Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

На крилах перемоги

  17/10/2017     740      Admin    


«Я тобі з неба зірку дістану,
Я до ніг твоїх землю прихилю.
Я для тебе квітку папороті знайду,
Тому, що я тебе люблю».

Колектив театру-студії «Маska» Жито­мирського БК УТОГ під керівництвом ре­жисера-постановника та автора компози­ції М. Ткачука декілька місяців напружено готувався до участі у ювілейному, 15-му Міжнародному фестивалі «чудових театрів», який 11—15 вересня 2017 року від ­бувся у м. Тчев, Польща.

А все розпочалося на сцені Житомир­ського будинку культури УТОГ: створен­ня драматургії композиції, підбір музич­но-шумового матеріалу, перші спроби мізансценування, кропітка репетиційна робота та виготовлення костюмів для дра­матично-пластичної композиції «Русал­чина ніч, або цвіт папороті» за мотивами українських народних традицій та обрядів.

Цього року на запрошення Асоціації спе­ціальної освіти у м. Тчеві виступили групи з Польщі, Росії, Литви, України, Білорусі, Македонії, Грузії, Боснії і Герцеговини з різноманітними й доволі цікавими виста­вами та композиціями.

На сцену Центру культури і мистецтва м. Тчева вийшло 35 команд (близько 350 учасників). Як і раніше, беручи участь у цьому фестивалі, ми стали свідками магіч­них речей: у світлі прожекторів зникали всі бар’єри та обмеження.

Як і кожен рік перед цим, на попередніх фестивалях, ми були вражені рівнем ви­ступів, спостерігали презентації радісних і веселих вистав, серед яких були дуже зворушливі, що змушували глядачів дума­ти, а також давали можливість пізнати інші культури.

Протягом трьох днів вельмишановне і досвідчене журі, до складу якого входи­ли відомі польські кіноактори та режисе­ри, переглядали творчі роботи. За участь у фестивалі воно присудило 25 відзнак та 10 спеціальних нагород, а Гран-прі отримала, уже вдруге поспіль, театр-студія «Маskа» Житомирського БК УТОГ за виставу «Квіт­ка папороті». Журі особливо підкреслило, що у цьому шоу були відмінно використані всі засоби театрального мистецтва.

Наш колектив уже вшосте бере участь у фестивалі, здобувши чотири Гран-прі та дві вищі нагороди від журі.

Нам знову пощастило: не дивлячись на хвилювання учасників колективу та гідні виступи конкурентів, ми знову отримали найвищу нагороду. Радості не було меж, щастя охопило наші душі, ми вітали один одного з перемогою та з великою при­ємністю отримували вітання від своїх ко­лег-конкурентів: творчих колективів Поль­щі, Грузії, Білорусі, Росії, Литви тощо.

Після вручення найвищої нагороди жу­рі фестивалю відзначило плідну роботу керівника театру-студії «Маska», режисе­ра-постановника, виконавця, хореогра­фа, члена Спілки театральних діячів Укра­їни М. Ткачука — йому була вручена висо­ка нагорода як кращому режисеру-поста­новнику театральної вистави. Усмішками, щирими оплесками вітали свого керівника учасники колективу, а також його колеги й друзі-однодумці з творчих колективів ін­ших країн.

Чудовим і несподіваним для всіх був дебют маленьких учасників фестивалю — театру «Зернятко» КНЗ «Житомирська спеціальна загальноосвітня І—ІІІ ступе­нів школа-інтернат №2», виступ якого був відзначений спеціальною нагородою кон­сула Республіки Литва. Журі підкреслило дуже вдале поєднання казкового сюжету з проблемами нашого теперішнього життя, сучасні вдалі методи розкриття сюжету.

До речі, за 15 років проведення фестива­лю у ньому взяли участь театральні колек­тиви з таких країн, як Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Білорусь, Іспанія, Литва, Лат­вія, Македонія, Німеччина, Португалія, Ро­сія, Південна Африка, Словаччина, Україна, Великобританія, Італія. Протягом 15 років до проекту були залучені 450 команд, тобто близько 4500 учасників.

Хочеться щиро подякувати організато­рам фестивалю та віддати їм належне за щиру зустріч, гарні екскурсії містами Тчев та Мальброк, де гості мали змогу прогуля­тися старовинними вулицями, відчути дав­ню атмосферу лицарського часу та відвіда­ти старовинний замок часів Середньовіч­чя. Також учасники фестивалю відвідали і Навчально-виховний центр для дітей з ін­валідністю № 9 м. Тчев.

Найяскравіші моменти фестивалю та екс­курсій дали нам змогу створити незабутній фотоальбом на згадку про велику перемогу.

Від щирого серця хочеться подякувати людям, без яких би не відбулася наша фес­тивальна поїздка, а саме: керівництву ДП «Євроголд Індестріз Лтд»; керівнику благо­дійного фонду «Хлібний дім» А.Н. Маргуліс; директору ТОВ «ЮКА-Інвест» Є.Е. Сікор­ському; генеральному директору компанії «Полісся Продукт» О.І. Раковичу; виконав­чому директору ГО «Інститут солідарності громади Романа Мацоли» Л.С. Костик; го­лові правління ГО «Конгрес солідарності азербайджанців України» Ільгару Гасан Ага огли Мамедову; директору Житомирсько­го УВП УТОГ О.П. Єфимовичу.

А також хочемо подякувати працівникам Житомирського БК УТОГ: художньому ке­рівнику Галині Орлюк, керівнику народно­го театру Надії Голуб та костюмеру Марині Ткачук, а також Олені Бойчук за створення умов для поїздки та підготовку документів.

Колектив театру-студії «Маska» та його керівник висловлює подяку голові Жито­мирської обласної організації УТОГ В.С. Дем’янчуку за втілення мрії та сердечне піклування про учасників колективу. Саме завдяки його батьківській підтримці ми ма­ли змогу взяти участь у фестивалі та отри­мати таку наснажливу перемогу.

Зі щемом у душі керівник театру-студії «Мaska» та його учасники кажуть «до по­бачення» 15-му Міжнародному фестивалю та «здрастуй» — майбутнім фестивалям та майбутнім перемогам. Адже наше покли­кання — віддано служити театральному мистецтву, бо:

«ТЕАТР — то є пісня і сльоза,
Він, ніби тиша, ніби гучний голос.
ТЕАТР — то є зронена роса,
В осінніх грозах розіп’ятий колос.
ТЕАТР є тепло і сила рук,
І море в бурю, й спокій на сивинах.
Він честь моя і серця мого стук,
І перед ним схиляю я коліна».

М. ТКАЧУК,
керівник театру-студії «Мaska», член Спілки театральних діячів України;
О. БОЙЧУК,
вчитель КНЗ «Житомирська спеціальна загальноосвітня І—ІІІ ступенів школа- інтернат №2»газета Наше Життя

На крилах перемоги

2017-10-17
УТОГ / Конкурси https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-10/medium/1507888747_953.jpg

Колектив театру-студії «Маska» Жито­мирського БК УТОГ під керівництвом ре­жисера-постановника та автора компози­ції М. Ткачука декілька місяців напружено готувався до участі у ювілейному, 15-му Міжнародному фестивалі «чудових театрів», який 11—15 вересня 2017 року від ­бувся у м. Тчев, Польща.

газета Наше Життя