу.

Я беру участь у більшості заходів у нашому клубі, і не лише в тих, де задіяна молодь. Взяти хоча б цікаву новорічну вечірку для дорослих глухих, конкурс для наших активних і вічно молодих бабусь до свята 8 Березня, обласний конкурс «Міні Міс і Містер УТОГ», який ми провели 20 квітня, та інші цікаві заходи.


— А ще на початку цього року відбувся Все­український фестиваль короткометражних фільмів, на якому Ваш земляк Віктор Коротовський показав фільм «Нічого не говори», в якому Ви зіграли головну роль. Фільм був дуже хвилюючим, душевним. Багато хто в залі не приховував сліз… Як це вдалося зняти? Адже в кадрі — зима, а Ви в тонкій сорочці ...

— Відверто кажучи, ідея цього фільму — моя. Я сама запропонувала Віктору Коротовскому виступити в ролі режисера. Він спочатку не погоджувався, тому що не було конкретних ідей: що знімати, з ким знімати... А я йому кажу — у мене є ідея, нумо реалізуємо!

Як відомо, «мистецтво вимагає жертв», тому мені й довелося для реалізації задуму пройти через певні випробування. А під час моєї зйомки в тонкій сорочці на вулиці був мороз до –12!

— І не захворіли?

— Що ви? Звичайно, ні!

— А скільки днів знімали фільм?

— Відверто кажучи, могли зняти і за 2 дні, але взимку світловий день короткий, тому зняли за 4. Швидко змонтували і відправили до оргкомітету. Дуже раділи, коли пройшли перший конкурсний відбір і отримали запрошення на фінал фестивалю.

— Нагороду у якій номінації отримав фільм?

— «Кращий режисер». До речі, Віктор Коротовський має відповідну освіту — він навчався за спеціальністю «оператор кіно і телебачення» в Харківській державній Академії культури. Тому ця нагорода — цілком заслужена!

— Бажаю в наступний раз виграти Гран-прі. Які у Вас ще є хобі, крім театру й зйомок?

— Моє найулюбленіше хобі з дитинства — це танцювати! Та й взагалі я люблю сцену, не можу жити без театру.

І ще є хобі, яке діє заспокійливо, допомагає зосередитися, зібратися з думками, — я люблю вишивати..

— Що б Ви хотіли побажати молодим глухим людям?

— Я бажаю молоді наполегливо досягати своєї мети, не здаватися!

— А у Вас мета в житті є?

— У мене їх багато! Розвивати молодіжну організацію, піклуватися про свою сім’ю, про майбутнє дочки і, звичайно, зіграти ще багато цікавих ролей.


Продовження інтерв’ю незадовго до випуску цього номера газети дозволило додати ще кілька цікавих фактів з життя Олени Білої.

— Олено, дозвольте привітати з прем’єрою — нещодавно на сцені Харківського ОБК УТОГ Ви зіграли головну роль Катарини у новій постановці за п’єсою Вільяма Шекспіра «Приборкання норовливої»!

— Так, це новий цікавий досвід, і я дуже вдячна акторам, з якими граю у цьому спектаклі, і нашому режисеру — Н.Л. Мігуновій, за те, що ми разом створюємо яскраву комедійну виставу, продовжуючи славні сторічні традиції НСТ «Аріадна».

— А зараз Ви задіяні в реалізації ще одного цікавого проекту молодіжної організації — Все­українського конкурсу маленьких міс та містерів. Це Ваша ідея?

— Мені, як мамі маленької донечки, хотілося реалізувати ідею свята краси саме для малечі. Вдячна членам Всеукраїнської молодіжної організації УТОГ, які під час обговорення планів на цей рік підтримали цю ідею. Ще було запропоновано провести цей конкурс не в Києві, як раніше під час всеукраїнських заходів, а в Дніпрі.

Наразі вже завершився перший етап конкурсу в обласних організаціях УТОГ і члени оргкомітету мали можливість відібрати з-поміж його учасників по 8 найкращих дівчаток і хлопчиків для фіналу. Сподіваюся, що нам вдасться 5 жовтня у Дніпрі створити справжню святкову атмосферу для наших маленьких принцес та принців!

— Щиро дякуємо за цікаве інтерв’ю, Олено, і бажаємо успішної реалізації Ваших планів та задумів!
Тетяна КОРНІЄНКО, Наталія КАМЕНСЬКАгазета Наше Життя

«Сцена — моє покликання!»

2019-06-24
УТОГ / Люди нашого Товариства https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-06/1560865741_12644995_10204314329977867_2451116464017900302_n.jpg Сьогодні героїнею нашої публікації є Олена Біла, лідер Харківської молодіжної організації УТОГ.  Вона не часто буває в Києві, тож треба було скористатися моментом, щоб взяти у Олени інтерв’ю. Зробили це завчасно: розмова наша відбулася ще 3 лютого, коли в Культурному центрі УТОГ проводився Всеукраїнський конкурс «Міс і Містер УТОГ–2019», під час якого Олена була ведучою. Пізніше доповнили наше інтерв’ю подробицями про заходи, які відбулися протягом останніх місяців — тут є про що згадати, адже Олена є активною учасницею багатьох цікавих молодіжних заходів в УТОГ.

газета Наше Життя