Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Конкурс в Чехії очима його учасників

Cеред подій минулого місяця багатьох наших читачів цікавили підсумки світового та європейського конкурсів краси серед нечуючих «Miss & Mister Deaf World end Europe 2014», які традиційно відбулись з 11 по 27 липня 2014 року у Празі (Чеська Республіка). І така зацікавленість цілком зрозуміла: адже у цьому році організатори всеукраїнського конкурсу серед юних українок вимушені були через неспокійну обстановку в країні переносити захід і просити чехів подовжити термін надання відомостей про переможницю.

 

Христина Коновалова і Марат Букін.

 

У стислі терміни проводився і онлайн-конкурс серед хлопців. Отже, переможницею серед дівчат стала 17-річна Христина Коновалова — випускниця Червонопартизанської школи, що на Луганщині, а серед хлопців перемогу здобув студент Київського державного коледжу легкої промисловості — 22-річний Марат Букін, який родом з Макіївки.

Вони разом виїхали до Чехії. До речі, наші учасники були без супроводжуючого, оскільки на цей раз організатори конкурсу у Празі повідомили, що через фінансові труднощі можуть оплатити поїздку і перебування в Чехії лише самим учасникам.

І що ж у підсумку? Особливо похвалитися нічим: представники України переможцями не стали, але й безрезультатною їхню поїздку до Праги назвати не можна. Перш за все, і Христина, і Марат залишилися дуже задоволені отриманим досвідом, незабутніми враженнями, організацією заходу і новими знайомствами.

 

 

Христина Коновалова

 

Струнка шатенка з розкішним кучерявим волоссям і блакитними очима зовсім не виглядала засмученою через те, що не здобула перемогу. Адже на фоні всього, що відбувається на Сході України, це дійсно дрібниця, не варта уваги. Більш за все Христина зараз хвилюється за своїх батьків, які залишилися у Ровеньках на Луганщині. Зі смутком в очах говорить вона про те, що мама і тато так і не змогли приїхали до Києва, щоб зустріти її з Чехії.

 

 

Христина зараз залишається в Києві, де складала іспити до Київського коледжу легкої промисловості.

Звичайно ж, перш за все ми поцікавились у Христини її думкою, чому ж на цей раз фортуна не була такою прихильною до представниці України, як у попередні роки. Дівчина поділилася своїми сумнівами стосовно свого номера у творчому конкурсі — сучасний танець, з яким вона виступила, на її думку, був не дуже вдалим вибором.

До речі, на Всеукраїнському конкурсі в Києві Христина чудово виконала патріотичну пісню у гарному національному вбранні, дизайнером якого була вона сама (до речі, вишили і пошили цей наряд дівчатка з її рідної Червонопартизанської школи).

Чому при підготовці до конкурсу в Чехії не залишили цей номер, сказати важко. Можливо, через те, що існує думка: пісня жестами — не зовсім бажаний репертуар на таких міжнародних конкурсах, адже іноземці наших жестів не розуміють.

 

 

 

 

 

Тепер, після завершення конкурсу у Празі, аналізуючи всі події, Христина схиляється до думки, що якби вона вирішила виступити з національною тематикою — не прогадала б. Підтвердженням цьому є її виступ вже після закінчення конкурсу, на черговій фотосесії у Чехії (учасниці конкурсу, за його умовами, мають провести кілька таких зйомок). Коли Христина вийшла на подіум у тому самому українському національному вбранні, у якому виступала в Києві, її буквально осліпили спалахи фотоапаратів — усі фотографи, присутні на фотосесії, тісно оточили сцену, вибираючи вдалий ракурс.

Звичайно ж, події в Україні не могли залишитись поза увагою учасників конкурсу. Так, багато хто підходив до Христини і Марата, висловлював свою підтримку, цікавився новинами з України. Особливий резонанс викликала звістка про авіакатастрофу з Боїнгом–777, яка сталась 17 липня. Всі учасники конкурсу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих пасажирів малайзійського літака. Вони встали в коло, взявшись за руки, і стояли так, схиливши голови у жалобі. Христину і Марата попросили встати в центр цього символічного кола. Христина не могла стримати сліз, плакали й інші дівчата.

На запитання, з ким з учасниць вона здружилася під час конкурсу, Христина згадала учасницю з Грузії (до речі, представниць інших країн СНД у Чехії в цьому році не було).

 

 

Звичайно ж, до компанії дівчат приєднувалися і хлопці, які теж брали участь у конкурсі краси серед представників сильної статі. До речі, дівчат було 32, а хлопців — 21. Це був 14 світовий і 6 європейський конкурс серед дівчат, а серед хлопців світовий і європейський конкурс відбулися вдруге. Проте вперше ці змагання молодості і краси серед дівчат і юнаків проходили одночасно, а це, безумовно, додало турбот організаторам.

Підготовкою до виступу дівчат у 3 конкурсних завданнях (вихід у сукнях, вихід у купальниках, творчий конкурс) були заповнені практично всі дні. Важко приходилось на цих тренуваннях, але вечорами молодь все рівно знаходила сили на дружні посиденьки. Були й екскурсії, на яких всі могли оглянути старовинну і неповторну «злату Прагу». Вже після завершення конкурсу його учасники побували і в інших містах Чехії, де відбувались згадувані фотосесії для модельних агентств та журналів мод.

 

 

 

 

 

 

Отже, вражень залишилось дуже багато. Чудова погода, гарна компанія, юні красиві обличчя довкола — все це допомагало забути про негаразди вдома, але у вільну хвилину Христина прагнула вийти на зв’язок з рідними і друзями в Україні, дізнатись про події на Батьківщині.

Організатори конкурсу подбали і про побутові умови. Христина зізналась, що на неї велике враження справили готельні номери. Не економили організатори і на харчуванні, надавши учасникам можливість вибирати блюда шведського столу на свій смак. Видавали учасникам і тренувальні костюми з симпатичними кофтинками і джинсами (цей одяг залишився їм у подарунок).

 

 

 

 

До речі, навіть ті, хто не посів на конкурсі ніякого призового місця, отримали гарні подарунки по закінченні конкурсу — оригінальні вази.

Незважаючи на складну ситуацію в Україні, нові друзі, з якими Христина познайомилась у Чехії, зацікавились нашою країною. Кілька нечуючих з Австрії, серед яких і переможець празького конкурсу серед глухих хлопців, нещодавно відвідали Київ.

 

 

Тому не лише нагородами слід вимірювати участь у тому чи іншому міжнародному змаганні, а й числом нових друзів і прихильників нашої багатостраждальної і прекрасної країни.

 

 

(Інтерв’ю з українським учасником конкурсу серед нечуючих хлопців Маратом Букіним, читайте у наступних номерах газети).

 

Н. КАЛИНИЧЕНКО.

Фото з особистого архіву Христини Коновалової та сайту ЦП УТОГ.газета Наше Життя

Конкурс в Чехії очима його учасників

2014-08-09
УТОГ / Люди нашого Товариства https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-08/1407560006_img_6709_.jpg

Cеред подій минулого місяця багатьох наших читачів цікавили підсумки світового та європейського конкурсів краси серед нечуючих «Miss & Mister Deaf World end Europe 2014», які традиційно відбулись з 11 по 27 липня 2014 року у Празі (Чеська Республіка). І така зацікавленість цілком зрозуміла: адже у цьому році організатори всеукраїнського конкурсу серед юних українок вимушені були через неспокійну обстановку в країні переносити захід і просити чехів подовжити термін надання відомостей про переможницю.

газета Наше Життя