Наше життя

Полтавські утогівці грають у боулінг

11/06/2017     152     Paul

Нечуючі Полтави захопилися грою в боулінг завдяки пропагандистській роботі Вадима Яловеги і його родини, котрі залучили до цього виду спорту велику кількість глухих.

Не так давно в розважальному центрі «Турбина», що в Полтаві, відбувся турнір з боулінгу серед ветеранів праці з порушеннями слуху, в якому взяло участь близько  60 полтавців.

Кожному учаснику дали по 10 хвилин: хто за цей час набрав найбільшу кількість балів, той вийшов у півфінал, до якого потрапило 15 чоловік, яких розділили на 3 групи по 5 учасників і почалися змагання між ними.

У змаганнях взяли участь три групи утогівців: команда з ВП «Універсал», працівники з офісу облорганізації УТОГ і група непрацюючих пенсіонерів. Слід зазначити, що змагання проходили без будь-якої підготовки під керівництвом віце-президента Полтавського обласного осередку спортивної федерації глухих України Георгія Яловеги — саме він був ініціатором проведення цього цікавого і захоплюючого турніру.

Перше місце виборола Світлана Лук’янова, заступник директора Полтавського виробничого підприємства «Універсал» УТОГ, на другому місці — Наталія Фалько, голова Полтавської територіальної організації УТОГ, а третє посіла Наталія Пушкіна, інструктор-методист Полтавської обласної організації УТОГ. Кожна з них була відзначена медалями і грамотами.

А в травні цього року в Києві відбувся чемпіонат України з боулінгу серед глухих, в якому команда Полтавської області в загальному медальному заліку посіла перше місце, здобувши 5 золотих, 2 срібні та 6 бронзових нагород! Найбільшу кількість медалей завоював на цьому чемпіонаті Владислав Яловега, здобувши 4 золоті й 2 срібні нагороди і посівши перше місце.

У минулому році Владислав брав участь у 51 чемпіонаті світу з боулінгу, який відбувся в місті Лас-Вегас (США, штат Невада), що славиться індустрією відпочинку і розваг. У чемпіонаті взяли участь 86 чуючих учасників і тільки один серед них був нечуючий — Владислав Яловега з України. Він на цих змаганнях посів 33 місце, що, безумовно, є хорошим результатом.