Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Відбувся турнір пам’яті Миколи Голоти

  15/06/2017     946      Paul    

Збірна СРСР з футболу — чемпіон XII Всесвітніх літніх Ігор глухих (1973 р.),
м. Мальме (Швеція). У першому ряду, крайній ліворуч — М. Голота

 

У Києві з 12 по 14 травня 2017 року відбувся Відкритий кубок міста з міні-футболу (6 на 6) серед команд ветеранів з порушеннями слуху, присвячений пам’яті Миколи Голоти — чемпіона ХІІ літніх Всесвітніх ігор глухих у 1973 році (Мальме, Швеція). Цей турнір відбувся згідно з календарним планом Київського міського центру з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт», який разом з Київською міською федерацією з фізичної культури і спорту глухих надав значну підтримку.

 

Микола Григорович Голота народився 21 жовтня 1948 р. у с. Наливайківка Макарівського району Київської області в селянській родині. Мама його добре чула, а батько був глухий. Працьовиті руки батьків ніколи не знали відпочинку: тато був прекрасним теслею, мати працювала в колгоспі.

У 1964 році Микола закінчив 9 класів Київської школи-інтернату для глухих дітей, і Київський облвідділ УТОГ направив його до групи глухих Крюківського ПТУ № 13 (Полтавська область). Тут юнаки захоплювались грою в футбол. Спочатку вони в ПТУ грали між групами, потім виступали у міських змаганнях, разом з іншими студентськими та заводськими командами. Потім Микола почав грати у збірній Полтави, на першість облвідділу УТОГ. У 1967 році, після закінчення ПТУ № 13, він повернувся до Києва і почав працювати на мотоцик­летному заводі.

Коли почалася підготовка до участі в ХІ літніх Всесвітніх іграх глухих в Белграді (Югославія), до збірної команди СРСР були відібрані 43 футболісти з усього Союзу. Виснажливі тренувальні збори проводилися в Сочі, Адлері, Ростові. Під час тренувань багато футболістів були відсіяні, як слабші, що не витримали фізичних навантажень. До складу збірної СРСР були відібрані найсильніші і найвитриваліші 16 гравців. Тоді з України до складу команди потрапили Володимир Верлока з Харкова, Анатолій Солодухін із Запоріжжя і Микола Голота з Києва.

У 1969 році в Югославії збірна СРСР з футболу посіла 2 місце, програвши команді — господарці змагань  з рахунком 1:0. Команда Югославії була тоді однією з найсильніших.

У 1973 році проводилися ХІІ Всесвітні ігри глухих у м. Мальме, Швеція. Збірній команді СРСР дісталися грізні й серйозні супротивники — югослави та англійці. Але Микола Голота був сильно травмований після відбіркових ігор і не думав, що потрапить до збірної. Проте тренер і лікар вирішили, що він зможе грати. З України в збірній СРСР, крім Голоти, були його земляки: А. Солодухін (Запоріжжя) та А. Стеблян (Черкаси). Голота більше був у запасі. Але всі троє футболістів з України грали у фінальній грі, де збірна СРСР вперше перемогла, ставши чемпіоном ХІІ Всесвітніх ігор глухих. Гравцям команди-переможниці було присвоєно звання «Майстер спорту СРСР».

Отримані травми давали про себе знати. У 1975—1976 роках М. Голоті зробили операцію на гомілках, і на Всесвітні ігри, які проходили в Румунії в 1977 році, він вже не потрапив.

 

Пішов з життя 20 квітня 2016 року.

 

Уривок з книги  «Герои спорта из мира тишины»

У турнірі взяли участь команди Львівської і Харківської областей, міст Черкаси та Київ. На жаль, ще 2 команди не змогли приїхати до столиці з різних причин.

 

Місцем змагань був спортивний майданчик «Укртелеком Арена» (Гідропарк), з розміром поля 45 х 30 м, з відкритим штучним покриттям.

Перед початком турніру відбулося жеребкування, в якому визначилося місце 4 команд у турнірній таблиці. Гра проводилась за круговою системою в 1 коло, у 2 тайми по 30 хвилин. Заміни були необмежені.

 

На початку урочистої церемонії відкриття змагань виступив в. о. начальника Київського міського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Олег Орєхов, представник Київської міської федерації з фізичної культури і спорту глухих Віталій Лаврик, куратор ветеранів Київського футбольного клубу глухих Михайло Макуха, дружина Миколи Голоти — Галина і його син Юрій.

 

 

На завершення змагань суддівська колегія та представники команд обговорили і визначили кращих гравців у номінаціях.

 

Саме їм були вручені пам’ятні статуетки та дипломи на заключній церемонії підбиття підсумків турніру. Кращим воротарем визнали Костянтина Лопату (м. Київ),

 

кращим захисником — Олександра Ширяєва (на фото справа) (Львівська область),

 

кращим нападником і гравцем — Андрія Яненка (м. Київ).

 

Капітанам команд було вручено кубки і дипломи у відповідності з місцями, які посіли команди: 1 місце — Київ, 2 місце — Харківська область, 3 місце — Львівська область, а учасники з цих команд отримали медалі.

 

Таблиця результати

 

 

Голова Київського футбольного клубу глухих В. Таймазов вручив Галині Голоті символічний шарф з написом «Збірна команда України (ФФУ)» від Асоціації футболу інвалідів України (фото зверху). У заключному слові Галина Голота висловила вдячність усім, хто взяв участь у Відкритому кубку міста пам’яті її чоловіка.

 

Т. МАЗУРЕНКО, М. МАКУХА.

Фото П. МОРГУНОВА.газета Наше Життя

Відбувся турнір пам’яті Миколи Голоти

2017-06-15
Спорт глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-06/medium/1497268950_foto-zb-srsr.jpg

У Києві з 12 по 14 травня 2017 року відбувся Відкритий кубок міста з міні-футболу (6 на 6) серед команд ветеранів з порушеннями слуху, присвячений пам’яті Миколи Голоти — чемпіона ХІІ літніх Всесвітніх ігор глухих у 1973 році (Мальме, Швеція). Цей турнір відбувся згідно з календарним планом Київського міського центру з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт», який разом з Київською міською федерацією з фізичної культури і спорту глухих надав значну підтримку.

 

газета Наше Життя