Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Майкл Фелпс* СЕРЕД ГЛУХИХ — Теренс Паркін

  25/01/2018     1 068      Admin    

Про наших дефлімпійців говорять у всьому світі, адже багато років поспіль на­ші українські нечуючі спортсмени дово­дять свою першість, залишаючи позаду сильних суперників. Та є одна особистість з порушеннями слуху, яка зуміла врази­ти своїми спортивними успіхами не лише спільноту глухих, а й чуючих, здобувши ме­даль у змаганнях найвищого рівня серед здорових спортсменів — на Олімпіаді. Тож до вашої уваги — яскравий приклад Терен­са Паркіна, глухого плавця з Африки.

ДИТИНСТВО

Народився Теренс Майк Паркін 12 квітня 1980 року у Булавайо, що в Зімбабве (Аф­рика). Хлопчик народився глухим, та його батьки Невілл та Бев дізналися про це ли­ше коли малюку виповнилося 18 місяців, після того, як лікарі остаточно підтверди­ли діагноз. Невілл, батько Теренса, згаду­вав, що вони разом з дружиною не могли до кінця повірити та усвідомити той факт, що їхня дитина не чує, адже здавалося, що поведінка малюка нічим не відрізнялася від поведінки інших малюків — Теренс по­сміхався, сміявся та був дуже рухливим…

На той час у Зімбабве не було жодної системи підтримки глухих дітей, не було й спеціальних шкіл, тож коли Теренсу бу­ло три роки, батьки вирішили переїхати до Дурбана, що в Південно-Африканській Республіці. Під час цього переїзду сталася невеличка аварія, яка залишила на обличчі хлопчика шрам, який згодом, у майбутньо­му став його візитівкою.

ЛЮБОВ ДО ПЛАВАННЯ

З дитинства Теренс Паркін любив воду та почав плавати у 12 років: «Я просто люблю плавати і мені це подобається! Я люблю приємне відчуття втоми після тренувань». Хлопець швидко зрозумів, що спорт — це не просто хобі, а важка, виснажлива робо­та, що потребує повної віддачі та жаги до перемоги. Його тренер Грем Хілл одразу побачив, що Теренс відрізняється від од­нолітків своїм ентузіазмом та великим ба­жанням добре плавати. Зараз Хілл та Пар­кін з посмішкою згадують, як Теренс почи­нав у плаванні: він тоді був повільним. Та згодом усе змінилося...

У Південно-Африканській Республі­ці (ПАР) проводились змагання «Midmar Mile» у найбільшому у світі відкритому ба­сейні. І саме там 13-річний підліток Теренс Паркін проявив себе у своїх перших зма­ганнях, залишивши позаду багатьох своїх суперників і здобувши приголомшливу пе­ремогу.

А після першої перемоги хлопець почав ще більше й більше тренуватись, присвячу­ючи весь свій час басейну, катанню на вело­сипеді та бігу. «Успіх — це 90% відповідаль­ного ставлення та 10% тренування… З пра­вильним та відповідальним ставленням ви можете багато що зробити. Найгірша інва­лідність — це безвідповідальність!» — саме так говорив Паркін про свої перемоги.

ДЕФЛІМПІЙСЬКІ УСПІХИ

У 1997 році Паркін взяв участь у своїй першій Дефлімпіаді в Копенгагені та ви­грав сім медалей: п’ять золотих і два срібла. Погодьтесь, приголомшливе здобут­тя для 17-річного дебютанта! Відтоді його ім’я завжди було на вустах серед нечуючої спільноти: ним захоплювались, на нього рівнялись, його намагались обігнати…

Дефлімпіада 2001 року у Римі також бу­ла успішною для Теренса: він здобув 5 зо­лотих медалей. А вже на Дефлімпійських іграх 2005 року в Мельбурні Паркін став найуспішнішим учасником за всю історію Ігор, вигравши 12 золотих медалей та од­не срібло. До того ж, саме у 2005 році ПАР посіла 3 місце у загальнокомандному залі­ку серед усіх країн світу. 19 медалей — і з них 13 — здобуток Теренса!

