Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

З метою підготовки нового підручника

22 березня 2016 року, на базі Одеської спеціальної загальноосвітньої школи­інтернату № 91 I—III ступенів, відбувся круглий стіл на тему «Науково­методичне забезпечення предметно­практичного навчання дітей з порушеннями слуху». Він був ініційований та проведений автором статті за підтримки вищезазначеного закладу.

 

Метою заходу було обговорення питання щодо створення нового сучасного підручника для підготовчого класу з предметно­-практичного навчання для глухих дітей. Адже в умовах реформування освіти в Україні неможливо якісно та ефективно створювати навчально­методичне забезпечення для навчання дітей з порушеннями слуху без участі в цьому процесі практиків.

Саме тому до роботи в круглому столі були залучені практики — вчителі початкової ланки, вчителі­дефектологи спеціальних навчальних закладів для дітей з порушеннями слуху, а саме: педагоги Одеської спеціальної загальноосвітньої школи-­інтернату № 91 А.А. Демченко, І.П. Єпур, М.В. Чередниченко, Г.В. Шаламна; педагоги Одеської спеціальної загальноосвітньої школи-­інтернату № 97 А.В. Єрмолиніна, М.О. Крелевецька, О.М. Тіпрова; педагог Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-­інтернату № 6 Н.В. Дубук; педагог Болградської спеціальної загальноосвітньої школи-­інтернату з дошкільними групами корекційного та реабілітаційного спрямування С.П. Тимошенко; педагоги Херсонської спеціальної загальноосвітньої школи­-інтернату Херсонської обласної ради Н.П. Фурса та В.М. Гончаренко; педагоги початкових класів багатопрофільного навчально­-реабілітацій­ного центру «Сузір’я» Дніпропетровської обласної ради Г.А. Панченко та А.А. Бубирьова.

 

Активними учасниками круглого столу також були А.Г. Тараненко, в.о. заступника директора Одеської спецшколи-­інтернату № 97 та директор Одеської спецшколи­-інтернату №91 В.М. Малій, який на початку заходу ґрунтовно ознайомив учасників круглого столу із закладом та методичними розробками своїх колег з предметно-­практичного навчання.

Протягом дня педагоги-­практики презентували свої напрацювання з цього предмета, розповідали про власне бачення нового підручника та брали активну участь у загальному обговоренні цієї теми. Вони висловили важливі та цікаві думки, пропозиції і побажання щодо підручника, які будуть прийняті до уваги, проаналізовані, систематизовані та використані в процесі підготовки сучасного підручника з ППН.

 

Автор статті спільно із директором школи В.М. Малієм відвідав дошкільний навчальний заклад № 113 м. Одеси для дітей з порушеннями слуху з метою ознайомлення із його навчально-­методичною базою. Відбулася робоча зустріч із завідувачем закладу — Надією Артемівною Болдирєвою. Від ознайомлення із закладом залишилися лише позитивні враження.

Висловлюю щиру подяку приймаючій стороні — колективу Одеської спецшколи-­інтернату № 91 та її директору — Віктору Миколайовичу Малію, за гостинний прийом та чудову організацію заходу, а також всім учасникам круглого столу — за активну участь у роботі круглого столу.

На завершення потрібно зазначити, що у південному регіоні України відбувся лише перший захід із серії подібних, надалі вони будуть проведені і в інших регіонах країни.

 

В. ШЕВЧЕНКО, кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України.

 газета Наше Життя

З метою підготовки нового підручника

2016-04-22
Освіта / Сурдопедагогічна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-04/1461050333_dsc00458.jpg

22 березня 2016 року, на базі Одеської спеціальної загальноосвітньої школи­інтернату № 91 I—III ступенів, відбувся круглий стіл на тему «Науково­методичне забезпечення предметно­практичного навчання дітей з порушеннями слуху». Він був ініційований та проведений автором статті за підтримки вищезазначеного закладу.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