Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Вітання президії ЦП УТОГ з нагоди 50-річчя театру міміки та жесту «Райдуга»

  28/11/2019     11 086      Paul    

Керівництву і колективу театру міміки та жесту «Райдуга» Культурного центру УТОГ Ветеранам театру міміки та жесту «Райдуга»


Вельмишановні друзі!

Відзначає 50 років від дня свого заснування унікальний творчий колектив, один з небагатьох професійних театрів глухих у світі — театр міміки та жесту «Райдуга» Культурного центру УТОГ, який є лауреатом та переможцем багатьох міжнародних і все­українських конкурсів та фестивалів і натхненна творчість якого відома далеко за межами України!

Біля джерел створення театру «Райдуга» стояв видатний діяч нашого Товариства Ісаак Аронович Сапожников, який був його організатором і першим директором і зробив все, щоб заповітна мрія глухих українців про свій професійний театр стала чудовою реальністю. Саме Сапожников заклав міцні підвалини кадрового потенціалу театру і визначив його жанрове розмаїття. З-поміж найталановитіших учасників художньої самодіяльності УТОГ пройшли конкурсний відбір і були зараховані до трупи новоствореного театру 32 актори з порушеннями слуху, які й склали його перший творчий колектив.

Стали по-справжньому легендарними імена Василя Стьопкіна, Олександра Кушніренка, Анатолія Василенка, Олександри Мізгірьової, Володимира Шахова та багатьох інших. Їхню естафету продовжували й зараз гідно продовжують нові покоління акторів теат­ру. За період своєї професійної діяльності творчий колектив театру був і є взірцем високого мистецтва, самобутньої культури глухих і великого творчого потенціалу осіб з порушеннями слуху.

Ціла плеяда талановитих особистостей — акторів, режисерів, дикторів, працівників сцени — радувала своєю творчістю численних прихильників теат­рального мистецтва, понад 770 разів зігравши для них більше півсотні вистав, прикрасивши своєю неповторною участю незліченні концертні та урочисті заходи, гідно представивши культуру глухих України на гастролях, конкурсах і фестивалях, зокрема у країнах далекого і ближнього зарубіжжя.

Незаперечним доказом високого професіоналізму і визнання таланту творчого складу театру «Райдуга» стала висока оцінка його праці — семеро представників його колективу мають звання «Заслужений артист України» і «Заслужений працівник культури України».

Ми пишаємося, що наше Товариство має самобутню театральну школу, підвалини якої закладені ще 50 років тому видатними акторами та режисерами й активно розвивалися народними аматорами. Нинішнє покоління митців сцени примножує здобутки своїх видатних попередників. І доказом того слугують урочисті заходи та прем’єра нового спектаклю, які відбуваються зараз.

Шлемо наші найщиріші вітання зі славним 50-річним ювілеєм театру міміки та жесту «Райдуга»! Упевнені, що попереду у нього багато нових мистецьких здобутків і перемог. Бажаємо колективу театру творчих успіхів, чудових вистав, міцного здоров’я, родинного щастя та добробуту!
Президія Центрального правління
Українського товариства глухихгазета Наше Життя

Вітання президії ЦП УТОГ з нагоди 50-річчя театру міміки та жесту «Райдуга»

2019-11-28
Святковий настрій https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-11/1574868273_dsc_6317.jpg  Керівництву і колективу театру міміки та жесту «Райдуга» Культурного центру УТОГ Ветеранам театру міміки та жесту «Райдуга»
газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