У 2009 році на Дефлімпіаді у Тайбеї Пар­кін знову стояв на п’єдесталі переможця, здобувши для своєї країни 7 золотих меда­лей. Тоді ж Теренс здобув і бронзу у вело­сипедному спорті під час 93-кілометрової гонки. Та це були не перші змагання з ве­логонок для нього: у 2005 році він успішно виступив на чемпіонаті світу серед глухих, здобувши золото та бронзу.

До речі, саме Теренсу Паркіну належать 7 світових рекордів Дефлімпіади, котрі до­сі ще не перевершені! Тож не дивно, що згодом його почали називати Майклом Фелпсом серед глухих, бо здавалось, що він просто невловимий!

ОЛІМПІЙСЬКА МЕДАЛЬ

Що може бути вище рекордів та чемпі­онства у Дефлімпіаді? Так, лише Олімпі­ада. Для Теренса не стало перепоною те, що йому доведеться змагатися серед чу­ючих, набагато сильніших та швидших плавців… 20-річний хлопець, готуючись до Олімпіади 2000 року у Сіднеї (Австралія), говорив: «Я їду на Олімпійські ігри не лише щоб представляти Південно-Африканську Республіку. Для мене життєво важливо по­казати світові, що глухі можуть багато що зробити. Я хотів би показати всьому світо­ві, що у глухих теж є можливості».

Він був єдиним глухим спортсменом на Іграх. Після запливу Теренс не міг почути слів коментатора, що оголошував результати, він подивився на табло і побачив біля свого пріз­вища цифру 2. Тоді чомусь йому подумалось, що напевне це номер його доріжки. Кілька миттєвостей Теренс зачаровано дивився на табло, намагаючись усвідомити, що саме він бачить… Так! Він здобув олімпійське срібло у 200 м з брасу, яке сприймалося для всіх глу­хих світу на вагу золота…

І ЩЕ ПРО ДОСЯГНЕННЯ ПАРКІНА

15 років у спорті принесли Теренсу ве­лику кількість перемог не лише серед глу­хих, а й серед чуючих. До речі, у Паркіна була спроба використовувати слухові апа­рати для змагань серед чуючих, та пловець швидко відмовився від цієї ідеї, обгрунто­вувавши це тим, що зайвий шум, якісь роз­мови чи суперечки заважали йому повністю сконцентруватися та зосередитися. Тож організатори змагань завжди дбали про те, щоб саме для Теренса Паркіна були світлові сигнали, що сповіщали про старт запливів.

За всю свою спортивну кар’єру він зі­брав понад 400 золотих, 200 срібних та 50 бронзових медалей. Окрім срібла на Олім­піаді 2000 року, Теренс Паркін здобув 30 золотих, 6 срібних та 10 бронзових меда­лей у національних зборах SA 1996—2006; золото в Іграх доброї волі; срібло у двох Іграх Співдружності, 4 золота та 3 срібла в Африканських Іграх, бронзу у «Pan Pacific Champs» та 2 золота у «Midmar Mile». Тож не дивно, що чуючі спортсмени називали Теренса «безмовною торпедою».

«Я не турбуюсь про те, що кажуть інші, — говорить Паркін. — Я хочу надихнути всіх глухих спортсменів світу на перемоги, по­казати їм, що з напруженою роботою ви можете стати успішними й можете виграти олімпійські медалі».

*Майкл Фред Фелпс — чуючий аме­риканський плавець, єдиний в історії спорту 28-разовий призер Олімпій­ських ігор, 23-разовий олімпійський чемпіон, 8-разовий олімпійський чем­піон на одній Олімпіаді і 26-разовий чемпіон світу. Вважається одним з най­кращих спортсменів усіх часів.
М. АНДРІЄНКО
газета Наше Життя

Майкл Фелпс* СЕРЕД ГЛУХИХ — Теренс Паркін

2018-01-25
Спорт глухих / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-01/1516788662_terens-mayk-parkn-1.jpg

Про наших дефлімпійців говорять у всьому світі, адже багато років поспіль на­ші українські нечуючі спортсмени дово­дять свою першість, залишаючи позаду сильних суперників. Та є одна особистість з порушеннями слуху, яка зуміла врази­ти своїми спортивними успіхами не лише спільноту глухих, а й чуючих, здобувши ме­даль у змаганнях найвищого рівня серед здорових спортсменів — на Олімпіаді. Тож до вашої уваги — яскравий приклад Терен­са Паркіна, глухого плавця з Африки.

газета Наше Життя