Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Відбувся чемпіонат України з шашок

  11/05/2020     77      Paul    

У Житомирі відбувся 45-й за ліком всеукраїнський турнір з шашок-64 серед спортсменів з порушеннями слуху (раніше ці змагання мали назву «Першість України (УТОГ)», а після проголошення незалежності нашої країни стали офіційно називатися «Чемпіонат України»). Востаннє захід з шашок приймали тут 20 років тому.


Змагання проходили 2–9 березня 2020 року у приміщенні готельного комплексу «Хвиля» у двох форматах гри — блискавична (тільки серед дорослих) і класична.

2 березня на відкритті змагань виступили: начальник Житомирського регіонального центру «Інваспорт» Ю.О. Панасюк, лідер збірної команди України з шашок серед глухих спортсменів Ю.А. Верещака, чемпіон світу з шашок серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату О.М. Гонгальський, член правління Житомирського осередку СФГУ Р.Л. Будзинський, Почесний член СФГУ Г.П. Люльченко, головний суддя чемпіонату, національний арбітр України І.М. Ільницький.

На змагання прибуло 65 учасників з 17 регіонів, серед них: 14 жінок, 11 юніорок, 30 чоловіків і 10 юніорів.

Турнір розпочався 3 березня з блискавичної гри в 9 турів за один день, а з наступного дня змагалися у класичній грі по 2 тури в день — зранку та після обіду.

Не забули організатори змагань і про культурну програму: учасники турніру мали змогу відвідати відомий далеко за межами Житомира Музей космонавтики.

У Міжнародний жіночий день 8 Березня чоловіки привітали жінок квітами і солодощами. Організацію цього заходу взяв на себе Павло Медведюк з Києва.

Сам перебіг змагань відзначався напруженою боротьбою, але про дисципліну не забували і ніяких суперечок між гравцями не було. Треба віддати належне головному судді змагань І.М. Ільницькому, який має неабиякий досвід суддівства саме змагань серед глухих.

9 березня о 13:00 відбулась фінальна церемонія нагородження переможців та призерів чемпіонату за участі голови Житомирської обласної організації УТОГ В.С. Дем’янчука.

Особливо хочеться відзначити зусилля, які доклали для успішного проведення чемпіонату України з шашок-64 серед спортсменів з порушеннями слуху у Житомирі начальник регіонального центру «Інваспорт» Ю.О. Панасюк і президент Житомирського осередку СФГУ С.С. Дем’янчук.

Вперше на чемпіонаті було багато учасників юніорського віку. Впевнений, що ця підростаюча перспективна молодь візьме приклад з таких видатних спортсменів як Юрій Верещака, Олександр Охотський, Олена Зануда, Наталія Одарченко та в подальшому буде гідно нести український прапор на міжнародному рівні. Сподіваємося на подальшу підтримку такого цікавого виду спорту як шашки.


Підсумки блискавичної гри:

серед жінок

І місце — Олена Зануда, ЗМС (Харків);
ІІ місце — Наталія Одарченко, МС (Полтавська обл.);
ІІІ місце — Ірина Лапта, 1 розряд (Вінницька обл.).

серед чоловіків

І місце — Юрій Верещака, ММ (Полтавська обл.);
ІІ місце — Віктор Онищенко, КМС (Черкаська обл.);
ІІІ місце — Олександр Охотський, ММ (Харківська обл.).


Підсумки класичної гри:

серед жінок

І місце — Олена Зануда, ЗМС (Харків);
ІІ місце — Наталія Одарченко, МС (Полтавська обл.);
ІІІ місце — Ірина Лапта, 1 розряд (Вінницька обл.).

серед юніорок

І місце — Ганна Баранник, 1 розряд (Полтавська обл.);
ІІ місце — Дар’я Бойко, 1 розряд (Дніпропетровська обл.);
ІІІ місце — Олена Нінічук, 2 розряд (Волинська обл.).

серед чоловіків

І місце — Олександр Охотський, ММ (Харківська обл.);
ІІ місце — Юрій Верещака, ММ (Полтавська обл.);
ІІІ місце — Володимир Антоньєв, 1 розряд (Київ).

серед юніорів

І місце — Назар Хомяк, 1 розряд (Тернопільська обл.);
ІІ місце — Сергій Шамшур, 3 розряд (Полтавська обл.);
ІІІ місце — Ростислав Паньків, 1 розряд (Тернопільська обл.).
Г.П. ЛЮЛЬЧЕНКО,
ветеран спорту, суддя національної категоріїгазета Наше Життя

Відбувся чемпіонат України з шашок

2020-05-11
Спорт глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-04/1587905036_shashki.jpg У Житомирі відбувся 45-й за ліком всеукраїнський турнір з шашок-64 серед спортсменів з порушеннями слуху (раніше ці змагання мали назву «Першість України (УТОГ)», а після проголошення незалежності нашої країни стали офіційно називатися «Чемпіонат України»). Востаннє захід з шашок приймали тут 20 років тому.
газета Наше Життя