Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

З мрією про космос


Бесіду з Сергієм Сивоконем провела Ольга Петрова, голова Смілянської ТО УТОГ Черкаської області.


— Я хочу взяти інтерв’ю у цікавої людини, яка живе у Монастирищі Черкаської області. Будь лас­ка, Сергію, розкажіть про себе.

— Я народився 5 серпня 1984 року в Полтаві, у сім’ї чуючих батьків. Слух втратив у дитинстві після щеп­лення. Відвідував дитячий садок для глухих, потім закінчив спецшколу у Полтаві. З 2000 до 2004 року разом з чуючими дітьми відвідував гурток образотворчого мистецтва «Сонечко» при Полтавському міському центрі позашкільної освіти, яким керує Г.П. Волков. Часто брав участь у художніх виставках, отримував численні грамоти й подяки.

Багато моїх робіт залишилося в школі і в Луганському ПТУ для інвалідів, де протягом 2 років навчався за спеціальністю «художник-оформлювач».

У ПТУ я познайомився зі своєю майбутньою дружиною Ольгою. Зараз ми живемо у Монастирищі на Уманщині. У нас є маленька донечка Мар’яна.


Деякий час, з 2008 до 2014 року, я працював художником на керамічному заводі в Монастирищі, розписував там вази, тарілки та інші вироби з кераміки.
— Як почалося Ваше захоплення астрономією?

— З дитинства я любив дивитися на зоряне небо, але це було просто споглядання. Якось під час гри до рук потрапила лінза, яка мене дуже зацікавила. Я помітив, що вона збільшує набагато краще ніж лупа. Потім взяв лінзи з театрального бінокля й помітив, що разом вони збільшують ще краще. Увечері навів цей саморобний пристрій на небо і був дуже вражений побаченим. Так я зацікавився астрономією як наукою.


— Мабуть, поруч з Вами були люди, які підтримували і розвивали ваші захоплення?

— Так, перш за все треба сказати, що такий інтерес до всього — завдяки моїй покійній мамі, Наталії Петрівні. Це вона приносила мені книги про навколишній світ, різні енциклопедії, які викликали великий інтерес і прагнення пізнати довкілля.

Ще у шкільні роки я часто ходив до обсерваторії, де астроном, якого я називав просто — дядько Коля, дуже цікаво розповідав про космос.


— А коли Ви зробили свій перший телескоп?

— Дуже простий, примітивний телескоп, а вірніше — підзорну трубу я зробив у 1999 році. Потім став купувати літературу про космос і телескопи. Так у мене з’явився перший особисто виготовлений атлас зоряного неба з усіма планетами, сузір’ями в масштабі. Далі став фотографувати через новий телескоп, наприклад — Місяць у всіх фазах, його затемнення, Чумацький шлях, Сатурн та інші планети.

Усім відомо, що оптика коштує дорого. Тому дуже важко втілювати в життя всі свої ідеї й плани. Доводиться заощаджувати, використовувати підручні засоби. Але я не опускаю рук, а продовжую й далі вдосконалювати свої телескопи. Навіть більше, мені захотілося поділитися своїми знаннями з іншими глухими людьми і я став робити ролик про космос.

— Отже, крім захоплення астрономією, Ви доб­ре володієте комп’ютером…

— Так, у вільний час я захоплююся фотографією і монтажем відеороликів на ПК.

— А про що Ви мрієте, Сергію?

— Моя мрія — проста: знайти роботу, яка була б мені в радість. Пов’язану з тим, що я вмію робити з любов’ю і якісно. Наприклад, малювати, робити відео, фотографії.

— Що б Ви хотіли побажати читачам газети?

— Хочу побажати, щоб усі їхні мрії збулися. Я знаю, глухі люди дуже талановиті. Не закривайтеся в собі, а діліться з іншими своїми ідеями — робіть цей дивовижний, загадковий світ ще більш дивовижним і чудовим!
Ольга Петровагазета Наше Життя

З мрією про космос

2019-04-26
Люди нашого Товариства / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-04/1556194385_dsc_4399_.jpg

Бесіду з Сергієм Сивоконем провела Ольга Петрова, голова Смілянської ТО УТОГ Черкаської області.
газета Наше Життя