Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Переможців фотоконкурсу визначено!

  21/01/2020     78      Paul    

На шпальтах газети «Наше життя» УТОГ протягом березня-жовтня 2019 р. спільно з Всеукраїнською радою ветеранів УТОГ був проведений Всеукраїнський фотоконкурс «Світ очима ветеранів УТОГ».

Журі у складі: Т.О. Кривко, Т.П. Лапієвої, Н.М. Каменської, П.В. Моргунова, О.В. Нашивочнікова та С.Г. Осмоловського розглянуло фотографії, надіслані на Всеукраїнський фотоконкурс «Світ очима ветеранів УТОГ», і відзначило високу активність членів УТОГ старшого віку: на конкурс надійшло 156 фотографій від 78 авторів, які є представниками всіх обласних рад ветеранів війни та праці УТОГ (є світлини і від Донецької ради ветеранів).

Всі фотографії були оформлені у вигляді фотовиставки і презентовані учасникам заходів для ветеранів УТОГ в НВЦ УТОГ у вересні 2019 року. Ці фотороботи викликали великий інтерес серед ветеранів, які відпочивали у той час в Пущі-Водиці.

Тематика фотографій, надісланих на конкурс, різноманітна: це радість спілкування з друзями і праці на землі, насолода від творчості і відпочинку на природі, приємні враження від мандрівок, щоденні клопоти тощо. Вони всебічно відображали життя членів УТОГ похилого віку, передавали культурну самобутність спільноти глухих.

При обговоренні фоторобіт, надісланих на конкурс, члени журі зауважили, що значна кількість світлин є портретами самих авторів, які їх надіслали, а деякі з цих знімків мають постановочний характер. Проте, незважаючи на ці порушення, було прийнято рішення підтримати ініціативність ветеранів і всі більш-менш якісні фото були розміщені на сайті газети «Наше життя» УТОГ в розділі «Каталог фоторобіт», де всі відвідувачі сайту мали змогу переглянути їх і вибрати кращі за власним вподобанням.

Але велика кількість надісланих робіт значно ускладнила їх оцінювання і відбір, а також визначення кращої роботи на думку читачів газети – у номінації «Приз читацьких симпатій». Зокрема, більшість комп’ютерних програм для проведення онлайн-голосування не дозволяє оцінювати таку значну кількість знімків. Зрештою, вдалося зробити опитування читачів за допомогою мобільного голосування — шляхом надсилання СМС з номером фотографії на зазначений мобільний номер.

Всі дзвінки ретельно фіксувалися, здійснювався контроль за тим, щоб кожен з читачів зробив свій вибір лише один раз. Цю роботу виконав провідний дизайнер відділу організаційної та видавничої роботи П.В. Моргунов.

Зі свого боку, журі розглянуло всі фотографії, надіслані на конкурс, для визначення кращих робіт, автори яких можуть претендувати на призові місця за підсумками Всеукраїнського фотоконкурсу «Світ очима ветеранів УТОГ». Було визначено, що найцікавіші фото надіслали: Т.В. Бистревська (Чернігів), Ю.Д. Йоник (Калуш), І.Д. Стомаченко (Запоріжжя), О.В. Яковлєва (Харків), Л.М. Вакуленко (Чернігів), М.Ф. Фігура (Суми), Л.Г. Баран (Полтава), Л.І. Кисляк (Чернігів), Я.С. Менько (Львів) та багато інших.

Цей список можна ще продовжувати і продовжувати, перерахувавши всі 156 робіт, які надійшли на конкурс. Але, зрештою, потрібно вибрати кращих з кращих! Уважно розглянувши всі фотографії, у відповідності із затвердженим Положенням, кожен член журі конкурсу обрав кращі, на його погляд, за змістом і якістю виконання. 

Проаналізувавши ці підсумки, було обрано три роботи, які набрали найбільшу кількість голосів членів журі:

1 місце — фото «Вчитись ніколи не пізно, навіть у 95 років» Т.В. Бистревської (Чернігівська обласна рада ветеранів УТОГ);  ↓


— 2 місце — фото «Спогади» Ю.Д. Йоника (Івано-Франківська обласна рада ветеранів УТОГ);  ↓


3 місце — фото «До тебе, рідний краю, лину я!» І.Д. Стомаченко (Запорізька обласна рада ветеранів УТОГ);  ↓


— за підсумками голосування на «Приз читацьких симпатій» найбільше голосів – 43 дзвінка читачів газети — набрало фото «Квіточки догляд люблять» Я.С. Менько (Львівська обласна рада ветеранів УТОГ).  ↓


Робота Т.В. Бистревської з Чернігова привернула увагу оптимістичним поглядом на світ і вірою в необмежені можливості людини поважного віку. Крім того, її робота відповідала за вимогами якості та є однією з небагатьох робіт, які не є власними фотопортретами авторів.

Ще один переможець — Ю.Д. Йоник з Калуша є молодою людиною – йому лише 20 років, але виконаний ним фотопортрет жінки похилого віку підкорив членів журі своєю майстерністю та якістю виконання. Ще одна його конкурсна робота, яка не набрала необхідної кількості балів, привертає увагу тим, що на ній відображено жест – яскравий елемент самобутньої культури глухих. Оскільки за умовами Положення про фотоконкурс (п.3.2) дозволяється участь у ньому осіб молодше 55 років та враховуючи дотримання автором тематики конкурсу і майстерність виконання роботи, журі прийняло рішення про відзначення Ю.Д. Йоника і присудження йому 2 місця.

На 3 місці – фоторобота І.Д. Стомаченко із Запоріжжя, яка «зачепила» всіх своїм ліризмом і патріотичним настроєм. Як співалося колись у пісні, «старість мене вдома не застане — я в дорозі, я в путі».

Президія ЦП УТОГ 26 грудня прийняла постанову про відзначення 4 переможців конкурсу грошовими преміями, які вони мають отримати у своїх обласних організаціях УТОГ.

Дякуємо всім-всім учасникам фотоконкурсу за активну участь і ту насолоду, яку вони подарували своїми світлинами!

Щиро вітаємо переможців конкурсу і бажаємо їм подальших успіхів!
Інформація «НЖ»газета Наше Життя

Переможців фотоконкурсу визначено!

2020-01-21
УТОГ / Конкурси https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-01/1579597618_svt-ochima-veteranv-utog-2_.jpg На шпальтах газети «Наше життя» УТОГ протягом березня-жовтня 2019 р. спільно з Всеукраїнською радою ветеранів УТОГ був проведений Всеукраїнський фотоконкурс «Світ очима ветеранів УТОГ».
газета Наше Життя