Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Зорепадом летять роки…

Час не стоїть на місці. Плине-тече, немов річка, відлітає у далекий вирій, наче птах. Летять роки… Сонце розливає над землею свою надзвичайну благодать, лоскочучи промінням верхівки струнких та кремезних дерев, у яких потонула будівля КЗ «Острозька спеціальна школа №1 I-III ступенів», яка днями відзначила 80-ліття своєї освітньої діяльності.


Є в нашому житті прекрасна традиція — святкувати ювілеї, які бувають різні: великі й маленькі, радісні й сумні. 80-річний ювілей школи – це дуже поважна та важлива дата, яка нагадує про те, що пройдено серйозний шлях, вкладена величезна праця декількох поколінь вчителів, вихователів, працівників, випущено зі стін школи сотні випускників. Спеціальний навчальний заклад (від автора – був заснований в 1939 році, на базі польської гімназії, як школа-інтернат для глухих дітей. З 1999 року заклад реорганізований у спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І -ІІІ ступеня для дітей з порушеннями слуху, сьогодні налічується 91 дитина), багатий своєю історією та освітянськими звершеннями, поколіннями мудрих педагогів і вдячних вихованців.

З грудня, в Міжнародний день людей з інвалідністю, в районному будинку культури він святкував свій 80-й день народження.

Стрімко промайнули 80 десятиліть плідної освітньої діяльності єдиної в області школи для дітей з порушеннями слуху. Учні, педагоги, випускники різних поколінь, часів та епох зібралися знову разом, щоб прогорнути книгу пам’яті свого навчального закладу.

Розділити їх радість завітало чимало гостей: представники обласної, місцевої влади, депутати, меценати, представники ЗМІ та просто друзі. Присутні в залі мали чудову можливість того дня поринути від минулого до сучасного школи у продемонстрованих слайдах «Зорепадом летять роки!».

Уособленням незгасимого полум’я молодості, великої поваги, щирої любові, неперевершеної творчості, усього доброго, вічного та прекрасного стали святкові урочистості з нагоди ювілею. Звучать фанфари, відкриваються куліси, розпочинається святковий концерт. На сцені учні виконують вокально-хореографічну композицію вальс-гімн (танцювальний колектив РБШ «Гармонія»), у жестовому виконанні учнів школи лунає «Отчий дім – інтернат» на слова Влада Озимого.

Ведучі, педагоги закладу Сергій Корнійчук і Оксана Кирилюк (сурдопереклад – Неля Матвійчукпредставляють гостей та запрошують на сцену:
Звучали щирі слова вітань, подяки за сумлінну працю, високий професіоналізм, високі показники успішності здобувачів освіти, впровадження інноваційних методів навчання та виховання учнівської молоді, були вручені почесні нагороди, грамоти міської, районної, обласної ради та адміністрацій, подарунки, квіти на адресу колективу та кращим із кращих працівників школи депутатом Рівненської обласної ради Олександром Корнійчуком, ректором РОІПП Аллою Черній, начальником управління освіти та науки Рівненської ОДА Григорієм Таргонським, Острозьким міським головою Олександром Шикером, начальником обласного центру «Інваспорт» Андрієм Демчуком, директором ДЮСШ «Інваспорт» Сергієм Левчуком, головою Рівненської організації УТОГ Вірою Лебедюк, начальником Острозької податкової інспекції В’ячеславом Штейбартом, старшим оперуповноваженим УПНГ УНП в Рівненській області Олександром Нагорнюком тощо.
Історія закладу, перші поразки й перемоги, гордість за виконання завдань і радість від спілкування жестами з дітьми, підтримка, співпраця, пристрасну жагу до навчання, прагнення до самовдосконалення, самоствердження, сміх маленьких діточок, радість батьків, приємну втому педагогів, незабутні концерти, династії працівників, зміни закладу, досягнення й успіхи учнів – все, з чого складається неповторне шкільне життя, звучали зі сцени у виступах та спогадах колишнього директора школи Володимира Озімковського та досвідченого вчителя Валентини Защик

Зі сльозами на очах присутні дивились та слухали виступ випускників навчального закладу. На ювілей завітало чимало випускників різних років, з різних міст нашої України – починаючи з 1976 року й до сьогодення. Випускники школи завжди були і будуть гордістю школи, які не дивлячись на перипетії життя, з впевненістю долають серпантин життєвої дороги, ведуть повноправне життя, працюють у різних сферах виробництва. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе звичайними людьми, адже ми всі рівні перед Богом. Словами жестів й перекладу згадували минулі роки навчань у школі, щиро дякували педагогам, бажаючи усіх гараздів та ще кращого майбутнього школі.

