Реєстрація

Наше життя

Відбулися фінальні змагання чемпіонату України з футболу

20/05/2015     1 316      Paul

У Полтаві з 17 по 23 квітня 2015 року відбулися фінальні змагання чемпіонату України з футболу серед спортсменів з порушеннями слуху. За підсумками зональних змагань, які відбулися в Одесі та Ужгороді, команди склали дві групи. До групи «А» увійшли футбольні дружини Івано-Франківської обл., Тернопільської обл., м. Києва, Миколаївської обл.; до групи «Б» — Рівненської, Закарпатської, Полтавської, Одеської областей.

Хотілося б відмітити, що фінальні змагання були організовані і проведені на високому рівні Полтавським регіональним центром з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» спільно з футбольним клубом «Полтава», який надав для проведення чемпіонату України свій стадіон. Учасники змагань були забезпечені якісним житлом та харчуванням. Чітко організовано автотранспорт від готелю до футбольного поля, яке було якісного та високого рівня. Суддівська колегія також працювала відмінно і призначала нову бригаду суддів на кожний матч.

Тож створені умови проведення змагань надали учасникам можливість більше зосередитися на матчах, яких за тиждень треба було зіграти 4—5, що ней­мовірно важко.

Матчі в групах пройшли дуже цікаво, пропонуємо ознайомитись з їх результатами.

Запеклі поєдинки відбулися в групі «А». Хоча команда м. Києва без проб­лем зайняла 1 місце, на друге місце шанси були в усіх команд. Спеціалістам сподобалась команда Івано-Франківської області, яка й довела, що гідна грати в полуфіналі.

У групі «Б» місця визначилися тільки в останньому турі, де зустрілися команди Одеської та Полтавської областей. Кращий результат дав змогу полтавцям зайняти 1 місце в групі.

Після денної перерви 22 квітня відбулися стикові матчі та полуфінали. Матч за 7—8 місця між футболістами Тернопільської та Рівненської областей завершився з результатом 8:1. Матч за 5—6 місця між командами Миколаївської та Закарпатської областей — 7:1.

Перший півфінал між командами м. Києва та Одеської області відбувся дуже напружено при рівній грі. На перерву команди пішли з нічийним рахунком — 1:1. Після відпочинку команди продовжували атакуючий футбол, але більше пощастило киянам, які забили переможний м’яч, тож остаточний рахунок 2:1 — і Київ у фіналі.

Другий півфінальний матч між представниками Івано-Франківської та Полтавської областей пройшов не менш напружено, хоча полтавчани весь час атакували. Досвідчений тренер івано-франківців С.Б. Лагута грамотно організував оборону своєї команди, і тільки в кінці другого тайму голи Володимира Юзьківа та Артура Сабадоша дали путівку до фіналу полтавцям.

У грі за 3—4 місця команда Одеської області не дала шансів виснаженим (після гри з Полтавою) івано-франківцям, і впевнено переграла їх з рахунком 6:0.

Фінальний матч між командами м. Києва та Полтавської області зібрав чимало вболівальників, які очікували на інтригуючу та цікаву гру. Так воно і було: матч пройшов на високому тактичному та технічному рівнях. Цікаво було те, що кращі бомбардири команд — Макар Букін (м. Київ) та Олександр Верещака (Полтавська обл.), до фінальної гри забили по 8 м’ячів, і між ними також очікувався двобій.

Перший тайм проходив при рівній грі, хіба що в атаках гостріше діяли полтавці, але на 36 хвилині був видалений Володимир Юзьків (Полтавська обл.) і гра стала ще напруженішою. Полтавці вміло захищалися та не забували про атаки. На перерву команди пішли з нічийним результатом 0:0.

Після перерви полтавці продовжували показувати добру гру, наче грали в повному складі. На 52 хвилині другого тайму груба помилка захисника киян Володимира Вальчука призвела до його вилучення, що надало полтавській команді друге дихання, і за 15 хвилин до кінця гри чудова атака полтавців вивела на ударну позицію Олександра Верещаку, який і не схибив — 1:0. Тож полтавці вшосте за історію існування команди стали чемпіонами України.

Полтавський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», спільно з СФГУ, заснували призи кращим гравцям чемпіонату, ними стали:

— кращий бомбардир — Олександр Верещака (Полтавська обл.);

— кращий захисник — Сергій Баєв (Миколаївська обл.);

— кращий воротар — Дмитро Українець (м. Київ);

— кращий гравець — Макар Букін (м. Київ);

— кращий молодий гравець — Артур Сабадош (Полтавська обл.).

За підсумками чемпіонату було затверджено списки футболістів, які продовжать свою підготовку в збірній команді України до чемпіонату Європи в м. Гановері (Німеччина) 14—27 червня 2015 року. Тож побажаємо їм успіхів!

О. ПАСТУШЕНКО, технічний делегат СФГУ з футболу.