Вихованці та педагоги спецшколи підготували незабутній святковий концерт. Незважаючи на те, що діти мають порушення слуху, вони чудово танцювали та виконували пісні мовою жестів, гумористичні пантоміми, за що були обдаровані шквалом аплодисментів глядачів.

Завдяки багаторічній співпраці закладу та КЗ «Рівненського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» учениця 10-го класу Анжеліка Юглічек є кандидатом у майстри спорту України з волейболу, а десятикласники Микола Полюх та Василь Барабаш виконали перші дорослі спортивні розряди та стали кандидатами до юнацької збірної з волейболу. За свої досягнення хлопці нагороджені стипендіями Президента України. Учень 12 класу Денис Поминчук входить до резерву збірної України з волейболу.

У художній самодіяльності школа має також переможців всеукраїнських, обласних, районних фестивалів та конкурсів: «Барви життя», «З вірою в майбутнє», «Золота масочка», «Моя країна – Україна».

На завершення свята слово – берегині усіх, хто живе у школі, хто сьогодні поставив роботу закладу на високий рівень, створивши умови для діток наближених до домашніх, подарувавши материнську любов, мудрому керівнику, фахівцю своєї справи, скромній та щирій людині Галині Лебідь.

«Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі вчительського колективу, на багаторічних традиціях, сучасних методиках виховання, навчання нової української школи, тісній співпраці з дітьми та батьками. Це ті, хто щодня переступає поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, і ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть вони у пам’яті учнів, колег, і вчителі-пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки, коли впізнають вони один одного, незважаючи на сивину, за блиском завжди молодих очей. Міняються десятиліття, оновлюється педагогічний колектив, а школа впевнено крокує вперед, перегортаючи сторінки своєї історії, крокуючи зі змінами сьогодення та освітянських реформ. Тож процвітання і довголіття, талантів і перемог, успіхів і нових досягнень, наснаги і Божого благословення усім нам» - зазначила у своєму виступі Галина Василівна.

Сердечно подякувала вона і обласній владі, зокрема, в особі керманича освітян області Григорія Таргонського за впевненість, що навчальний заклад не буде зачинено, і вихованці та колектив спецшколи й надалі навчатимуться та працюватимуть. Усім благодійникам, меценатам, депутатам обласної ради, молодіжним ОГІ «Крила» та волонтерам «Пласту», керівнику колективу «Вернісаж» БДТ м. Нетішин, усім друзям, які усі роки йдуть на зустріч дітям, готові завжди прийти на допомогу, залишаючись незмінними турботливими багаторічними родинними друзями.

А яке ж свято без міні-феєрверку, торту й незабутньої виставки вихованців закладу, серед яких були вироби декору, картини, вишиті роботи, малюнки, різноманітні поробки та художні фото.

Без сумніву, «Острозька спецшкола №1- І-ІІІ ст. і надалі залишатиметься для усіх колискою дитинства, знань, дивосвітом незабутніх шкільних років, гаванню творчості, таланту, сили й моці майбутніх чемпіонів. Тож, нехай тече голубим безмежжям щастя ваших вихованців, хай врожайною буде ваша педагогічна нива, хай високо в небі, обійнявшись із сонцем, пливе веселкою доля вашої великої, дружньої сім’ї, а щлях у житті випускників закладу буде легким, у доброму здоров’ї та без ударів долі.

З днем народження, з ювілеєм!
Ольга ФІЛІНАгазета Наше Життя

Зорепадом летять роки…

2020-01-25
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-01/medium/1579881337_pc030655.jpg Час не стоїть на місці. Плине-тече, немов річка, відлітає у далекий вирій, наче птах. Летять роки… Сонце розливає над землею свою надзвичайну благодать, лоскочучи промінням верхівки струнких та кремезних дерев, у яких потонула будівля КЗ «Острозька спеціальна школа №1 I-III ступенів», яка днями відзначила 80-ліття своєї освітньої діяльності.
газета Наше Життя